Fajne nazwy na Vinted – jaką wybrać?

Jeśli coraz częściej przeszkadza ci, że każde twoje krzesło wygląda jak góra ubrań, a otwierając szafę, wylewa się na ciebie istny potok ciuchów, to wszystko wskazuje na to, że czas najwyższy się odgracić. Jak to zrobić? Założyć konto na Vinted i zyskać na tym, czego już nie potrzebujesz.  

Zobacz: Na czym zarabia Vinted na swoje utrzymanie?

Jak wymyślić nazwę na Vinted?

Problem z nadmiarem rzeczy miała również Mildy Mitkute. Litwinka, która korzystając z przeprowadzki, postanowiła pozbyć się swoich ubrań. Potrzeba, dobry pomysł i asysta zaprzyjaźnionego programisty Justasa Janauskasa w 2008 zaowocowały założeniem strony internetowej ze sprzedażą używanej odzieży. Portal z czasem zyskał aplikację i wiele udoskonaleń, ale co ważniejsze wzbogacił się o wielomilionową społeczność osób, które podobnie jak Mildy chcą się pozbyć swoich rzeczy.

Wartość Vinted jest w tej chwili szacowana na 4 miliardy dolarów. Sama usługa jest obecna na polskim rynku już od kilku lat, lecz to dopiero w ciągu ostatnich 3-4 lat stała się powszechnie rozpoznawalna. Jeśli podobnie jak Litwinka masz nadmiar ubrań, akcesoriów, zabawek czy może naczyń, warto rozważyć założenie konta na Vinted.

Aby zacząć korzystanie z aplikacji należy założyć konto użytkownika. Sprawa prosta i standardowa, lecz bardzo często rodząca problemy w chwili, gdy musimy wymyślić swój nick. Jakie nazwy profilu na Vinted będą najlepsze? 

Zastanawiając się nad wyborem nazwy na Vinted, weź pod uwagę to, jakiego typu rzeczy chcesz sprzedawać. Czy twoje konto będzie indywidualnym misz-maszem używanych przedmiotów, czy może chcesz się wyspecjalizować w jakiejś konkretnej kategorii. Kolejną ważną sprawą, która powinna nam przyświecać nad wyborem nazwy na Vinted, to autentyczność i wiarygodność. Kupując przez internet rzeczy używane, chcemy mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani, a po drugiej stronie jest prawdziwa osoba. Z tego powodu zaleca się umieszczenie na swoim profilu zdjęcia i krótkiego opisu o sobie.

Jeśli nie planujesz na Vinted prowadzić skonkretyzowanej działalności à la sklep albo być kojarzona z danym produktem, warto nadać sobie nazwę, którą będzie można łatwo zapamiętać i nie będzie wzbudzać podejrzanych skojarzeń. Fajne nazwy na Vinted to zdecydowanie nie są takie, które są ciągiem losowych liter i cyfr lub są wygenerowane automatycznie. Takie coś może wzbudzać podejrzenia, szczególnie, jeśli dany profil jest zupełnie pusty i nie ma jeszcze żadnych ocen.

Źródło: izulekcieurzadzi.pl

Fajne nazwy na Vinted?

Do nazwy profilu na Vinted można podejść na podobnej zasadzie, co do swojego nicku na allegro, olx czy innej witrynie, na której można robić zakupy. Nie musi to być nic nie wiadomo jak oryginalnego, ale ważne, by nie było obraźliwe ani dla nas wstydliwe. Do takiej nazwy można po prostu użyć jakiejś wariacji swojego imienia, nazwy maila, z którego korzystamy, jakąś lubianą przez nas ksywkę. Pamiętajmy, że dokonując zakupu, negocjując czy komentując dany nick będzie widnieć pod naszymi wpisami. Dobrze, by nie wzbudzał śmiechu. Zasada ta jest uniwersalna, lecz najbardziej przyda się tym, którzy nie traktują Vinted jako platformy do prowadzenia sklepu, a bardziej miejsce, gdzie do czasu do czasu wrzucają niepotrzebne rzeczy na sprzedaż.

W przypadku, gdy planujesz w danej aplikacji prowadzić “sklep” o bardzo konkretnym asortymencie, to dobre nazwy profilu na Vinted będą takie, które częściowo oddadzą jego charakter, np. sprzedając przede wszystkim buty, możesz nazywać się: “panibucikowa”, “butylicja”, “buciarnia”, “butkinasmutki”. Gdy zajmujesz się rękodziełem i masz na zbyciu biżuterię to fajne nazwy na Vinted to chociażby “manufakturablysku”, “bizulab”, “bryloczkiss”.     

Inną sugestią może też być styl, w jakim się ubierasz. Jeśli większość tego, co planujesz sprzedać łączy się z jakąś subkulturą, modą czy wyglądem, możesz to zasugerować już w chwili nadawania nazwy profilu na Vinted. Mogą to być takie nicki jak: “gothiclane”, “topbravogirls”, “stylowadworka”.  

Śmieszne nazwy na Vinted?

Wiemy już, gdzie szukać inspiracji w wyborze fajnej nazwy na Vinted. Wiemy, czym się sugerować, czego unikać i co nie wypada. Pamiętaj, żeby dobrze wybrać swój nick, gdyż administratorzy nie pozwalają na jego zmianę w dowolnym momencie. Do takich sytuacji należy przede wszystkim zmiana, która ma na celu ochronę bezpieczeństwa twoich danych. Jeśli więc konto masz już jakiś czas i dawno wybrana nazwa w tej chwili wzbudza śmiech, możesz spróbować szczęścia i wysłać wiadomość z prośbą zmiany nicku. Wiedz jednak, że to nie jest standardowa sytuacja i lepiej od początku wymyślić coś porządnie.

Zobacz: Ricca Fashion – opinie, forum, zwroty, kurtki, stroje kąpielowe, sklep, dres

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły