Jak złamać rękę, palec, nadgarstek?

Drogi Czytelniku! Nie wiem, czy szukając informacji na temat tego, jak złamać swoją kończynę, próbujesz jedynie zaspokoić swoją ciekawość, czy wykorzystać tę wiedzę w praktyce. To sprawia, że naprawdę głęboko zastanawiam się nad tym, co napisać, byś był zadowolony. Serio chcesz się połamać? Złamanie ręki ołówkiem jest podobno bezbolesne, ale nadal nie wiem, co takiego się dzieje, że chcesz narażać swoje zdrowie? 

Skoro potrzebujesz tych informacji, poniżej przeczytasz: 

  • jak złamać rękę,
  • jak złamać nadgarstek,
  • jak złamać palec? 

Jak złamać rękę?

Popularną przyczyną złamań ręki jest upadek: poślizgnięcie się na mokrej podłodze, czy oblodzonej drodze często powoduje złamanie ręki. Niejedna osoba, która tego doświadczyła już wiem, jak szybko złamać rękę. 

Jednym ze sposobów na złamanie ręki jest zamoczenie jej w roztworze wody z octem przez około godzinę. To spowoduje osłabienie kości. Jeśli następnie uderzy się ręką w stolik, można złamać lub ukruszyć kość. 

Ocet może spowodować podrażnienie skóry, dlatego warto na bieżąco sprawdzać, czy naskórek nie zaczyna schodzić z ręki. 

W internecie dość popularny jest też inny sposób – złamanie ręki ołówkiem. Trzeba pocierać skórę na ręce, najlepiej od storny kości, aż się rozgrzeje i będzie czerwona. Potem – podobnie jak po moczeniu w occie, należy w coś uderzyć. 

Jest jednak bezpieczniejszy sposób na to, jak złamać rękę: kup temblak, nałóż go na rękę i udawaj, że jest złamana. Nie będziesz mieć wtedy zaświadczenia od lekarza, ale żeby wymigać się od paru obowiązków powinno wystarczyć. 

Pamiętaj, nawet jeśli już jesteś zdecydowany i wiesz jak szybko złamać rękę, miej świadomość tego, że niektóre złamania długo się goją, a ból ręki utrzymuje się miesiącami. Nie warto narażać zdrowia dla paru korzyści. 

Jak złamać nadgarstek? 

Nadgarstek często łamią rowerzyści i rolkarze. Wielu z nich nosi specjalne ochraniacze, żeby uniknąć złamania albo skręcenia. Takie urazy bardzo długo się goją i zdarza się, że wymagają kilkumiesięcznej rehabilitacji. Osoby, które złamały nadgarstek w dominującej ręce, odczuwają długotrwały ból podczas pisania albo wykonywania innych czynności. 

Przy złamaniu nadgarstka trzeba nosić temblak na ręce, żeby nie powstały obrzęki. Kość jest unieruchomiona w gipsie nawet przez 6 tygodni. 

Jak złamać nadgarstek? Doświadczenia internautów pokazują, że uderzenie ręką w ścianę, upadek z wysokości, a nawet skoki na trampolinie mogą doprowadzić do złamania nadgarstka. Uraz ten jest bardzo powszechną kontuzją, której doznają uczniowie na zajęciach w-f w szkole. 

Jak złamać palec?

Niektórzy pytają na forach internetowych, jak złamać palec bezboleśnie – nie da się tego zrobić bez bólu. Złamanie palca, choć zwykle nie jest skomplikowane, też będzie boleć. Do tego urazu najczęściej dochodzi podczas upadku na dłoń. Zdarza się też, że palce łamią się z powodu zmiażdżenia dłoni. 

Nie do końca prawdą jest, że można złamać palec, wyginając go nienaturalnie ku górze. Odruch bezwarunkowy każdemu każe przestać to robić w momencie, gdy zacznie odczuwać uporczywy ból. Od momentu zanim palec zacznie boleć przy wyginaniu go do złamania, jest jeszcze daleko. Niektórzy uważają, że złamanie palca możliwe jest tak samo jako złamanie ręki ołówkiem.  

Dlaczego ludzie szukają w sieci informacji na temat tego: jak złamać palec, czy jak szybko złamać rękę?  

Jeśli robisz to dlatego, by uniknąć chodzenia do pracy, wiedz, że są o wiele bezpieczniejsze sposoby na to, by dostać zwolnienie lekarskie. Przewlekły stres i zmęczenie mogą stanowić podstawę do otrzymania L4. 

Przez internet bez problemu znajdziesz poradnię, w której możesz umówić się na telewizytę. Jeśli podczas rozmowy lekarz stwierdzi, że są ku temu podstawy, otrzymasz zwolnienie lekarskie. Koszt takiej konsultacji medycznej to około 100 zł. 

Wśród dzieci i nastolatków niestety zdarzają się próby samookaleczenia. Przyczyna tego leży zwykle w ogromnej presji ze strony rodziców lub nauczycieli. Wprawdzie częściej dochodzi do autoagresji, którą łatwo ukryć pod ubraniem, ale zdarza się też, przemoc w postaci celowego łamania kończyn. Zawsze jest to poważny problem, który wymaga pomocy ze strony psychologa. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły