Jeansy z wysokim stanem – skąd ich popularność?

Trendy modowe mają to do siebie, że niezwykle szybko się zmieniają. Jeszcze nie tak dawno to spodnie z niskim stanem wiodły prym z różnymi wariantami dotyczącymi materiału czy wyszytych na nim wzorków. Następne w kolejce pojawiły się jeansy z wysokim stanem i można uznać, że przyjęły się sukcesywnie – każda kobieta ma w szafie przynajmniej jedną ich parę, a czasami nawet mężczyźni. Dlaczego tak długo utrzymuje się ich popularność? Skąd tak wysoki popyt na ten konkretny rodzaj jeansów?

Jeansy z wysokim stanem – najpopularniejsze rodzaje

Nie jest tajemnicą, że trendy modowe swoje początki zazwyczaj zawdzięczają celebrytom, którzy decydują się na odważne pokazanie czegoś, czego jeszcze w świecie mody nie było. Nie da się również ukryć, iż poszczególne trendy mają tendencję do powrotów – coś, co jeszcze kilka lat temu było uznawane za nietuzinkowe, aktualnie zbiera grono wiernych fanów. To właśnie taką historię miały jeansy z wysokim stanem, które na przestrzeni lat zmieniały swoją długość i krój, aż w końcu zapieczętowały swoje miejsce w obecnych trendach modowych na dobre.

Upływ czasu pokazuje, że jeden trend modowy może nabrać różnych kolorów w zależności od tego, czego się od niego oczekuje. W ten właśnie sposób powstało kilka rodzajów jeansów z wysokim stanem, które cieszą się szczególną popularnością:

  • klasyczne czarne rurki, które pasują do wszystkiego i stanowią obowiązek w każdej szafie;
  • jeansy z szerokimi nogawkami, przypominające tzw. dzwony, które ostatnimi czasy wróciły do modowego obiegu;
  • jasne jeansy, niejednokrotnie z przetarciami i przedarciami w okolicach kolan, szczególnie popularne wśród młodzieży;
  • białe jeansy zarówno te z węższą, jak i szerszą nogawką, które są ulubieńcami eleganckich kobiet;
  • jeansy ze wzorami w formie naszywek albo innych zdobień w postaci diamencików – szczególnie lubiane przez zwolenników schyłku XX wieku i początku XXI wieku.
jeansy z wysokim stanem

Popularność jeansów z wysokim stanem

Popularność jeansów z wysokim stanem nie bierze się znikąd. Mają one cechy, które przyciągają ludzkie oko i sprawiają, że ludzie chcą zostać z nimi na dłużej. Jakie są to zalety i czy mają one duży wpływ na to, że popyt na jeansy z wysokim stanem wcale nie maleje?

Główna grupa ludzi, która zaopatruje się w tego typu spodnie, to osoby chcące wizualnie wyszczuplić swoją sylwetkę. Część z tych osób pamięta, jak to było, kiedy spodnie z niskim stanem wymagały paska w szlufkach, żeby zwyczajnie nie spadały – jeansy z wysokim stanem nie potrzebują go, ponieważ same z siebie idealnie trzymają się na ciele.

Kolejnym, co zwraca uwagę przy spodniach z wysokim stanem to to, że pasują do każdej figury. Nie ma znaczenia to, czy osoba je nosząca jest wyższa, czy niższa, a także czy przypadkiem nie nosi większych rozmiarów, ponieważ każdy znajdzie dla siebie tę jedną idealną parę.

Bardzo często jeansy z wysokim stanem są nieco rozciągliwe, szczególnie rurki. Mają one zapewnić przyleganie do ciała, żeby noszenie ich dawało odczucie drugiej skóry. Niewiele spodni z niskim stanem posiada ten jakże pożądany atrybut.

Ostatecznie to, co sprawia, że popularność jeansów z wysokim stanem wcale nie maleje to fakt, że pasują idealnie do krótszych koszulek i topów, które są ostatnimi czasy bardzo popularne. Dzięki temu fasonowi nie ma zbyt dużego odstępu między jednym ubraniem a drugim.

Artykuł sponsorowany.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły