Nasz Nowy Dom – kłamstwa i fuszerka? Jak jest naprawdę? Opinie

Nasz Nowy Dom to program telewizyjny, który już od prawie dekady cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich widzów. Polsatowskie show od 2013 roku prowadzone jest przez znaną i lubianą dziennikarkę Katarzynę Dowbor, która wraz z ekipą spełnia marzenia ludzi, znajdujących się w trudnej sytuacji, a którzy pragną mieć przytulne cztery ściany. Program został wyróżniony nagrodą Kamery Tele Tygodnia w 2021 roku w kategorii Program rozrywkowy, a jego liczba odcinków sięga 260. W szczytowym momencie zainteresowania, liczba oglądających potrafiła wynosić prawie 3 miliony. W ciągu tylu lat wydawać by się mogło, że głównym założeniem wspomnianego programu jest chęć niesienia pomocy i dobra. Przecież właśnie takich reality show powinno być więcej, ktoś mógłby pomyśleć. Okazuje się jednak, że nie wszyscy tak łatwo ufają telewizji i poddają wątpliwości jej dobroczynność. Dlaczego więc tak wielu Internautów wyszukuje w sieci informacji o tym, jakoby show miało być fuszerką oraz kłamstwem? Ile trwa remont i jak wyglądają domy po latach? Co ludzie piszą na forach? Na te i inne pytania, odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule. Ciekawych prawdy, zachęcam do przeczytania, ponieważ odsłaniamy nieznane kulisy programu. 

Nasz Nowy Dom – jak jest naprawdę?

Jak jest naprawdę z programem Nasz Nowy Dom? Zależy, co poddamy wątpliwości. Internauci szukają więc informacji oraz opinii na forach w sieci. Kłamstwem jest, że do programu jest brana każda rodzina, potrzebująca remontu domu bądź mieszkania. Dyskwalifikacji podlegają zbyt duże budynki, których odnowa w ciągu 5 dni byłaby niemożliwa bądź też mają nieuregulowane akta prawne. Ekipa remontowa mierzy siły na zamiary i nie porywa się z motyką na Słońce, więc nie podejmują się zadania, jeśli wiedzą, że jest ono niewykonalne w tak krótkim czasie. Twórcy show zaznaczają, że używane materiały budowlane są dostarczane od zaangażowanych sponsorów, który w ten sposób też przykładają się do pomocy uboższym osobom. Odpowiadając na pytanie, jak jest naprawdę ze wspomnianym programem, wzięliśmy przede wszystkim informacje, udzielonych przez producentów telewizyjnych i nie sugerowaliśmy się opiniami, znajdujących się na licznych forach internetowych. Nie pozostaje nam nic innego, jak im zaufać i mieć nadzieję, że niczego przed nami nie ukrywają. Chcemy jednak uczulić osoby, które czerpią wiedzę z forów, ponieważ powinny mieć na uwadze, że są to jednak subiektywne odczucia (często zresztą krytyczne), a nie wiarygodne źródło informacji. 

Opinie na temat programu są różne.

Nasz Nowy Dom – kłamstwa, fuszerka, oszuści, o co chodzi?

Skąd jednak liczne zapytania o fuszerkę czy kłamstwa dotyczących programu? Artur Rojek, gdy był jeszcze wokalistą zespołu Myslovitz, śpiewał w piosence Sprzedawcy marzeń; “ i chyba nie wiesz, że telewizja kłamie”, więc nie trudno się dziwić, że tak wielu z nas ma problem z zaufaniem do środków masowego przekazu. Tym bardziej, że w ostatnich latach naprawdę dużo mówiło się o wszelkiego rodzaju fake newsach i clickbaitach. Również Nasz Nowy Dom musi mierzyć się z oskarżeniami o kłamstwa i fuszerkę. Katarzyna Dowbor oraz jej ekipa doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego co jakiś czas odwiedzają rodziny, których domy zostały poddane renowacji we wcześniejszych odcinkach. Jest to chyba najlepsze potwierdzenie, że program jest autentyczny i nie oszukuje ani uczestników, ani widzów. Poza tym, wątpliwe jest, żeby przez prawie dekadę Polsatowi udałoby się tuszować fuszerkę, gdyby show okazało się kłamstwem.  A jak wygląda sprawa z zasadami finansowania i regulaminem? 

Nasz Nowy Dom – zasady finansowania regulamin

Wiele nieprawdziwych plotek krąży także wokół zasad finansowania całego przedsięwzięcia jakim, jest remont domu. Podejrzewamy, że rozpowiadają je osoby zazdrosne lub lubiące rozpowiadać fałszywe pogłoski, żeby szerzyć dezinformację wśród ludzi. W tym przypadku również Katarzyna Dowbor musiała zabrać głos w celu zdementowania taniej sensacji. Plotki dotyczyły uczestników programu, którzy podobno mieli płacić za wszystko tj. pobyt w hotelu podczas renowacji domu oraz jego remont. Na pytanie, czy jest to prawda, prowadząca show powiedziała, że jest to kłamstwo. Okazuje się, że za cały remont czy prezenty dla danej rodziny finansuje telewizja Polsat, co jest nie tylko bardzo miłym gestem, ale również zasadą panującą w programie. Jak widać, zasady finansowania nie budzą wątpliwości, kto ponosi wszelkie koszty związane z metamorfozami przeprowadzanymi w Naszym Nowym Domu, a cały regulamin można znaleźć na internetowej stronie Polsatu. 

Nasz Nowy Dom – czy remont trwa 5 dni czy więcej? Jak jest naprawdę?

Skoro wiemy już, jak jest naprawdę z regulaminem, możemy przejść do następnego pytania – czy w programie Nasz Nowy Dom remont trwa 5 dni? Niestety, tutaj też nie brakuje niedomówień i bardzo łatwo można ulec manipulacji. Dotarliśmy jednak do sprawdzonych informacji i chętnie się nimi podzielimy. Na zagwozdkę “czy w programie Nasz Nowy Dom remont trwa 5 dni?”, odpowiadamy – to zależy. Otóż, jeśli chodzi o mieszkania, to potrzebne są 4 dni, natomiast w przypadku domów jest to 5, a czasami nawet 7 dni. Nie wszystko da się przewidzieć, zwłaszcza przy remontach i również w programie nie raz dochodzi do różnych kryzysów, kiedy odnowa danego budynku czy wnętrza staje pod znakiem zapytania z powodu napotkanego problemu. Rośnie wtedy napięcie, czy drużyna budowlana na pewno zdąży z postawionym zadaniem na czas. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiło się tyle zapytań związanych z zapytaniem, czy remont w programie Nasz Nowy Dom trwa 5 dni, bo jest to dość krótki okres. 

Nasz Nowy Dom – jak wyglądają domy po latach? 

Jak wyglądają domy po latach z programu Nasz Nowy Dom? Ta kwestia również nie jest obojętna dla wielu naszych czytelników. Czy to prawda, że remonty wystarczają na lata? Raczej każdy z nas wie, że im lepiej się o coś dba, tym na dłużej nam wystarcza. Analogicznie jest także z remontami. Jeśli jesteśmy osobami, dbającymi o porządek, to z pewnością więcej czasu będzie musiało upłynąć, nim ponownie trzeba będzie się wziąć za renowację. Jednak nie wszyscy mają takie podejście i nie tak dawno temu głośno było o rodzinie z Wąwolnicy, która wzięła udział w programie kilka lat temu. A dlaczego było o nich głośno? Ano właśnie dlatego, że według Katarzyny Dowbor nie zadbali o to, co otrzymali w ramach uczestnictwa w show i dom doszczętnie spłonął. Prawdopodobnie powodem pożaru był niewyczyszczony komin, którym rodzina nie zajęła się po zakończeniu programu, a co powinni uczynić, żeby do tego typu wydarzenia nie doszło. To jak wyglądają domy po latach z programu Nasz Nowy Dom, zależy już tylko od ich właścicieli, a nie od ekipy remontowej czy prowadzącej.  
Nie bez powodu program doczekał się aż 18 edycji i cieszy się dobrymi opiniami wśród wiernych widzów. Trzeba przyznać, że Katarzyna Dowbor, ekipa remontowa i telewizja Polsat robią kawał dobrej roboty. Nie jest to kolejne show, które ma nabijać pieniądze stacji telewizyjnej, co nie jest często spotykane w dzisiejszych czasach. Tym bardziej że chodzi o wielkie korporacje, mające na celu generować jak największe zyski. A co Wy uważacie o programie Nasz Nowy Dom? Jesteście fanami, czy raczej podchodzicie do niego obojętnie? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na ten temat, dlatego zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły