Jak zacząć korzystać z systemu e-faktur?

W dzisiejszym świecie nowoczesne rozwiązania stają się nieodłączną częścią życia. Jednym z obszarów, który przechodzi obecnie rewolucję technologiczną, jest system fakturowania. Tradycyjne, papierowe dokumenty powoli ustępują miejsca cyfrowym i innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak Krajowy System e-Faktur. W niniejszym artykule poruszymy kwestię, jak zacząć z niego korzystać, a także jakie korzyści dla przedsiębiorców niesie za sobą e-fakturowanie.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest Krajowy System e-Faktur,
  • co powinieneś wiedzieć o KSeF,
  • jak zacząć korzystać z KSeF we współpracy z systemem Comarch EDI.

Krajowy System e-Faktur – poznaj nowoczesne fakturowanie

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to innowacyjny system elektronicznego fakturowania wprowadzony w Polsce. Platforma stworzona przez Ministerstwo Finansów umożliwia generowanie, przesyłanie, odbieranie i przechowywanie faktur ustrukturyzowanych w formacie standardu JPK_FA. System ten ma na celu usprawnienie procesu wymiany dokumentów fakturowych między podmiotami gospodarczymi oraz zwiększenie efektywności i przejrzystości w obszarze rozliczeń handlowych.

System KSeF stanowi istotny krok w kierunku digitalizacji polskiego rynku i upowszechnienia elektronicznych rozwiązań w sferze finansów. Przy jego pomocy przedsiębiorcy mogą skutecznie zautomatyzować proces fakturowania, zmniejszyć koszty administracyjne oraz zminimalizować ryzyko błędów związanych z tradycyjnymi fakturami papierowymi.

Przejdź na e-faktury – KSeF jest już dostępny!

Krajowy System e-Faktur (KSeF) został wprowadzony 1 stycznia 2022 roku. Od tego momentu przedsiębiorcy mają możliwość korzystania  z niego do generowania, przesyłania i przechowywania elektronicznych faktur. Obecnie system KSeF jest dobrowolny, co oznacza, że osoby posiadające własną działalność gospodarczą mają wybór między tradycyjnymi fakturami papierowymi a elektronicznymi odpowiednikami.

Jednakże, od 1 lipca 2024 roku Krajowy System e-Faktur będzie obowiązkowy dla przedsiębiorców, którzy spełniają określone kryteria. Dotyczy to m.in. podmiotów, które są zarejestrowane jako podatnicy VAT czynni, prowadzą sprzedaż towarów lub usług na rzecz innych podatników VAT.

Wprowadzenie obowiązku korzystania z aplikacji KSeF ma na celu zwiększenie efektywności i przejrzystości procesu fakturowania, eliminację nieprawidłowości i nadużyć oraz ułatwienie wymiany dokumentów między przedsiębiorstwami.

Korzystaj z systemu KSeF i przejdź na faktury ustrukturyzowane

Krajowy System e-Faktur zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorstw i instytucji, zmieniając sposób, w jaki prowadzimy transakcje handlowe. Korzystanie z KSeF jest intuicyjne i bardzo proste, co za tym idzie, z jego obsługą poradzą sobie przedsiębiorcy zarówno z małych, jak i dużych firm. Jeśli w Twoim przedsiębiorstwie jest zaimplementowanych wiele systemów informatycznych, możesz mieć trudności z KSeF, integracja wtedy często przysparza problemów. Aby tego uniknąć, skorzystaj z zaawansowanego technologicznie narzędzia pracującego w modelu SaaS, czyli Comarch EDI. System dopasuje parametry techniczne wprowadzanej faktury do wymogów Krajowego Systemu e-Faktur. Przy pomocy Comarch EDI możesz także regularnie monitorować wszelkie zmiany wydajności KSeF. Narzędzie umożliwia klientom korzystanie z dodatkowych usług, takich jak śledzenie bieżącego statusu faktury, walidacji biznesowych czy strumieniowania faktur przychodzących do wielu systemów wewnętrznych.

Dołącz do Krajowego Systemu e-Faktur już teraz! Przejdź na wygodne rozwiązanie, jakim są faktury ustrukturyzowane. W razie pojawiających się wątpliwości dotyczących przejścia na elektroniczny system fakturowania sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch.

Artykuł sponsorowany.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły