Jumpscare link – wyślij znajomemu i go przestrasz

Chcesz „wkręcić” kogoś z rodziny? A może masz „na celowniku” np. kolegę, czy koleżankę z pracy? Zależy Ci, by ta osoba troszkę się przestraszyła tym, co zobaczy? W takim razie powinieneś przeczytać dzisiejszy artykuł. Czym jest w praktyce jumpscare? Link do niego nie może być jednak wysyłany każdemu… Dlaczego? O czym musisz koniecznie pamiętać w trakcie tej zabawy?

Zobacz: Jak wysoko latają komary i muchy?

Czym jest jumpscare? 

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat tego zagadnienia? Czym charakteryzuje się zatem jumpscare? Link do przerażającego filmiku, czy kadru itp. to tutaj motywy przewodnie. Najlepiej będzie to wyjaśnić na przykładzie. Załóżmy, że w piątkowy wieczór (po całym tygodniu wytężonej pracy) zdecydowałeś się oglądać horror. Teoretycznie na ekranie – w danym momencie – nie dzieje się nic groźnego. Aż tu nagle pojawia się np. przerażająca postać (mogą to być również zdarzenie, obiekty itd.), która powoduje, że zaczyna o wiele szybciej bić Ci serce. To wszystko jest okraszone przerażającym dźwiękiem albo muzyką, która ma za zadanie wywołać ciarki na całym ciele… Na tym właśnie polega jumpscare. Chodzi o to, by w najmniej spodziewanym momencie zaskoczyć i zarazem przestraszyć odbiorców. To zagadnienie pochodzi od terminów „jump scare” albo „jolt scare”. Warto zaznaczyć, że są to popularne techniki, które najczęściej wykorzystuje się w filmach grozy (np. horrorach). Tego typu metody są stosowane również w przypadku gier wideo, czy screamerów. Jeśli chodzi o jumpscare, to bardzo ważne jest tutaj odpowiednie zaplanowanie całej akcji. Dlatego np. osoby odpowiadające za filmy grozy najpierw wprowadzają rozluźnienie wątku. Odbiorcy mają przez to poczuć się bardzo spokojnie. A potem następuje atak w postaci np. pojawienia się przerażająco wyglądającej postaci.

Źródło: filmweb.pl

Uważaj, komu wysyłasz link do jumpscare

Masz w planach wystraszenie kogoś z najbliższego otoczenia? Nie zawsze to będzie dobre rozwiązanie… Masz już świadomość tego, czym jest jumpscare. Link do takich przerażających filmików itp. można obecnie znaleźć w kilka, kilkanaście sekund (w Internecie). Pamiętaj jednak, że nie wszyscy odbiorcy zareagują pozytywnie. Należy mieć tutaj na uwadze w głównej mierze kwestie zdrowotne. Jumpscare polega na tym, by w najmniej spodziewanym momencie przestraszyć. Jeśli wyślesz takie linki do osób, które np. mają kłopoty z sercem, to tego typu niewinna „zabawa” może zakończyć się naprawdę tragicznie. Musisz mieć zatem pewność, że dany odbiorca jest w pełni zdrowy. Poza tym takich linków nie powinno się wysyłać do osób starszych. Babcia, dziadek, czy np. Twoja mama nie tylko niepotrzebnie się wystraszą, ale najprawdopodobniej nie będą mieli o Tobie zbyt dobrego zdania po takim wydarzeniu.

Zobacz: Zwierzę bez nóg – znasz je wszystkie?

Jumpscare – link do wyskakującego ekranu

Komu zatem ewentualnie można wysyłać te linki? Warto decydować się wyłącznie na takie osoby, co do których masz pewność, że krótkotrwały strach im nie zagrozi (na płaszczyźnie zdrowotnej). Należy wybierać ludzi, którzy (podobnie jak Ty) interesują się filami grozy. Najbezpieczniej będzie zatem „wkręcić” kogoś ze swoich rówieśników. Pamiętaj jednak, że osoba obdarowana takim linkiem też pewnie niedługo przygotuje dla Ciebie coś „specjalnego”.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły