Strona głównaZdrowieJak zostać anorektyczką? Sprawdzamy skuteczne triki anorektyczek

Jak zostać anorektyczką? Sprawdzamy skuteczne triki anorektyczek

We wstępie tego artykułu, chciałabym powiedzieć o jednej ważnej kwestii. Jeśli chodzi Ci po głowie myśl o tym, aby zostać anorektyczką, powinnaś niezwłocznie udać się do psychologa. Odpowiedzi na to, jak zostać anorektyczką nie pomogą bowiem, w zdrowym odchudzaniu. Konsekwencje tych działań natomiast, mogą mieć poważne skutki dla zdrowia, a nawet i życia. 

Jeśli myślisz o tym, jak popaść w anoreksję, polecam również wizytę u dietetyka. Specjalista ten podpowie na pewno, jak zdrowo się odżywiać, aby zgubić niechciane kilogramy. Jakie są skuteczne triki anorektyczek, które zmagają się z tą chorobą? Zapraszam do lektury. 

Jak zostać anorektyczką? Coraz częstsze pytanie na forum 

Przedstawione w niniejszym akapicie metody, jak zostać anorektyczką, nie są polecane dla nikogo. Powtórzę po raz kolejny, że tego typu myśli najlepiej wyleczyć pod okiem psychologa lub terapeuty. Jeśli natomiast nie akceptujecie w żaden sposób swoich nadprogramowych kilogramów, a wytrwałość w odchudzaniu nie jest Waszą mocną stroną, polecam raz jeszcze wizytę u dietetyka.

Od jakiegoś czasu widoczny jest wyraźny trend, aby przedstawiać w mediach osoby o różnych sylwetkach, ukazując przy tym różne niedoskonałości, jak na przykład cellulit. Niestety, wiele lat kreowania wychudzonych modelek zrobiło swoje. Dorastające dziewczyny, których sylwetki zmieniają się już na te dorosłe, szukają odpowiedzi na to, jak mieć anoreksję.

Niektórym z nich wydaje się bowiem, że tylko w ten sposób osiągną idealną figurę. Nie tędy droga. Porady anorektyczek, jak szybko schudnąć, dają efekt tylko na chwilę. Warto pamiętać bowiem o tym, jak mocno rozregulowuje się organizm takiej osoby. Często, przy anoreksji, wypadają także włosy oraz mocno psuje się cera. Nie wspomnę również o tym, jak mocno rozregulowuje się gospodarka hormonalna.

Porady anorektyczek – jak szybko schudnąć? 

Porady anorektyczek, jak szybko schudnąć to przede wszystkim: 

  • niejedzenie.

Aby oszukać uczucie głodu, polecają: 

  • ciągłe żucie gumy,
  • picie wielu litrów wody

Wiele z nich dąży do tego, aby dzienny bilans kaloryczny spożytych posiłków, wynosił zero. Skuteczne triki anorektyczek to również obsesyjne trenowanie, w każdej wolnej chwili. 

To jednak tylko kilka przykładów, jak mieć anoreksję. Pamiętajcie jednak, że aby osiągnąć szczupłą i zdrową sylwetkę należy przede wszystkim dobrze rozpisać treningi oraz posiłki, które będzie się spożywać. 

Skuteczne triki anorektyczek – pamiętaj, zdrowie ma się jedno 

Skuteczne triki na to, jak popaść w anoreksję, zakładają głównie, wspomniane przeze mnie niejedzenie. Aby jednak odwieść Was od poszukiwań rozwiązań kwestii, jak mieć anoreksję, warto zastanowić się, czym w ogóle jest ta choroba. Tak, anoreksja to bowiem nic innego, jak choroba psychiczna. 

Jeśli szukacie informacji o tym, jak popaść w anoreksję, już tłumaczę Wam złożoność jej podstępności. Choroba ta zaczyna się bowiem w głowie na długo wcześniej od momentu, gdy osoba na nią cierpiąca, zaczyna przypominać, chodzący szkielet.

Według wielu badań naukowych, osoby podatne na anoreksję, zmagają się z niską samooceną. Co ciekawe, bardzo często cechują się również podwyższoną inteligencją. Sama anoreksja to natomiast nic innego jak zaburzenie obsesyjno – kompulsywne. Większość osób, które próbuje ją pokonać, wykazuje również bardzo często skłonności do perfekcjonizmu. 

Grupą społeczną, najbardziej narażoną na wpadnięcie w sidła tej strasznej choroby, są nastolatkowie. Wpływ wyretuszowanych sylwetek (na szczęście jest ich obecnych w mediach coraz mniej) oraz porównywanie się z innymi, może przynieść katastrofalne dla zdrowia psychicznego skutki. Coraz więcej młodych ludzi, zmaga się z chorobami o podłożu psychicznym, takimi jak depresja, czy anoreksja właśnie. 

Terapie takich osób, potrafią ciągnąć się latami. Niekiedy, wymagane jest również zamknięcie pacjentów na jakiś czas w ośrodkach zamkniętych. Często, anorektykom towarzyszy również druga choroba, którą jest bulimia. 

Szukając zatem informacji, jak wpaść w anoreksję warto zastanowić się nad tym, jak fatalne skutki może przynieść ta choroba. Warto pamiętać także, że często wraz z osobą chorą, cierpią również jej najbliżsi. 

Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu, wiesz już, do kogo powinnaś się zgłosić, aby poprosić o pomoc. Anoreksja zniszczyła już nie jedną osobę na świecie. Zdrowie i życie ma się tylko jedno. Pamiętaj o tym, przed rozpoczęciem poszukiwań rozwiązań wątku, jak wpaść w anoreksję.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Zobacz też

Jak prawidłowo siedzieć przy komputerze? Ergonomia pracy przy komputerze

Dwa lata temu (jak ten czas pędzi!) pandemia koronawirusa zmusiła nas do pozostania w...

Jak schudnąć w wieku 12 lat? O tym jak tego nie robić

Dojrzewanie to ogromne wyzwanie dla wszystkich nastoletnich osób, ale również dla rodziców, którzy muszą...

Ile lat żyją debile?

Słowa debil używa się często w potocznym rozumieniu jako obraźliwe określenie osoby, która zachowuje...

Mam 8 / 9 lat i jestem w ciąży – szokujące tematy na Zapytaj

Na stronie zapytaj.pl pojawiają się często budzące ogromne kontrowersje pytania. Zapytaj.pl jest to polski...

Czy kawa Inka jest zdrowa? Szkodliwość, rakotwórczość

Inka to nic innego jak nazwa kawy zbożowej. Do jej produkcji, wykorzystywane są wspomniane...

Jak mieć katar? Co zrobić żeby mieć katar? Sposoby

Choć częściej zdarza się, że szukamy sposobu na to, jak szybko pozbyć się kataru,...

Podobne

Zadania i wyzwania na urodziny. Dla dorosłych, dzieci, śmieszne i ciekawe

Celebrowanie urodzin to piękny zwyczaj. Każdy z nas ma swoją wyjątkową datę - swoje...

Afera dubajska – nazwiska posypały się na forum

Afera dubajska ujrzała światło dzienne w 2014 roku. Ujawnili ją autorzy bloga Tagthesponsor, którzy...

Finanse dla Ciebie – opinie, oszuści, Warszawa, forum, opinie klientów

Finanse dla Ciebie to firma skupiająca doradców bankowych, którzy pomagają klientom uzyskać kredyt, spłacić...