Chyba każda osoba w swoim życiu otrzymała wiadomość o treści “co tam”. Można powiedzieć, że kwestia tego co odpisać na “co tam” nie powinna sprawiać większych problemów. Jest przecież bardzo ogólna i odpowiedź może mieć bardzo szeroki zakres. Wiele osób ma z tym jednak spory problem. Czy ten zwrot naprawdę świadczy o olewatorskim podejściu i zniechęca do rozmowy? “Co tam” jest głównie kojarzone z rozpoczęciem konwersacji na portalach randkowych, gdzie przecież pierwsze wrażenie jest tak ważne. Skąd zatem popularność rozpoczynania konwersacji w ten sposób?
Zobacz: Czym można się interesować? Co odpowiedzieć?
Co odpisać dziewczynie na co tam?
Czy odpisywanie dziewczynie różni się od odpisywania chłopakowi? Uzasadniając odpowiedź, warto zwrócić uwagę na różnice między mężczyznami i kobietami. Różnią się oni pod pewnymi względami. Wszystko zależy oczywiście od osobowości danej osoby, więc nie da się skategoryzować wszystkich kobiet oraz mężczyzn w jeden sposób. Kobiety w wielu przypadkach potrzebują jednak więcej atencji.
Jeśli nie wiesz co odpisać dziewczynie na co tam to zastanów się co sam byś chciał przeczytać w odpowiedzi na takie pytanie. Zależeć to będzie z pewnością czy pisze do Ciebie zwykła koleżanka, czy dziewczyna która Ci się podoba. Jeżeli chcesz rozwinąć rozmowę to najlepiej napisać, że wszystko w porządku. Jednak nie pozostawiaj tej odpowiedzi w takiej formie. Następnie najlepiej od razu zacząć inny temat lub opowiedzieć co się aktualnie robi. Chłopakowi najlepiej będzie zwierzyć się dziewczynie się z całego dnia. Dziewczyny są ciekawskie. Jeśli jest Tobą zainteresowana to na pewno chętnie wysłucha co robiłeś w pracy, na uczelni czy w szkole.
Zobacz: Śmieszne przywitania – nasze TOP
Co odpisać chłopakowi na co tam?
Jeśli nie wiesz co odpisać na “co tam” najpierw zastanów się czy temu chłopakowi zależy na tej rozmowie. Luźna i dość banalna forma zwrotu może być przyczyną tego, że chłopak stresuje się tym, żeby do Ciebie zagadać i nie ma lepszego pomysłu na początek rozmowy. Może to jednak również świadczyć o olewatorskim podejściu. Facet na pewno wie, że jeśli ograniczy się do tego pytania, to specjalnie Cię nim nie zainteresuje. Jeśli jesteś zainteresowana kontynuowaniem tej rozmowy, poza odpowiedzią dodaj coś od siebie. Możesz zadać pytanie albo odnieść się do czegoś czym chciałabyś się aktualnie podzielić.
Warto zwrócić uwagę na to czy zwrot pojawił się w waszych rozmowach jednorazowo, a reszta konwersji przebiega w normalny sposób czy jednak świadczy o pisaniu od niechcenia. Zawsze można odpowiedzieć pytaniem i zapytać o to samo. Wtedy można poczekać i zobaczyć czy chłopak odpowie równie zdawkowo co wcześniej, czy jednak ośmieli się i rozpocznie normalną rozmowę.
Najgorzej na pytanie “co tam” odpisać zdawkowo “okay”, “dobrze”, “w porządku” nie dodając nic od siebie. Jedyną słuszną sytuacją, w której można tak opisać to wtedy kiedy chcemy w delikatny sposób pozbyć się osoby, która do nas pisze. Bez względu na to czy odpisuje się dziewczynie czy chłopakowi, na pytanie “co odpisać na co tam” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prosta jaką posługuje się nadawca może świadczyć o tym, że nie ma pomysłu na nic innego lub na podejście, które nie świadczy o zbytnim zainteresowaniu. Jeśli jesteś zainteresowany tą wymianą zdań, musisz ośmielić swojego rozmówcę i sam zadać bardziej treściwe pytania, które pozwolą na rozwinięcie tematu.
W zależności od tego jakie masz intencje do danej osoby, zawsze warto odpisać w bardziej kreatywny sposób. Może skłoni to tego, który siedzi po drugiej stronie, aby modyfikował w przyszłości sposób swojego pisania. Jeśli Twój rozmówca okaże się być wartościowy to ten niefortunny początek nie będzie miał zupełnie wpływu na waszą dalszą relację. Możesz jednak nauczyć go pisać w inny sposób. W końcu przysłowie “ z kim przystajesz, takim się stajesz” nie wzięło się znikąd. Stałe rozmowy z drugą osobą często sprawiają, że przejmuje się czyjeś zachowania. Pisanie nie jest tutaj wyjątkiem. Używając ciekawych zwrotów może być powielane przez naszego rozmówcę. Często nawet druga osoba może udoskonalić swoją wymowę lub pisownię dzięki komuś z kim wymienia wiele treści.