High League to polska federacja MMA, która zajmuje się organizacją walk w systemie freak show fight. Oznacza to, że zawodnicy, którym przychodzi się ze sobą zmierzyć mogą mieć zupełnie odmienne umiejętności, doświadczenie i poziom. Twarzą federacji jest raper Malik Montana. Na ringu spotykają się osoby znane z telewizji lub internetu, głównie celebryci, youtuberzy oraz raperzy.
Walki dostępne są do obejrzenia w systemie pay per view. Oznacza to, że każdy kto chce przyjrzeć się zmaganiom, musi zapłacić za dostęp do nich. Przy okazji kolejnych imprez zawsze pojawiają się pytania, czy High League można oglądać na dwóch urządzeniach albo na ilu urządzeniach można oglądać High League. Dziś będziemy starali się na nie odpowiedzieć.
Najbliższa gala odbędzie się 17 września w gliwickiej arenie. Transmisja dostępna będzie na HighLive.tv
Na ilu urządzeniach można oglądać High League?
Dostęp do transmisji można wykupić na oficjalnej stronie High League. Walki można oglądać w telewizorze i na urządzeniach mobilnych. Jednak, czy High League można oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie?
Ci którzy próbowali w ramach jednego kodu dostępu włączyć transmisję na kilku urządzeniach, nie mieli takiej możliwości. Najczęściej po zalogowaniu się na telefonie, jeśli już uruchomiona była transmisja w komputerze, jedna z nich była przerywana. Nie ma w tym nic dziwnego. W ten sposób organizatorzy transmisji chcą ukrócić nadużycia, które pojawiałyby się, jeśli z jednego konta i kodu można by oglądać walki w kilku miejscach.
Często pod pytaniem, na ilu urządzeniach można oglądać High League, pojawia się odpowiedź, że dostęp nie jest drogi, więc każdy fan powinien wykupić go samodzielnie, a nie kombinować. Podstawowa transmisja kosztuje 29,99 zł. Za pakiet premium trzeba zapłacić 5 zł więcej. Użytkownik może opłacić transmisję przy pomocy konta internetowego, karty płatniczej, blika lub SMS Premium.
Na czym polega fenomen High League i skąd popularność MMA w Polsce? Moda na mieszane sztuki walki nie pojawiła się znikąd. Najpierw przyszło nam oglądać zmagania zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy Zachodniej. Nie ma zgody co do tego, który z krajów świata był kolebką MMA. Wielu uważa, że źródeł należy szukać w antycznych pankration (połączenie boksu i zapasów). Inni wskazują, że początki MMA to przede wszystkim tradycja sztuk walki wywodząca się z Chin.
Czy to ma znaczenie dla dzisiejszych fanów High League? Najprawdopodobniej nie. Wielu śledzi zmagania zawodników także poza klatką Malika. Co więcej fani MMA stają się również stronami konfliktów prywatnych, które nierzadko pojawiają się pomiędzy zawodnikami. Zdarza się, że to prywatne zatargi są przyczyną tego, że dwóch zawodników staje do walki i postanawia rozstrzygnąć własne spory na ringu.
Mnogość pytań o to, na ilu urządzeniach można oglądać High League, każe przypuszczać, że dostęp wykupuje wielu zainteresowanych sportami walki. Bilety, dzięki którym można oglądać walki na żywo sprzedają się w rekordowym tempie. Zdarza się, że kibice apelują o to, by organizatorzy udostępnili dodatkową pulę biletów dla zainteresowanych MMA.
Na najbliższej gali 17 września pojedynkiem wieczoru będą zmagania o pas mistrzowski kobiet pomiędzy Natalią „Natsu” Karczmarczyk a Lexy Chaplin. Influencerki już miały okazję walczyć. Zwyciężyła Natalia Karczmarczyk, ale nikt nie odmawiał Lexy Chaplin dobrego przygotowania do walki. Obie znają się z projektu Team X, a obecnie są jednymi z najbardziej wpływowych influencerek młodego pokolenia.
Sprawdź: