Jeżeli zależy Ci na tym, by podszlifować swój angielski lub inny język, a jednocześnie jesteś uczniem szkoły średniej, możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. W obecnych czasach coraz więcej placówek edukacyjnych świadczy bowiem swoje usługi online, co stanowi wyjątkowo wygodne rozwiązanie dla zainteresowanych ich usługami młodych osób. Jedną z nich jest zaś szkoła językowa The Point. Opinie na jej temat i ewentualna możliwość zrezygnowania ze współpracy z nią (gdyby nie spełniała oczekiwań potencjalnego kursanta) to z kolei kwestie, którym postanowiliśmy się dziś przyjrzeć. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy wspomnianej szkoły nie prowadzą oszuści i czy można zrezygnować z jej usług, gdyby okazało się, że są one niedostosowane do Twoich potrzeb.
Zobacz: Sale Parfum – opinie, czy są oryginalne, co to za sklep, forum, zwroty
The point – opinie
Przeglądając strony internetowe związane z The Point, można szybko zauważyć, że opinie negatywne na jej temat występują znacznie rzadziej niż pozytywne. Świadczy o tym choćby wysoka (4,6 w skali od 1-5) ocena krakowskiej szkoły językowej, widoczna w jej wizytówce Google, i uzyskana na podstawie średniej aż ponad 600 not użytkowników. Trudno powiedzieć, czy wszystkie opinie negatywne oraz pozytywne zostały wystawione przez osoby, które rzeczywiście miały okazję skorzystać z usług The Point – podobnie jak w przypadku recenzji szkoły do znalezienia na jej profilu na Facebooku. Warto jednak pamiętać, że fałszywe treści mogą zostać zweryfikowane przez Google, co dość często ma miejsce, dlatego raczej możesz zaufać ocenom, które widnieją w wizytówce internetowej szkoły językowej The Point. Opinie niepochlebne na jej temat – jeśli już się pojawiają – dotyczą najczęściej sposobu funkcjonowania strony internetowej placówki (dla części osób działa ona zbyt wolno) lub niedostosowania poziomu nauczania do oczekiwań kursantów (zdaniem niektórych z nich jest on zbyt niski). Z tych powodów na pewno warto wiedzieć odpowiednio wcześnie, czy można zrezygnować z usług The Point, gdyby ich jakość nie zadowalała także Ciebie, o czym wspomnimy nieco później.
The point – opinie negatywne, oszuści?
Jak wspomnieliśmy na wstępie, The Point to szkoła językowa, która swoją ofertę kieruje głównie w stronę osób uczęszczających do szkół średnich. W związku z tym jej przedstawiciele często pojawiają się w kolejnych placówkach edukacyjnych, zachęcając młodzież do skorzystania z jej usług. Osoby zainteresowane dołączeniem do grona kursantów proszone są na końcu spotkania o pozostawienie swoich danych kontaktowych – głównie numeru telefonu do siebie lub opiekunów prawnych. Jeśli jednak obawiasz się, że są to praktyki, które stosują oszuści, pamiętaj, że nie masz się czego bać. W ten sposób działają firmy z różnych branż, tworząc swoją bazę kontaktową i poszukując kolejnych potencjalnych klientów. Opinie negatywne dotyczące tej części działalności The Point należy więc traktować z przymrużeniem oka, ponieważ najczęściej są wystawiane przez osoby, które zdecydowały się podać swoje dane kontaktowe, lecz po pewnym czasie zaczęły obawiać się, że mogłyby one zostać wykorzystane przeciwko nim w jakikolwiek sposób.
Zobacz: Uczelnia Techniczno Handlowa – opinie, cennik, kierunki
The point – czy można zrezygnować?
W większości pozytywne opinie szkoły językowej The Point i inne czynniki zachęciły Cię do pozostania jednym z jej kursantów? Pamiętaj, że jeśli nawet po pewnym czasie okaże się, że nauka w niej nie spełnia Twoich oczekiwań, nie musisz usilnie jej kontynuować. Osoby związane z opisywaną placówką edukacyjną często są pytane nie tylko o koszt różnego rodzaju kursów przez nią organizowanych, ale też m.in. o to, czy można zrezygnować ze współpracy z nią po pewnym czasie. Jak się okazuje, jest taka możliwość. W dodatku, gdy postanowisz zrobić to po czterech zrealizowanych zajęciach, otrzymasz zwrot poniesionych kosztów związanych z uczestniczeniem w nich. Kolejne osoby z Polski (i nie tylko) twierdzą, że oszuści nie działaliby w ten sposób, dlatego decydują się zaufać The Point, chcąc poprawić swoje zdolności językowe. Tym bardziej że mogą to zrobić osoby zainteresowane szlifowaniem nie tylko angielskiego, ale też hiszpańskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego przy jednoczesnym poznawaniu kultury krajów, w których to właśnie te języki są uznawane za urzędowe i niezbędne do porozumiewania się z ich mieszkańcami.