Jak zostać anorektyczką? Sprawdzamy skuteczne triki anorektyczek

We wstępie tego artykułu, chciałabym powiedzieć o jednej ważnej kwestii. Jeśli chodzi Ci po głowie myśl o tym, aby zostać anorektyczką, powinnaś niezwłocznie udać się do psychologa. Odpowiedzi na to, jak zostać anorektyczką nie pomogą bowiem, w zdrowym odchudzaniu. Konsekwencje tych działań natomiast, mogą mieć poważne skutki dla zdrowia, a nawet i życia. 

Jeśli myślisz o tym, jak popaść w anoreksję, polecam również wizytę u dietetyka. Specjalista ten podpowie na pewno, jak zdrowo się odżywiać, aby zgubić niechciane kilogramy. Jakie są skuteczne triki anorektyczek, które zmagają się z tą chorobą? Zapraszam do lektury. 

Jak zostać anorektyczką? Coraz częstsze pytanie na forum 

Przedstawione w niniejszym akapicie metody, jak zostać anorektyczką, nie są polecane dla nikogo. Powtórzę po raz kolejny, że tego typu myśli najlepiej wyleczyć pod okiem psychologa lub terapeuty. Jeśli natomiast nie akceptujecie w żaden sposób swoich nadprogramowych kilogramów, a wytrwałość w odchudzaniu nie jest Waszą mocną stroną, polecam raz jeszcze wizytę u dietetyka.

Od jakiegoś czasu widoczny jest wyraźny trend, aby przedstawiać w mediach osoby o różnych sylwetkach, ukazując przy tym różne niedoskonałości, jak na przykład cellulit. Niestety, wiele lat kreowania wychudzonych modelek zrobiło swoje. Dorastające dziewczyny, których sylwetki zmieniają się już na te dorosłe, szukają odpowiedzi na to, jak mieć anoreksję.

Niektórym z nich wydaje się bowiem, że tylko w ten sposób osiągną idealną figurę. Nie tędy droga. Porady anorektyczek, jak szybko schudnąć, dają efekt tylko na chwilę. Warto pamiętać bowiem o tym, jak mocno rozregulowuje się organizm takiej osoby. Często, przy anoreksji, wypadają także włosy oraz mocno psuje się cera. Nie wspomnę również o tym, jak mocno rozregulowuje się gospodarka hormonalna.

Porady anorektyczek – jak szybko schudnąć? 

Porady anorektyczek, jak szybko schudnąć to przede wszystkim: 

  • niejedzenie.

Aby oszukać uczucie głodu, polecają: 

  • ciągłe żucie gumy,
  • picie wielu litrów wody

Wiele z nich dąży do tego, aby dzienny bilans kaloryczny spożytych posiłków, wynosił zero. Skuteczne triki anorektyczek to również obsesyjne trenowanie, w każdej wolnej chwili. 

To jednak tylko kilka przykładów, jak mieć anoreksję. Pamiętajcie jednak, że aby osiągnąć szczupłą i zdrową sylwetkę należy przede wszystkim dobrze rozpisać treningi oraz posiłki, które będzie się spożywać. 

Skuteczne triki anorektyczek – pamiętaj, zdrowie ma się jedno 

Skuteczne triki na to, jak popaść w anoreksję, zakładają głównie, wspomniane przeze mnie niejedzenie. Aby jednak odwieść Was od poszukiwań rozwiązań kwestii, jak mieć anoreksję, warto zastanowić się, czym w ogóle jest ta choroba. Tak, anoreksja to bowiem nic innego, jak choroba psychiczna. 

Jeśli szukacie informacji o tym, jak popaść w anoreksję, już tłumaczę Wam złożoność jej podstępności. Choroba ta zaczyna się bowiem w głowie na długo wcześniej od momentu, gdy osoba na nią cierpiąca, zaczyna przypominać, chodzący szkielet.

Według wielu badań naukowych, osoby podatne na anoreksję, zmagają się z niską samooceną. Co ciekawe, bardzo często cechują się również podwyższoną inteligencją. Sama anoreksja to natomiast nic innego jak zaburzenie obsesyjno – kompulsywne. Większość osób, które próbuje ją pokonać, wykazuje również bardzo często skłonności do perfekcjonizmu. 

Grupą społeczną, najbardziej narażoną na wpadnięcie w sidła tej strasznej choroby, są nastolatkowie. Wpływ wyretuszowanych sylwetek (na szczęście jest ich obecnych w mediach coraz mniej) oraz porównywanie się z innymi, może przynieść katastrofalne dla zdrowia psychicznego skutki. Coraz więcej młodych ludzi, zmaga się z chorobami o podłożu psychicznym, takimi jak depresja, czy anoreksja właśnie. 

Terapie takich osób, potrafią ciągnąć się latami. Niekiedy, wymagane jest również zamknięcie pacjentów na jakiś czas w ośrodkach zamkniętych. Często, anorektykom towarzyszy również druga choroba, którą jest bulimia. 

Szukając zatem informacji, jak wpaść w anoreksję warto zastanowić się nad tym, jak fatalne skutki może przynieść ta choroba. Warto pamiętać także, że często wraz z osobą chorą, cierpią również jej najbliżsi. 

Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu, wiesz już, do kogo powinnaś się zgłosić, aby poprosić o pomoc. Anoreksja zniszczyła już nie jedną osobę na świecie. Zdrowie i życie ma się tylko jedno. Pamiętaj o tym, przed rozpoczęciem poszukiwań rozwiązań wątku, jak wpaść w anoreksję.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły