Jak oszukać krokomierz? Jak nabijać kroki bez chodzenia?

Ruch to zdrowie. Ponieważ lubimy kontrolować to, w jaki sposób i ile się poruszamy. Wielu z nas uwielbia chwalić się swoimi osiągnięciami. Stąd też taka popularność aplikacji, które pokazują nam przebyte kilometry na rowerze, czy ilość zrobionych kroków w ciągu dnia. 

Kroki mierzy wiele urządzeń. To już nie są jedynie specjalne krokomierze. Kroki możemy mierzyć zegarkiem, telefonem, smartwachem… Naprawdę wiele urządzeń dziś posiada funkcję krokomierza. 

Dzięki nim możemy kontrolować naszą aktywność w ciągu dnia. Krokomierze pomagają nam również w osiąganiu celów aktywności. Zwiększenie ilości przebytych kroków w ciągu dnia może wspomóc naszą dietę i wyuczyć nas odpowiednich, zdrowych nawyków.

Jak oszukać krokomierz?

Coraz więcej urządzeń i aplikacji mierzy nam kroki. Ma to zachęcić do ruchu. Często za osiągnięcie dziennych celów aplikacje takie dają nam bonusy, możemy wejść na kolejny poziom lub po prostu dostać kolejną odznakę. Zdarzają się gry, które po przejściu konkretnej liczby kroków odblokowują nam kolejne poziomy. 

Co, jeśli z jakiegoś powodu nie możemy wykonać zamierzonego przedsięwzięcia? Jeżeli dopadnie nas choroba, będziemy przez pogodę zmuszeni do odwołania swojego treningu, lub najzwyczajniej w świecie zabraknie nam w ciągu dnia czasu i sił na dopełnienie wyznaczonej ilości kroku, możemy oszukać krokomierz. Jak nabić kroki w aplikacji?

Jak nabijać kroki bez chodzenia?

Ważne jest to, w jaki sposób urządzenie liczy nam kroki. Czy posiada dostęp do GPS i na podstawie naszej lokalizacji oblicza odległość, jaką pokonaliśmy? A może po prostu ma czujnik wykrywający ruch i w ten sposób liczy kroki?

Jeżeli chcemy to sprawdzić, musimy wyłączyć dane lokalizacyjne i sprawdzić, czy nasza aplikacja mimo wszystko liczy nam kroki? Jeżeli tak, możemy zacząć się zastanawiać, jak nabijać kroki bez chodzenia! Okazuje się, że jest na to przynajmniej kilka metod!

Jak nabijać kroki bez chodzenia? W jaki sposób dołożyć sobie ilość kroków, gdy nie mamy czasu na dłuższy spacer? Jest kilka metod. Najpopularniejszą z nich jest machanie urządzeniem liczącym kroki. Okazuje się, że jeśli zastanawiamy się, jak nabić kroki w aplikacji, to w wielu przypadkach wystarczy jedynie trzymać urządzenie w ręku i nią ruszać. 

Jak oszukać krokomierz w telefonie?

Jak oszukać krokomierz w telefonie? Jeżeli pogoda sprawia, że nie mamy ochoty na spacery, a nasz dzień wygląda w taki sposób, że brakuje nam ruchu, możemy nabić kroki ćwicząc! Na przykład używając do tego urządzeń do ćwiczeń. Chodzenie na bieżni również jest sposobem jak nabić kroki w aplikacji. Co więcej, nie chcąc oszukiwać, a raczej nabijać kroki tak, jak rzeczywiście chodzimy, możemy zainstalować specjalną aplikację do nabijania kroków na stepperze. Taka aplikacja do nabijania kroków na stepperze spełni swoje zadanie także na bieżniach. 

Aplikacje do nabijania kroków na stepperze nie używają lokalizacji, przez co łatwiej je oszukać. Stworzone po to, by nabijać kroki, znajdując się w jednym miejscu, podpowiadają jak nabijać kroki bez chodzenia. 

Jak oszukać krokomierz w telefonie? W tym przypadku również pomaga rytmiczne ruszanie ręką trzymającą telefon. Jednak to nie jedyna metoda na to, jak oszukać krokomierz w telefonie. Możemy też przyczepić telefon do przedmiotów, które jak ręka będą imitowały ruch. Wstrząsanie telefonem imitujące kroki powoduje, że krokomierz ja nabija. 

Możemy więc przyczepić telefon do wahadła od starego zegara. Co, jeżeli nie mamy starego zegara? Czy można zrobić coś jeszcze? Jak oszukać krokomierz? Zamiast zegara możemy użyć biurowych wahadeł, albo metronomu, jeżeli taki posiadamy. 

Jak nabić kroki bez chodzenia?

W jaki sposób oszukać urządzenia liczące kroki? Jak nabić kroki bez chodzenia? Możemy wykorzystać już wcześniej opisywane sposoby. Jeśli jednak szukamy innego sposobu, jak nabić kroki bez chodzenia, możemy nasz telefon przymocować do obroży psa. Jest to sposób, jaki oszuka krokomierz w telefonie. 

Niektóre urządzenia do liczenia kroków również można oszukać, przykładając telefon do wiatraka. Wszystko to, co ruchem może dla urządzenia przypominać kroki, powinno pomóc w oszukiwaniu krokomierza. 

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do mierzenia kroków, biegów.

Aplikacja do nabijania kroków na stepperze

Jeżeli ćwiczymy na stepperze, to jest to dla nas rozwiązanie, jak nabić kroki w aplikacji. Aplikacja do nabijania kroków na stepperze nie wykorzystuje danych lokalizacyjnych. Dzięki temu aplikacja do nabijania kroków na stepperze idealnie nadaje się do tego, jak nabijać kroko bez chodzenia. 

Aplikacja taka reaguje na delikatne ruchy urządzeniem. Dlatego, jeśli szukamy sposobu, jak nabić kroki w aplikacji, musimy wybrać aplikację do nabijania kroków na stepperze. Aplikacja taka jest odpowiedzią na to, jak nabijać kroki bez chodzenia. W jaki sposób? Najczęściej ruszamy ręką. Możemy przy tym stać, siedzieć, a nawet leżeć. 

Jeżeli z jakiegoś powodu chcemy oszukać krokomierz, możemy nabić na nim kroki przez różne sztuczki. Te bardziej aktywne, jak ćwiczenia na stepperze, czy jazda na rowerze, jak i te bardziej pasywne. Możemy ruszać telefonem, przyczepić telefon do obroży psa, Możemy dołączyć go wahadła zegara, czy obrotowego wiatraka. Wszystkie te sposoby z pewnością nabiją bardzo dużą ilość kroków w ciągu dnia. 

To, jaką metodę nabijania dodatkowych kroków na krokomierz wybierzemy, przede wszystkim zależy od tego, jaki krokomierz posiadamy. Ten, który używa danych lokalizacyjnych i musi być podłączony do GPS, nie sprawdzą się w pasywnym dorabianiu kroków na krokomierzu. Dlatego, zanim przystąpimy do oszukiwania krokomierza, warto sprawdzić na jakiej zasadzie on działa. 

Duża liczba kroków w krokomierzu na koniec dnia może poprawić nam humor. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet najmniejsza aktywność fizyczna jest dla nas zdrowsza i pozwala na uwolnienie hormonów szczęścia. Może więc zamiast oszukiwać krokomierz, lepiej najzwyczajniej pochodzić? Zawsze możemy w ten sposób poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o swoje zdrowie. Zamiast oszukiwać, warto się trochę poruszać.

Zobacz też:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły