Lectus24 – opinie, kontakt, reklamacje, zwroty

Nic nie cieszy bardziej niż idealnie dopasowane meble do naszego wnętrza. Satysfakcja jest jeszcze większa, jeśli oprócz estetycznego wyglądu, charakteryzują się one długą trwałością. Chociaż na naszym rynku nie brakuje sprzedawców mebli i innych akcesoriów, to jednak znalezienie solidnie wykonanych przedmiotów nie należy do najprostszych zadań, dlatego przychodzimy Wam z pomocą.  

Być może wielu z Was tego nie wie, ale to właśnie Polska jest jednym z czołowych producentów mebli na świecie. Jednym ze sklepów, który w swojej ofercie posiada produkty od rodzimych marek, jest Lectus24. Dlatego też w tym artykule chcemy przybliżyć Wam go bliżej. Lectus24 zajmuje się internetową sprzedażą mebli przeznaczonych do każdego pomieszczenia. Co więcej, na ich stronie dostępne są najróżniejsze przedmioty aż od kilkunastu polskich producentów, więc wybór jest naprawdę spory. 

Z tekstu dowiecie się, jakie opinie o sklepie można znaleźć w Internecie, jak wyglądają reklamacje i zwroty, a ponadto sprawdzimy adres i kontakt do Lectus24. Czy dostępne są kody rabatowe? Zapraszamy do dalszej lektury.

Zobacz: Sklep meblowy: Tanie.to – jakie są opinie klientów na forum o meblach i narożnikach?

Lectus24 – opinie 

Szukanie opinii w Internecie o sklepach czy produktach nie jest niczym nowym, jednak żeby ułatwić zadanie naszym czytelnikom, postanowiliśmy zawrzeć w jednym miejscu najczęściej wymieniane wady i zalety. Co udało nam się dowiedzieć po przejrzeniu komentarzy ?

Ogólna ocena sklepu według opinii zamieszczonych na Google wynosi 4/5, więc wydawać by się mogło, że to całkiem dobry wynik, biorąc pod uwagę ponad 1500 komentarzy. Niestety, ale natknęliśmy się na naprawdę skrajne doświadczenia klientów z Lectus 24.  

Zobacz: Erli – opinie, czy jest bezpieczne? Co to za sklep?

Z czego najbardziej niezadowoleni byli kupujący? Otóż problematyczna okazuje się reklamacja i zwrot uszkodzonego towaru. Internauci zamieszczają zdjęcia, które jednoznacznie wskazują na to, że zamówione przez nich meble przyszły z widocznymi defektami. Mimo to sklep nie uwzględniał reklamacji, a sytuacji nie poprawiał utrudniony kontakt ze sprzedawcą. Klienci dodają także, że dostarczone przedmioty znacznie różnią się wyglądem przedstawionym na zdjęciach. Zaznaczamy, że nie są to pojedyncze przypadki, a na nieprzychylne komentarze dprzedawca odpowiada, twierdząc, że mu przykro. W wielu jednak przypadkach nie odnosi się w ogóle do krytycznych wypowiedzi. 

źródło: opinie Google

Czy mimo aż tylu nieprzyjemnych słów, znajdą się jakieś pochwały? Odpowiedź brzmi: tak! Przeszukując opinie Google o Lectus24, bez większych problemów znajdziemy wśród nich wypowiedzi od zadowolonych klientów. Co najbardziej im się podobało? O dziwo wiele osób chwali nienaruszony stan mebli, co sprzeczne jest z negatywnymi komentarzami. Następną najczęściej wymienianą zaletą okazuje się prosty montaż towaru. Nie bez znaczenia pozostaje też szybkie dostarczenie wybranych mebli. Na plus oceniany jest także szeroki asortyment oferowany przez Lectus24.

Pozytywna opinia na wizytówce Google

Tak jak zdążyliśmy wspomnieć wcześniej – opinie są podzielone i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, do której grupy klientów dołączycie, jeśli zdecydujecie się na zakup któregoś z mebli. 

Lectus24 – adres, kontakt

Lectus24 jest sklepem internetowym, natomiast w Katowicach znajduje się ich showroom, w którym możemy lepiej poznać interesujące nas meble. Jeśli nie po drodze nam do stolicy Górnego Śląska, zawsze możemy obejrzeć całą gamę produktów na stronie, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktować się przez jeden z podanych poniżej sposobów.  

Kontakt przez infolinię:

 • +48 775 467 721
 • pon. – pt. 8:00 – 19:00 

Kontakt przez maila:

Kontakt przez Facebooka / Messengera

 • pn. – pt. 8:00 – 19:00 

Adres showroomu w Katowicach:

 • ul. Ściennego 2
 • pn. – sob. 10:00 – 20:00, a w niedzielę handlową 10:00 – 18:00   

Adres siedziby firmy:

 • ul. Ks. Koziołka 18a

47-303 Krapkowice 

Adres magazynu centralnego:

 • ul. Kamienna 2

47-300 Krapkowice 

Lectus24 – reklamacje, zwroty 

O reklamacjach i zwrotach zdążyliśmy już nieco wspomnieć wcześniej. Niestety, dla wielu klientów okazują się one dość problematyczne. Przygotowaliśmy dla Was garść najważniejszych informacji dotyczących tych dwóch kwestii: 

Zwrot:

 • jeśli chcemy zwrócić towar, można skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, skorzystać z formularza dostępnego na stronie lub po prostu wysłać pismo faksem, pocztą albo mailem 
 • następnie należy odesłać lub przekazać dany produkt osobiście na adres magazynu centralnego 
 • zwrot można dokonać za pomocą 14-dniowego prawa odstąpienia od umowy oraz dodatkowego 100-dniowego prawa zwrotu, który oferuje Lectus24. 

Reklamacja:

 • reklamacje można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej sklepu 
 • reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni roboczych 
 • informację o tym, czy wniosek został rozpatrzony pozytywnie lub negatywnie, otrzymamy drogą elektroniczną 
 • jeśli dokument zostanie rozpatrzony pozytywnie, w ciągu 2-30 dni kalendarzowych nastąpi wymiana wadliwych elementów 

Dla poszukiwaczy kodów rabatowych mamy złą wiadomość – nie udało nam się nic znaleźć. Warto jednak regularnie zaglądać na stronę internetową Lectus24, ponieważ sklep regularnie w swojej ofercie ma różnego rodzaju promocje i rabaty. Przede wszystkim należy być czujnym, gdy zbliżają się takie okazje jak np. Black Friday czy poświąteczne wyprzedaże. 

Mamy nadzieję, że artykuł okazał się dla Was pomocny. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy w najbliższym czasie planujecie zakupy w Lectus24. A może macie już upatrzony model mebli? Zawsze chętnie czytamy Wasze wypowiedzi. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły