Niepokojące pytania na forum dla nastolatek: jak zostać anorektyczką? Przestrzegamy!

Chodzi Ci po głowie myśl o tym, aby zostać anorektyczką? Powinnaś niezwłocznie udać się do psychologa. Odpowiedzi na to, jak zostać anorektyczką nigdy nie pomogą bowiem w zdrowym odchudzaniu. Konsekwencje tych działań natomiast, mogą mieć poważne skutki dla zdrowia, a nawet i życia. 

Jeśli myślisz o tym, jak popaść w anoreksję, polecamy również wizytę u dietetyka oraz psychologa. Specjalista ten podpowie na pewno, jak zdrowo się odżywiać, aby zgubić niechciane kilogramy. Jakie są skuteczne triki anorektyczek, które zmagają się z tą chorobą? Zapraszam do lektury. 

Jak zostać anorektyczką? Coraz częstsze, niepokojące pytanie na forum 

Metody, jak zostać anorektyczką, nie są polecane dla nikogo. Tego typu myśli najlepiej wyleczyć pod okiem psychologa lub terapeuty. Jeśli natomiast nie akceptujecie w żaden sposób swoich nadprogramowych kilogramów, a wytrwałość w odchudzaniu nie jest Waszą mocną stroną, zdecydujcie się wizytę u dietetyka.

Niestety, wiele lat kreowania wychudzonych modelek zrobiło swoje. Dorastające dziewczyny, których sylwetki zmieniają się już na te dorosłe, szukają odpowiedzi na to, jak schudnąć, nawet za cenę zdrowia.

Niektórym z nich wydaje się bowiem, że tylko w ten sposób osiągną idealną figurę. Nie tędy droga. Porady anorektyczek, jak szybko schudnąć, dają efekt tylko na chwilę. Warto pamiętać bowiem o tym, jak mocno rozregulowuje się organizm takiej osoby. Często, przy anoreksji, wypadają także włosy oraz mocno psuje się cera. Nie wspomnę również o tym, jak mocno rozregulowuje się gospodarka hormonalna.

Jak szybko schudnąć? Nie rób tego, co anorektyczki

Porady anorektyczek, jak szybko schudnąć to przede wszystkim… niejedzenie.

Wiele z nich dąży do tego, aby dzienny bilans kaloryczny spożytych posiłków, wynosił zero. Pamiętaj, że zdrowie ma się jedno. Aby odwieść Was od poszukiwań rozwiązań kwestii, jak mieć anoreksję, warto zastanowić się, czym w ogóle jest ta choroba. Tak, anoreksja to bowiem nic innego, jak choroba psychiczna. 

Anoreksja jako choroba

Choroba ta zaczyna się w głowie na długo wcześniej od momentu, gdy osoba na nią cierpiąca, zaczyna przypominać, chodzący szkielet.

Według wielu badań naukowych, osoby podatne na anoreksję, zmagają się z niską samooceną. Sama anoreksja to natomiast nic innego jak zaburzenie obsesyjno – kompulsywne. Większość osób, które próbuje ją pokonać, wykazuje również bardzo często skłonności do perfekcjonizmu. 

Grupą społeczną, najbardziej narażoną na wpadnięcie w sidła tej strasznej choroby, są nastolatki. Wpływ mediów oraz porównywanie się z innymi, może przynieść katastrofalne dla zdrowia psychicznego skutki. Coraz więcej młodych ludzi zmaga się z chorobami o podłożu psychicznym, takimi jak depresja, czy anoreksja właśnie. 

Terapie takich osób, potrafią ciągnąć się latami. Niekiedy, wymagane jest również zamknięcie pacjentów na jakiś czas w ośrodkach zamkniętych. Często anorektykom towarzyszy również druga choroba, którą jest bulimia. 

Zamiast szukać informacji, jak wpaść w anoreksję warto zastanowić się nad tym, jak fatalne skutki może przynieść ta choroba. Warto pamiętać także, że często wraz z osobą chorą, cierpią również jej najbliżsi. 

Anoreksja zniszczyła już nie jedną osobę na świecie. Zdrowie i życie ma się tylko jedno. Pamiętaj o tym, przed rozpoczęciem poszukiwań rozwiązań wątku, jak wpaść w anoreksję.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły