Najłatwiejsze studia – łatwe kierunki studiów

Zastanawiałeś się kiedyś, które kierunki studiów należą do najłatwiejszych i dają możliwość bezproblemowego przechodzenia z roku na rok? Zależy Ci na zdobyciu wykształcenia wyższego, ale chcesz mieć jednocześnie gwarancję, że znajdziesz dobrze płatną pracę? Wbrew pozorom łatwe kierunki studiów nie muszą być „fabryką” bezrobotnych. W niniejszym artykule znajdziesz szereg praktycznych informacji dotyczących uczelni wyższych w Polsce oraz opinie studentów, którzy ukończyli najprostsze studia.

Zobacz: Najtrudniejsze kierunki studiów – ranking

Najłatwiejsze studia – TOP10

Wybór najmniej wymagającego kierunku studiów nie należy do najprostszych. Biorąc pod uwagę opinie studentów oraz rankingi, które gromadzą dane dotyczące wymogów rekrutacyjnych oraz średnich wyników, które dają gwarancję przyjęcia na studia, opracowaliśmy własną listę.

Na jakie studia najłatwiej się dostać?

1) Turystyka i rekreacja

2) Socjologia

3) Pedagogika resocjalizacyjna

4) Bibliotekoznawstwo

5) Zarządzanie

6) Kulturoznawstwo

7) Marketing

8) Dziennikarstwo

9) Prace społeczne

10) Antropologia

Analiza

Można zauważyć, że większość wymienionych kierunków to kierunki humanistyczne. Za najłatwiejsze studia od lat uznaje się turystykę i rekreację. Dlaczego akurat ten kierunek zyskał status najprostszego i najmniej wymagającego? Przede wszystkim studia na kierunku turystyka są oferowane przez większość uczelni prywatnych. Poziom specjalizacji oraz zakres wiedzy przekazywanej na studiach sprawiają, że to dobra propozycja zarówno dla osób, które czują się dobrze w przedmiotach humanistycznych, jak i ścisłych. Niestety, łatwość przechodzenia z roku na rok ma swoje konsekwencje. Absolwenci tego kierunku mają bowiem problemy na rynku pracy i nie posiadają umiejętności, które są cenione przez pracodawców. Mało wymagające studia mogą okazać się strzałem w kolano, niemniej nie warto się zniechęcać. Dużo istotniejsze niż wykształcenie jest doświadczenie, dlatego decydując się na naukę w szkole wyższej warto zadbać o zdobycie cennych umiejętności i zapisanie się na staż.                                                           

Łatwe kierunki studiów – opinie na forum 

Opinie na forach internetowych dotyczące tego, na jakie studia najłatwiej się dostać, są skrajnie odmienne. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że najprostszym kierunkiem jest socjologia, podczas gdy inni zwracają uwagę, że poziom nauczania zależy od uniwersytetu i nie warto generalizować. Dużo osób przyznaje, że studia prawnicze należą do mało wymagających, co może wydawać się nieco dziwna biorąc pod uwagę czas potrzebny na uzyskanie wyższego wykształcenia. Opinie znalezione w internecie dowodzą temu, że pojęcie „mało wymagające” jest względne. Nie ulega jednak wątpliwości, że w opinii większości osób turystyka i rekreacja oraz zarządzanie na prywatnej uczelni, to dwa kierunki, które będą odpowiednim wyborem dla mniej ambitnych absolwentów szkół ponadpodstawowych. Ciekawym rozwiązaniem dla osób mających predylekcje do pracy z dziećmi jest pedagogika, np. wczesnoszkolna. Po tym kierunku z łatwością znajdziesz pracę w placówkach edukacyjnych.

Zobacz: E-metalowiec – opinie, kontakt, zwrot, e-mail, adres

Na jakie studia najłatwiej się dostać? Patrzymy na zeszły rok i najłatwiejsze kierunki

Jeżeli zależy ci na rozpoczęciu nauki w szkole wyższej, ale miałeś słabe wyniki egzaminów maturalnych, możesz spróbować swoich sił na takich kierunkach jak Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, Filologia białoruska z językiem angielskim, Filologia bałtycka, Nauczanie języków obcych bądź Ukrainistyka z językiem angielskim. Wszystkie te kierunki cieszą się bardzo małą popularnością wśród kandydatów. Statystyki rekrutacyjne z Uniwersytetu Warszawskiego pokazują, że na jedno miejsce przypada mniej niż jeden kandydat! To absolutne pewniaki, jeżeli chodzi o rekrutacje. Oczywiście, nie oznacza to, że to najprostsze studia. Niektóre łatwe kierunki studiów na państwowych uczelniach, takie jak zarządzanie czy dziennikarstwo, cieszą się dużą popularnością i nie tak łatwo się na nie dostać.

Biblioteka studencka

Mało wymagające studia vs zarobki. Łatwe studia i dobre zarobki?

Najłatwiejsze studia mogą dawać bardzo satysfakcjonujące zarobki. Przykładowo, zarządzanie i marketing, mimo że są wykładane na większości uczelni prywatnych, dają dobre podstawy do rozpoczęcia kariery zawodowej w korporacjach i instytucjach publicznych. Te mało wymagające studia to dobry wybór dla osób, które łączą w sobie zamiłowanie do nauk humanistycznych oraz ścisłych.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły