30 lutego wracamy do szkoły – o co chodzi z tym żartem?

Z pewnością pamiętasz. Jeszcze nie tak dawno, większość szkół prowadziła zajęcia online.

Jedni, wyczekiwali tego momentu, kiedy wrócą do szkolnej ławki. Drugim, spodobała się nauka z domu i za wszelką cenę chcieli przedłużyć ten czas. Internet zalała fala wpisów, w różnych mediach społecznościowych, z dość dziwnym żartem. O co chodzi? Uczniowie wracają do szkół 30 lutego? Warto przygotować się na ten żart. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak nie dać się wkręcić koledze. 

Zobacz: Chodzenie bez stanika do szkoły – za i przeciw

30 lutego wracamy do szkoły – przygotuj się na ten żart

“Czy 30 lutego wracamy do szkoły?” Tego typu pytania biły rekordy popularności w wyszukiwarkach. Uczniowie szukali oficjalnych komunikatów i odpowiedzi na pytania o faktyczny powrót do szkół. Na rzetelne informacje przekazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej trzeba było cierpliwie poczekać. 

Wyjaśniając. Ostateczna wiarygodna informacja, która została podana przez MEN, pojawiła się na kilka dni przed powrotem uczniów do nauki stacjonarnej. Na początek, do nauki offline, wróciły klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Owszem, wyznaczono datę w lutym 2021. Tylko zamiast 30 lutego, pojawiła się data 21. 

30 lutego to żart od wielu lat

Spokojnie, nasz kalendarz nadal obowiązuje i nic nie zmieniło się w tej kwestii. Uczniowie nie wracają do szkół 30 lutego. Jest to niemożliwe ani w tym roku, ani w następnym. Najkrótszy miesiąc, czyli luty ma najwięcej 29 dni. I to dzieje się co cztery lata. Najbliższy rok przestępny przypada za dwa lata, czyli w 2024. 

Wracając do żartu. Powrót do zajęć offline w zeszłym roku, jak widać, wyzwolił pokłady kreatywności w młodych ludziach. Jak łańcuszek, udostępniano posty o treści “30 lutego wracamy do szkoły”. Dziwna data powrotu do szkoły? Ktoś nabrał się na ten żart? 

Zobacz: Nieśmieszne żarty – TOP3

Jak widać, znalazły się osoby, które wzięły tę datę za pewnik. Zamiast na spokojnie przetworzyć informację, ogarnęła ich panika, czy oby na pewno są przygotowani na wielki powrót. Notatki, zeszyty, jak wstać rano i wyrobić się na zajęcia. Panika, chaos i jednocześnie dowcip roku, który może pojawić się i w przyszłym sezonie zimowym. Lepiej o tym pamiętać. Pytanie tylko, czy coś, co zadziałało raz, może kliknąć ponownie? Być może. 

Prosty sposób na przygotowanie się na ten żart. Pamiętaj o tym, że taki dzień nie istnieje. Jedyną możliwością jest pójście do szkoły 29 lutego. O ile ten dzień wypada w tygodniu. Najbliższa taka okazja to czwartek, 29 lutego 2024. Możesz taką informację gdzieś zanotować. 

Dodatkowo, podrzucamy ciekawy patent, który pozwoli szybko obliczyć czy dany rok jest przestępny czy nie. Znając ten sposób, już nigdy nikt nie zagnie cię tekstem typu “29 lutego mamy sprawdzian”. Jak szybko to obliczyć? 

Podziel dany rok przez 4. Jeśli jest równo podzielny przez przez tę cyfrę oznacza to rok przestępny właśnie. Kilka przykładów: 

2022 : 4 = 505,5 

2024 : 4 = 506 

1996 : 4 = 499 

2001 : 4 = 500,25 

Teraz już wiesz, jak przygotować się na ten żart. Z tą wiedzą nikt w szkole nie zaskoczy cię już dziwną datą i dowcipem. Nie będziesz musiał wstukiwać w wyszukiwarkę fraz “czy 30 lutego wracamy do szkoły”. 

“30 lutego wracamy do szkoły” to tylko wiadomość dowcip internautów. Uczniowie chcieli w ten sposób wkręcić rówieśników. Faktycznie, część z nich uwierzyła w ten żart. Przez chwilę, tytułowy  komunikat z tego artykułu, był najczęściej wyszukiwaną frazą w przeglądarkach. W tym artykule dowiedziałeś się, nie tylko jak przygotować się na ten żart, ale i nauczyłeś się, w łatwy sposób, policzyć czy dany rok jest przestępny. Warto skorzystać z tej wiedzy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś wykręci tobie podobny numer.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły