Jak zagadać do dziewczyny? Postaw na sprawdzone sposoby

Na pewno kojarzysz internetowe wpisy na spotted typu: pozdrawiam blondynkę ze stacji benzynowej/pozdrawiam dziewczynę, która siedziała obok mnie w autobusie linii 7, bałem się odezwać. Napisz jeśli to czytasz.? To teksty, które wypisują faceci, bo nie wiedzieli, jak podejść do dziewczyny i normalnie do niej zagadać. Prawie pewnym jest, że taka dziewczyna, nawet jeśli to przeczyta, raczej się nie odezwie. Dodatkowo zaś autorzy tych wpisów muszą czytać niewybredne komentarze na temat tego, że są życiowymi przegrywami i incelami bez szans na prawdziwy związek. 

Przeczytaj nasz poradnik, jak zarwać do dziewczyny zamiast potem pisać na Facebook’u, żeby się odezwała, bo tobie zabrakło odwagi. Unikniesz nerwów i przykrych komentarzy. Możesz za to poznać kogoś, z kim naprawdę wyjątkowo spędzisz czas. 

Zobacz: Wstydliwe i krępujące pytania – dla dziewczyn i chłopaka

Jak zagadać do dziewczyny?

W większości sytuacji ważne jest nie to, co powiesz, ale to, że w ogóle się odezwiesz. Sporo dziewczyn ma za złe facetom, że nie potrafią powiedzieć ani słowa, kiedy spotykają je codziennie, np. w autobusie albo biurowcu. Oczywiście równie dobrze same mogą się odezwać i nie pytaj, dlaczego tego nie robią – po prostu czekają, aż zrobisz to pierwszy. 

Jeśli chodzi o zagadanie do dziewczyny, uniwersalne teksty nie istnieją. Nie oznacza to jednak, że nie da się zaliczyć wtopy, zadając jakieś głupie pytanie. 

Jak zagadać do dziewczyny spotkanej przypadkowo na ulicy? Daruj sobie romantyczne teksty o tym, że do tej pory nie wierzyłeś w anioły, ale właśnie widzisz jednego przed sobą. Lepiej już spytaj ją o drogę. Gdy spotkałeś ją przypadkiem w sklepie i widzisz, że przygląda się butom, powiedz, że są całkiem ładne i powinna przymierzyć. Uwaga, nie rób tego przy stoisku z bielizną, bo możesz zarobić w twarz!

Gdy widzisz dziewczynę, która słucha muzyki albo czyta książkę, zapytaj ją co to jest. To może być dobry pretekst do tego, żeby nawiązać rozmowę. 

Jak zagadać do dziewczyny, by od razu nie uciekła?

  • bądź naturalny, uśmiechaj się
  • patrz jej w oczy
  • postaraj się opanować zdenerwowanie, choć wiadomym jest, że pierwsza rozmowa będzie cię stresować

Jak zarwać do dziewczyny, którą znasz ze szkoły albo pracy?

Tu będzie o wiele łatwiej, bo istnieje spora szansa, że macie wspólnych znajomych. Możesz zatem poprosić kogoś, by przedstawił cię takiej dziewczynie. Wtedy zagadanie do dziewczyny będzie o wiele prostsze.  

Przed zagadaniem do twojej wybranki warto abyś zadbał o świeży oddech oraz dobrą fryzurę

Zobacz: Wojtek „OjWojtek” Przeździecki – wzrost, wiek, samochód, dziewczyna, kto to?

Jak podejść do dziewczyny?

Choć może ci się to wydawać zbyt banalne, czasem nie warto zastanawiać się, jak podejść do dziewczyny, jak zarwać do dziewczyny, tylko po prostu to zrobić. Jeśli widujesz tę dziewczynę regularnie i udało ci się nawiązać z nią kontakt wzrokowy, po prostu się przedstaw i powiesz, że chciałbyś ją lepiej poznać. 

Nic nie stracisz jeśli zamiast snucia teorii o tym, jak powinno wyglądać zagadanie do dziewczyny, po prostu to zrobisz. 

Wymyślanie kuriozalnych powodów do pierwszej rozmowy jest bez sensu. Postaw na autentyczność. Większość dziewczyn woli prostą rozmowę zamiast górnolotnej wymiany zdań. Poza tym, kiedy będziesz się silić na coś oryginalnego, a do tego się zdenerwujesz, po prostu wyjdziesz na pajaca. 

Zagadanie do dziewczyny – podsumowanie

Uniwersalny sposób na to, jak podejść do dziewczyny nie istnieje. Jeśli wybierzesz na swój obiekt westchnień, dziewczynę, która już kogoś ma, najpewniej cię spławi. Gdy okaże się, że nie ma chęci na nowe znajomości – żadne słowa, ani czyny nie sprawią, że zmieni zdanie. 

Co robić, by zagadanie do dziewczyny, skończyło się wspólnym spacerem albo kawą?

  1. bądź sobą – nie udawaj kogoś, kim nie jesteś i nie kłam na swój temat 
  2. postaw na szczerość – prosta rozmowa na codzienne tematy może okazać się bardziej skuteczna niż wymiana zdań na temat sztuki współczesnej, o której nie masz pojęcia
  3. uśmiech i kontakt wzrokowy – jeśli chcesz wzbudzić zainteresowanie dziewczyny, musisz się wykazać inicjatywą
  4. trening czyni mistrza – osoby, które na co dzień są małomówne i niewiele czasu spędzają w towarzystwie innych, mogą mieć kłopot z tym, jak podejść do dziewczyny i wymienić z nią kilka zdań, dlatego postaraj się wyjść do ludzi i ćwiczyć swoje umiejętności komunikacyjne
  5. teksty z filmów o miłości nie działają – przesadny romantyzm i budowanie napięcia jest skuteczne tylko w wyreżyserowanych filmach, w praktyce raczej nie zadziałają.

Pamiętaj, że jeśli wasza relacja przerodzi się w poważny związek, historię o tym, jak się poznaliście, będziecie opowiadać wielu ludziom. Będzie wyjątkowa nie dlatego, że wzbiłeś się na wyżyny kreatywności, ale dlatego, że pierwszy krok, na który się zdecydowałeś, zaprowadził was tam, gdzie jesteście teraz. 

Zobacz: Co odpisać na co tam?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły