Jak zmienić nazwę użytkownika na Vinted?

Zaczęło się od przeprowadzki, a skończyło na intratnym biznesie. Aplikacja Vinted z dnia na dzień zyskuje kolejnych użytkowników, a starym przypomina o zaletach sprzedawania i kupowania rzeczy używanych. Co jeśli kilka lat temu założyłem konto na Vinted, a teraz moja nazwa zupełnie do mnie nie pasuje? Jak zmienić nazwę profilu na Vinted?    

Zobacz: Fajne nazwy na Vinted – jaką wybrać?

Jak zmienić nazwę na Vinted?

Aplikacji Vinted w tej chwili już nikomu nie trzeba przedstawiać. Wielu się przekonało do takiej formy “porządkowania” swojej szafy i szukania ciekawych, modowych perełek i nie tylko. Obecnie, poza sprzedażą ubrań, akcesoriów i obuwia, platforma pozwala również wystawić nieużywane zabawki, różnego rodzaju akcesoria do opieki na dziećmi, książki, nowe kosmetyki, dekoracje i wiele innych. Od roku zasięg Polskiej aplikacji rozszerzył się o Litwę, Czechy i Słowację. Być może dla wielu jest to dobry moment, by zmienić swoją nazwę na bardziej międzynarodową? Lub po prostu dawna nazwa już do ciebie nie pasuje i chciałbyś mieć inną. Jak zmienić nazwę użytkownika na Vinted?

Na wstępie bądź świadomy, że być może twój pomysł na zmianę użytkownika nie zostanie uwzględniony. Administratorzy aplikacji Vinted rzadko dają możliwość dokonywania takich modyfikacji z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa na platformie, jak też chęć zachowania ciągłości kontaktu między użytkownikami. 

W takim razie jak zmienić nazwę profilu na Vinted? Powód, który w sposób bezdyskusyjny zostanie wzięty pod uwagę przez administratorów, to nick, zawierający dane osobowe. Chodzi tutaj na przykład o imię, nazwisko, datę urodzenia innymi słowy, wszelkie wrażliwe dane.  

W takiej sytuacji nim podejmiesz właściwe kroki, to w pierwszej kolejności powinieneś zakończyć wszystkie trwające transakcje. Zastanów się nad nową nazwą profilu. Pamiętaj, by odpowiadała ona temu co oferujesz na Vinted. Upewnij się, że nie jest obraźliwa, ani niepoważna. Zwróć uwagę, by twój nick składał się z małych liter, nie miał polskich znaków, spacji, cyfr oraz symboli “-”, “_” i “.”. 

Gdy już wiesz, jak chcesz się nazwać, to zweryfikuj, czy wybrana przez ciebie nazwa nie jest już zajęta. Zrobisz to wpisując swój nowy nick w polu wyszukiwania w zakładce “Użytkownicy”.

W przypadku, gdy wszystkie powyższe warunki zostały spełnione, należy wysłać wiadomość z prośbą klikając przycisk “Napisz do nas”. Interesująca nas funkcja znajduje się w zakładce naszego profilu w “Centrum Pomocy”.

Następnie należy wybrać “Ustawienia konta” i kolejno “Moje konto”, “Zmiana nazwy użytkownika”. 

Interesujący nas przycisk jest na samym dole artykułu.

Zapewne zastanawiasz się, jak zmienić nazwę użytkownika na Vinted, jeśli mam zupełnie inny powód. Otóż okazuje się, że innej drogi nie ma. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by napisać wyczerpującą wiadomość z powodami, dla których chcesz zmienić nazwę. Być może administratorzy uwzględnią twoją prośbę. Warto próbować! 

Na jaką nazwę zmienić stary nick?

Wiesz już, czego twoja nowa nazwa nie powinna zawierać. W takim razie na jaką nazwę zmienić stary nick? Przede wszystkim na taką, byś za jakiś czas ponownie nie musiał się zastanawiać, “Jak zmienić nazwę profilu na Vinted?”. 

Szukając nowej nazwy na Vinted, pamiętaj, by była ona adekwatna do tego, co sprzedajesz. Jeżeli jesteś osobą, która celuje w sprzedaż rzeczy o określonym stylu lub masz do zaoferowania bardzo konkretne produkty, to warto w nazwie to zawrzeć. W przypadku, gdy korzystasz z Vinted od czasu do czasu i wrzucasz tam bardzo różne rzeczy, to wybierz po prostu coś, co lubisz. Niech to będzie związane z Twoimi zainteresowaniami, może to być jakaś zabawna forma twojego imienia, maila lub przezwisko. Na wypadek braku pomysłów możesz skorzystać z naszych porad, które pomogą ci uniknąć późniejszego kłopotu z tym, jak zmienić nazwę na Vinted. Znajdziesz je w artykule “Fajne nazwy na Vinted – jaką wybrać?”. Być może tam znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, by wybierając nowy nick, nie był on obraźliwy lub niepoważny. W innym wypadku ponownie będziesz się zastanawiać, jak zmienić nazwę użytkownika na Vinted.

Zobacz: Na czym zarabia Vinted na swoje utrzymanie?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły