Mateusz Morawiecki – wykształcenie, dzieci, wzrost, żona, adopcja

Wszyscy wiemy, kim jest Mateusz Morawiecki. Jednak mało kto zna bardziej szczegółowe informacje z jego życiorysu. Z tego artykułu dowiesz się, jakie nasz premier ma wykształcenie, czy ma dzieci, kim jest jego żona, gdzie się urodził, jaka jest data urodzenia Mateusza Morawieckiego oraz czym zajmował się w młodości. Zapraszamy do lektury!

Mateusz Morawiecki – życie prywatne, życiorys, żona, majątek

Kim jest żona naszego premiera? Otóż życiową partnerką Mateusza Morawieckiego jest Iwona Morawiecka – kobieta jest w tym samym wieku, co premier. Para pobrała się od razu po zakończeniu studiów – podobno znali się od dzieciństwa. Czy się zajmuje? Żona premiera w 2008 roku założyła własną firmę AMICUS, która specjalizuje się w branży nieruchomości. 

Głośno o Iwonie Morawieckiej zrobiło się, gdy ludzie dowiedzieli się, że kobieta sprzedała działki na wrocławskim Oporowie – w 2002 roku kupiła je za 700 tys zł, a w 2021 roku sprzedała za ponad 14,9 mln zł. Po tym, jak informacja o majątku kobiety wyciekła do mediów, żona premiera wydała oficjalne oświadczenie, w którym napisała, że ceny kupna i sprzedaży odpowiadają wartościom rynkowym – wszystko odbyło się zgodnie z prawem. 

Majątek rodziny Morawieckich nie jest tajemnicą – polityk ma obowiązek składać oświadczenia majątkowe, do których Polacy mają wgląd. Co jest w nich zawarte? Na przykład 300 metrowa willa, w której premier mieszka wraz z żoną i dziećmi. Poza tym ma on kilka innych nieruchomości. W oświadczeniu majątkowym polityka z 2021 roku jest również informacja, że zgromadził on 4,9 mln zł oszczędności. 

Mateusz Morawiecki – dzieci. Adopcja i biologiczne dzieci

Mateusz Morawiecki w młodości (1998-2015) związany był z Bankiem Zachodnim WBK – pełnił w nim różne funkcje, ale ostatecznie został prezesem zarządu. Jego współpracownikiem był wtedy Piotr Gajdziński, który kilka lat później postanowił zdradzić sekrety Mateusza Morawieckiego w książce Delfin. To z niej ludzie dowiedzieli się, że premier wraz z żoną adoptował 2 dzieci – Magdę i Ignacego. Po tym, jak informacja wyciekła do mediów, zrobiło się wielkie zamieszanie, bo nikt nie wiedział, czy dzieci polityka miały świadomość, że zostały adoptowane. 

Większość osób krytykowała Gajdzińskiego – były rzecznik banku nie powinien ujawniać takich informacji w swojej książce, bo uderzyły one nie w premiera, a w jego dzieci, które nie powinny być tematem do dyskusji w mediach. Mimo że adoptowane dzieci niczym nie różnią się od tych biologicznych, to cała ta sytuacja musiała być trudna dla rodziny Morawieckich – zwłaszcza, jeśli Magda i Ignacy rzeczywiście nie wiedzieli, że nie są biologicznymi dziećmi swoich rodziców. Takie wydarzenia mogą odcisnąć ogromne piętno na psychice młodych osób, dlatego tego typu informacje powinny być przekazywane nie przez osoby trzecie, tylko przez rodziców. Jednak nawet jeśli polityk wraz z żoną powiedział o tym dzieciom wcześniej, to i tak ludzie nie mają prawa do wchodzenia w tak intymne szczegóły z życia premiera i jego żony.

Poza Magdą i Ignacym, Mateusz i Iwona Morawieccy mają jeszcze 2 dzieci – Aleksandrę oraz Jeremiasza. Ile mają lat? Aleksandra ma 27 lat i ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim (na kierunku zarządzanie, specjalizacja marketing) oraz w Szkole Głównej Handlowej (na kierunku finanse i zarządzanie). Jeremiasz wykształcenie zdobył na w Londynie – specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych. 

Mateusz Morawiecki – wiek, wzrost, Wikipedia

Wiek i wzrost Mateusza Morawieckiego ciekawią wielu Polaków. Są to dość mało istotne informacje, jednak jeśli chodzi o polityków wysokiej rangi, to lubimy o nich wiedzieć dosłownie wszystko – również to, jaka jest ich dokładna data urodzenia. To, ile ma lat polityk, nie jest żadną tajemnicą. Premier skończył w tym roku 54 lata. Dokładna data urodzenia Mateusza Morawieckiego to 20 czerwca 1968 roku. Jeśli chodzi o wzrost premiera, to najprawdopodobniej ma on 180 centymetrów. 

Mateusz Morawiecki – wykształcenie, pochodzenie, oczy

Wykształcenie polityka jest imponujące – Mateusz Morawiecki ukończył kilka kierunków studiów. Kształcił się na:

  • Uniwersytecie Wrocławskim – na kierunku historia
  • Politechnice Wrocławskiej – na kierunku Business Administration
  • Central Connecticut State University – na kierunku Business Administration
  • Uniwersytecie Ekonomicznym – tu obronił magisterkę
  • Uniwersytecie w Hamburgu – podyplomowe studia na kierunkach: ekonomika integracji gospodarczej oraz prawo europejskie
  • Uniwersytecie w Bazylei 
  • Kellogg School of Management
  • Northwestern University

Jakie jest pochodzenie Mateusza Morawieckiego? Wikipedia podaje, że polityk urodził się we Wrocławiu – to tam rodzina jego mamy (Jadwigi) została przesiedlona. Ojciec Mateusza Morawieckiego (Kornel) pochodzi z Warszawy, jednak Morawieccy ostatecznie postanowili zamieszkać w stolicy Dolnego Śląska, w której obecny premier rozpoczął swoją edukację. 

Historia oczu Mateusza Morawieckiego jest dobrze znana twórcom memów. Podczas rocznicy śmierci Jana Olszewskiego, która była relacjonowana na TVP, premier zrobił wielkie oczy. Ten urywek nagrania uroczystości stał się viralem w sieci. Reakcja polityka była spowodowana słowami i widokiem Antoniego Macierewicza, który wyrwał go z zadumy. 

Mateusz Morawiecki – młody, jak wyglądał w młodości?

Źródło: TVP 1

Jak wyglądał Mateusz Morawiecki w młodości? Czym zajmował się, jak był młody? Premier jest synem znanego opozycjonisty i fizyka, Kornela Morawieckiego. Mężczyzna był przewodniczącym Solidarności Walczącej. Młody Mateusz Morawiecki poszedł w ślady ojca i również brał udział w akcjach opozycyjnych – zajmował się podziemnym drukiem Biuletyny Dolnośląskiego, rozwieszaniem transparentów, ulotek i zrywaniem flag. Za działalność swojego taty był wielokrotnie zatrzymywany – w latach 1983–1986 Kornel Morawiecki ukrywał się przed organami ścigania. 

W późniejszej młodości Mateusz Morawiecki był redaktorem pisma Dwa Dni – współtworzył również dwie firmy wydawnicze. Wikipedia podaje, że później pracował w przedsiębiorstwach konsultingowych jako menedżer odpowiedzialny za marketing i finanse. Następnie Mateusz Morawiecki związał się ze światem bankowości – odbył staż w Niemieckim Banku Federalnym. W międzyczasie prowadził różne projekty badawcze, czego wynikiem było wydanie podręcznika Prawo europejskie. Przez trzy lata był członkiem rady nadzorczej w zakładzie energetycznym i w Agencji Rozwoju Przemysłu. Od 1998 do 2015 pracował w Banku Zachodnim WBK. 

Mateusz Morawiecki i Norwegia – o co chodzi?

Podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego premier skrytykował Norwegię. Jego wypowiedź dotyczyła gazu – polityk komentował wzrost jego cen. Nawoływał, aby polska młodzież pisała do rówieśników z Norwegii, aby podzielili się oni z innymi tym nadmiarowym, gigantycznym zyskiem. Powiedział, że działanie Norwegów jest pośrednim żerowaniem na wojnie, za co został ostro skrytykowany przez innych polityków. 

To koniec krótkiego życiorysu Mateusza Morawieckiego – wiesz już, ile ma lat polityk, o co chodzi w aferze z dziećmi biologicznymi mężczyzny oraz skąd się wziął mem z oczami prezesa Rady Ministrów. Daj znać w komentarzu, która informacja o premierze zaskoczyła Cię najbardziej!

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły