Wyszukiwarka Ecosia – opinie, czy jest bezpieczna?

Dla większości z nas najważniejszym narzędziem w naszych komputerach i laptopach jest przeglądarka. Dzięki niej mamy nieograniczony dostęp do różnych treści w Internecie, na przykład: do najnowszych wiadomości z kraju i ze świata, najnowszych trendów modowych lub w mediach społecznościowych. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór przeglądarek, jest to między innymi: Chrome, Firefox czy Safari. Jak pewnie wszyscy dobrze wiemy, na każdym kroku w Internecie możemy spotkać przestępców. Przez częste działania cyberoszustów, bezpieczeństwo w Internecie, stało się jednym z najbardziej popularnych tematów. Wybierając przeglądarkę, warto zwrócić uwagę nie tylko na szybkość, ale również na ochronę danych i prywatność. W tym artykule opowiemy wam, co to jest Ecosia, czy jest bezpieczna oraz jakie ma opinie Internautów.

Ecosia co to?

Co to jest Ecosia? Ecosia jest to przeglądarka Internetowa, która została założona przez Christiana Krolla w grudniu 2009 roku. Ta przeglądarka uznawana jest za najbardziej charytatywną przeglądarkę. Dlaczego? Ecosia stale angażuje się w ochronę środowiska i klimatu, ponieważ swoje dochody przeznacza na sadzenie drzew. Mówi się, że średnio co 1,3 sekundy sadzone jest nowe drzewo! Przeglądarka Ecosia finansowa jest dzięki reklamom, które za opłatą reklamodawcy pojawiają się w tej wyszukiwarce. 

Zobacz: TikTok dla dorosłych do pobrania – opinie

Ecosia czy jest bezpieczna? Opinie 

Czy przeglądarka Ecosia jest bezpieczna? Dzięki takim zabezpieczeniom, jak: czasowe przechowywanie zapytań, szyfrowanie zapytań, posiadanie pełnej kontroli nad dezaktywacją śledzenia oraz niewykorzystywanie zewnętrznych serwisów śledzących, jak i nieprzekazywanie naszych danych do dostawców, możemy uznać tą przeglądarkę za bezpieczną. Przeglądarka Ecosia uważa, że wykorzystuje dane tylko te, które są dla nich niezbędne. Ponadto w 2014 roku ta przeglądarka została uwierzytelniona przez certyfikat B Corporation. Odpowiadając na pytanie, czy Ecosia jest bezpieczna – mówimy jednogłośnie: Tak! Jeżeli chcesz korzystać z bezpiecznej przeglądarki i jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska i klimatu, skorzystaj z Ecosia. Co więcej, aby zdobyć wasze zaufanie, twórcy Ecosi regularnie publikują miesięczne raporty dotyczące sprawozdania finansowego przeznaczonego na posadzenie nowych drzew.

Skoro już wiemy, co to jest Ecosia i wiemy, że jest ona bezpieczna, sprawdźmy, jakie są opinie Internautów na jej temat. W sklepie play wyszukiwarka Ecosia posiada ponad 166 tysięcy opinii, przy czym średnia ocena wynosi 4,7/5. Została ona pobrana ponad 10 milionów razy. W opiniach Internauci chwalą fajny pomysł, aby móc zadbać chociaż trochę o środowisko oraz za ogromną zaletę uważają widoczność zysków, które osiągnęła Ecosia dzięki sadzeniu drzew. Również użytkownicy Ecosi uważają, że jakość wyszukiwanych wyników jest porównywalna do Google. Pojawiło się również kilka negatywnych opinii. Dotyczyły one braku możliwości wybrania języka polskiego oraz że Ecosia jest zbyt obciążająca przez wiele reklam, przez co sama się wyłącza.

Podsumowując powyższy artykuł. Przeglądarka Ecosia jest jak najbardziej bezpieczna. Używając jej, uzyskamy idealne wyniki wyszukiwania porównywalne do Google, a jednocześnie przyczyniamy się do zmniejszenia zmian klimatycznych, poprzez sadzenie drzew. A wy używacie Ecosia? Jakie macie opinie na jej temat? Podzielcie się wrażeniami w komentarzu 🙂

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły