Jak być niższym? Ćwiczenia na zmniejszenie wzrostu

Dla większości wysokich osób ich pokaźna liczba centymetrów stanowi powód do dumy i nierzadko jeden z głównych atutów, jeśli chodzi o wygląd. Jak się jednak okazuje, niektórym przeszkadza ciągłe spoglądanie w dół przy wykonywaniu różnego rodzaju czynności. W związku z tym poszukują – głównie w Internecie – odpowiedzi na to czy można, a jeśli tak, to jak być niższym. Jeżeli Ciebie również interesuje to zagadnienie, dobrze trafiłeś. To właśnie nad nim postanowiliśmy się dziś pochylić, obalając przy okazji niektóre mity.

Zobacz: Femboy – co to znaczy? Jak nim być?

Jak być niższym?

Pisząc o tym, jak być niższym i czy możliwe jest „ujęcie” sobie kilku (lub więcej) centymetrów, należy stwierdzić jednoznacznie, że jest to niewykonalne. W osiągnięciu tego efektu nie pomogą ani środki farmakologiczne, ani zabiegi operacyjne. Jeśli więc jesteś w swoim mniemaniu za wysoki/a, najlepiej będzie, gdy spróbujesz się z tym pogodzić. Posiadanie długich kończyn nie jest bowiem żadnego rodzaju chorobą ani powodem do wstydu. Co więcej, to właśnie dzięki nim można poczuć się pewniej i atrakcyjniej w różnych życiowych sytuacjach. Jeżeli jednak szczególnie zależy Ci na tym, by chociaż wyglądać na niższego/niższą optycznie, możesz spróbować osiągnąć pożądany efekt. Jak być niższym dla swojego lub oka innej osoby? Pomogą Ci w tym przede wszystkim odpowiednie ubrania. Odzież, na którą radzimy Ci zwrócić uwagę, to przede wszystkim: koszulki typu oversize (czyli długie i luźne), płaszcze oraz kardigany – swetry pozbawione kołnierza. W obecnych czasach są one łatwo dostępne i nierzadko bez większego trudu są w stanie znaleźć je osoby potrzebujące ubrań w rozmiarze co najmniej XL.

Oversize look źródło: allegro.pl

Innym sposobem na optyczną korektę swojego ciała, który powinien Cię zainteresować, są ćwiczenia na zmniejszenie wzrostu. Wbrew dość często przytaczanej opinii ich wykonywanie (oczywiście we właściwy, czyli bezpieczny dla zdrowia sposób) nie hamuje wzrostu kończyn – nawet w przypadku osób znajdujących się w okresie dojrzewania. Dzięki nim można jednak rozbudować swoją masę mięśniową. W przypadku ludzi obdarzonych słusznym wzrostem jest to ważne, ponieważ znacznie lepiej prezentują się w przypadku posiadania masywniejszych nóg, ramion i innych partii ciała, niż gdy są one długie i jednocześnie cienkie. Nie chcąc wyglądać niczym „tyczka”, lecz optycznie na silną i nieco niższą osobę, warto więc regularnie odwiedzać siłownię. Bo choć ćwiczenia na zmniejszenie wzrostu nie istnieją, możesz skorzystać na podnoszeniu ciężarów i innego rodzaju aktywnościach fizycznych – również pod kątem własnego zdrowia.  

Zobacz: Damian Szymański – daty dołączenia, partnerka, Oliwia żurek, brat, wzrost, klub, zarobki, tatuaż, rodzice

Ćwiczenia na zmniejszenie wzrostu

Wiesz już, że ćwiczenia na zmniejszenie wzrostu to bujda, a bycie wysokim/wysoką to żaden powód do wstydu. Co jednak masz zrobić, gdy szczególnie zależy Ci na tym, by optycznie stracić chociaż kilka centymetrów? Wspomnieliśmy już o artykułach odzieżowych, które warto mieć na uwadze, a przede wszystkim we własnej szafie. Pamiętaj też, że wzrost człowieka może z czasem ulec zmianie samoistnie. Jak bowiem wiadomo, ludzie starsi zaczynają się kurczyć. Być może to dla Ciebie marne pocieszenie, ale jeśli będziesz żyć odpowiednio długo, w pewnym wieku powinieneś/powinnaś zauważyć, że wygląd Twojego ciała ulega zmianom. Być może Twój dziadek lub babcia może potwierdzić to, że aby przekonać się, jak być niższym o 5 cm lub więcej, konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość i doczekanie późnego okresu swojego życia.

O tym, jak być niższym o 5 cm (chociaż optycznie) mogą powiedzieć nieco znawcy mody. Jeśli należysz do nich, na pewno wiesz, że istnieją pewne sztuczki, które warto stosować, aby „oszukać” swój wzrost. Pomocne bywa w tym m.in. noszenie długich, rozpuszczonych włosów. Podobnie zresztą jak sięganie po duże torebki kosztem tzw. kopertówek. O unikaniu butów na obcasie i zastąpieniu ich obuwiem na płaskiej podeszwie chyba nie musimy wspominać, prawda? W celu optycznego skrócenia nóg przydaje się także zestawianie ze sobą ubrań w wyraźnie różniących się od siebie barwach. Najlepsze będzie jednak zaprzestanie poszukiwania „cudownych” sposobów na to, jak być niższym o 5 cm lub więcej, lecz pogodzenie się ze swoim wyglądem. Zwłaszcza że miliony osób na pewno spogląda na Ciebie z nieukrywaną zazdrością i – gdyby tylko mogły – bez wahania zamieniłyby się z Tobą na sylwetki.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły