KMA Maszyny – opinie, serwis, czy warto?

Dobrze znamy ten problem, kiedy stoisz przed wyborem najlepszego sprzętu: tokarki, kompresora czy ostrzałki do pił taśmowych. Nie są to tanie urządzenia i nic dziwnego, że chcesz mieć pewność przed zakupem o wysokiej jakości produktu. Przeszukujesz forum? Porównujesz ceny i opinie innych użytkowników? Właśnie dlatego, zebraliśmy w jednym miejscu recenzje innych o firmie KMA-MASZYNY, która działa na polskim rynku od całkiem niedawna. Sprawdź poniższe opinie innych konsumentów przed zakupem. 

KMA Maszyny – serwis

KMA-MASZYNY to polska firma zajmująca się dystrybuowaniem urządzeń do obróbki drewna i metalu. Wszystkie produkty w ofercie tej firmy produkowane są w Austrii. Producentem jest, od wielu lat działający na austriackim rynku, koncern maszynowy HOLZMANN MASCHINEN. Polski dystrybutor jest zarejestrowany od roku 2013 na naszym rynku i od samego początku działa prężnie. Siedziba firmy wraz z wielkopowierzchniowym magazynem znajduje się w Gorzowie Wlkp. Sprzedawca posiada dodatkowo magazyn części zamiennych. Istnienie magazynów sprawia wysoką dostępność produktów. Przez to realizacja każdego zamówienia przebiega bardzo płynnie i szybko. Co więcej, firma zapewnia własny transport w modelu “od drzwi do drzwi”. Takich informacji dostarczyła nam strona internetowa firmy KMA-MASZYNY. Sama strona jest prosta i intuicyjna. W łatwy sposób można przejść do oferty lub samemu wyszukać interesujący nas produkt. Nie chodzi tu jednak o nasze odczucia tylko o opinie dotychczasowych konsumentów. Sprawdźmy, jak wygląda serwis w tej firmie. Czy kontakt potencjalnego klienta z firmą jest sprawny? 

Strona internetowa w widocznym miejscu zawiera numery kontaktowe. Dodatkowo, po wejściu na stronę, wyświetla się okienko czatu z przedstawicielem biura obsługi klienta, który zachęca nas do rozmowy i zadawania pytań odnośnie oferty. Zapewnia w pierwszej wiadomości, że nie jest botem, tylko człowiekiem. Nie sprawdzaliśmy jednak tego i nie mamy potwierdzenia. Wróćmy do serwisu. KMA-MASZYNY zaznacza, że prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a na wszystkie urządzenia udziela rocznej gwarancji. 
Opinie o serwisowaniu, jakie udało nam się odszukać w sieci, nie są tak przychylne. Użytkownicy odradzają kontakt z tym sprzedającym, określając go jako bezskuteczny. Narzekają na problemy z uwzględnieniem serwisu gwarancyjnego zakupionych wcześniej urządzeń. Na potwierdzenie tego, o czym tutaj się rozpisujemy, poniżej zamieszczamy kilka przykładowych wpisów dotychczasowych konsumentów.

KMA Maszyny – opinie

Źródło: twojeopinie.com opinie konsumentów 

Powyższe komentarze dotyczące firmy KMA-MASZYNY są, jak widać, negatywne. Na tym forum nie pojawiła się ani jedna pozytywna opinia. Użytkownicy narzekają na słabą jakość produktów. Zaznaczają wadliwość, niektórych części urządzenia lub całego zakupionego sprzętu. Najgorszy w tym wszystkim okazuje się fakt, znikomego kontaktu ze sprzedającym. Oczekiwanie na reklamację trwa bardzo długo, a serwis zakupionego urządzenia zostaje często odrzucony. 

Sprawdzamy dla was jeszcze jedno forum, tak aby mieć pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań w poszukiwania i nie skupiliśmy się tylko na jednym źródle. Jesteś ciekawy innych komentarzy internautów?

KMA Maszyny – opinie na forum 

Wchodząc na inną stronę, trafiliśmy na komentarz, który wydał nam się interesujący. Internauta, zwraca w nim uwagę na szczegóły dotyczące konkretnego urządzenia. Wskazuje na niejasny i niepełny opis produktu zamieszczony na stronie internetowej. Brakuje w nim podstawowych informacji o wszystkich możliwościach danego sprzętu. 

Źródło: signs.pl poradnik zakupowy/frezarka GrandCentral 

Ludzie zwracają uwagę na opisy produktów i na sposób w jaki jest przedstawiona oferta. Jeśli w tych opisach brakuje jakichkolwiek informacji lub zdjęcie jest mało atrakcyjne – potencjalni klienci nie zdecydują się tak szybko na zakup. I właśnie to pokazuje powyższy komentarz.

Podsumowując, warto przeglądać fora i czytać recenzje innych użytkowników. Ograniczając się tylko do strony internetowej producenta czy pośrednika, dajemy sobie niepełny obraz tej konkretnej oferty. Naturalnie, sprzedający będzie przedstawiał swój produkt w superlatywach, niekoniecznie chwaląc się tym, co nie do końca gra. Z drugiej strony, dobrze jest mieć dystans do tego, co czytamy o danej firmie – nigdy nie mamy pewności czy ktoś celowo nie wystawia negatywnej oceny. W tym przypadku, przeważały negatywne komentarze. Czy jest to przypadek? Odpowiedź pozostawiamy tobie. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły