Od czego zależy kolejność osób na czacie na messengerze?

Pewnie nie musisz wyobrażać sobie takiej sytuacji, że wchodząc na messengera, widzisz na pierwszym planie osobę, której w zasadzie nie znasz. Czy jest ona w ogóle w Twoich znajomych? Nie pamiętasz, ale być może ktoś taki kiedyś był. Tylko skąd on się wziął na pierwszym miejscu? Czy to algorytm Facebooka zawiódł, czy może to jednak ma jakiś powód? Co oznacza pierwsza osoba w aktywnych na Messengerze? Jest to pytanie, na którym głowi się wiele osób i to od wielu lat. A jaka jest prawda? Od czego zależy kolejność osób na czacie na Messengerze? Odpowiedź na te pytania może Cię zdziwić, ale może również okazać się zupełnie nieprzydatna. Mimo to postaram się, specjalnie dla Ciebie, rozwiązać tę zagadkę w dzisiejszym artykule. Zanurz się ze mną w cyberprzestrzeni, gdzie razem odkryjemy, kto za tym wszystkim stoi.

Od czego zależy kolejność osób na czacie na Messengerze? Sprawdzamy

Oprócz tych osób, z którymi nie masz kontaktu od kilku lat, pierwsi w kolejce pojawiają się również bliscy znajomi, z którymi mniej lub bardziej regularnie piszesz na czacie. Można więc zastanawiać się, od czego zależy kolejność osób na czacie na Messengerze? Odpowiedzi na to nie ma jednoznacznej, chyba że zadowoli Cię zwykłe „algorytm Facebooka”. Myślę jednak, że przeglądając ten artykuł, poszukujesz nieco jaśniejszej i konkretniejszej odpowiedzi. 

Ten, kto wyświetla się na pierwszym miejscu wśród osób aktywnych, jest najprawdopodobniej osoba, która właśnie weszła na Messengera, a znajduje się wśród Twoich znajomych. Oprócz tego, dla algorytmu ważne są takie czynniki jak częstotliwość odwiedzin Twojego profilu, wcześniejsze konwersacje, niedawna aktywność między Waszymi profilami (komentarze, reakcje itp.). Algorytm bierze pod uwagę wiele czynników i analizuje dane, nie tylko z Twojego konta. To kilka przykładów tego, co oznacza pierwsza osoba w aktywnych na messengerze. Szerzej opowiem Ci o nich w kolejnym punkcie. 

Co oznacza pierwsza osoba w aktywnych na messengerze?

To, co oznacza pierwsza osoba w aktywnych na messengerze, nie jest szczególnie interesujące z Twojej perspektywy, a jedynie z punktu widzenia algorytmu. Jak wspomniałam wcześniej, to od czego zależy kolejność osób na czacie na messengerze, jest dokładnie analizowana i przeliczana przez sztuczną inteligencję, która ma ogromne ilości danych, o wszystkich użytkownikach Facebooka i Messengera. Ze względu na to, jest bardzo dokładna, ale nie jest nieomylna. Zdarz jej się popełniać błędy, a raczej źle oceniać Twoją relację z jakąś osobą. 

Algorytm nie wie, że nie lubisz już dawnej przyjaciółki ani, że nie masz kontaktu z dawną znajomą sprzed pięciu lat. Być może napisała ona coś, co wyświetliło się na Twojej stronie głównej i w co kliknęłaś, zupełnie nie patrząc, czyj to post. Dla algorytmu liczą się wszelkie możliwe interakcje, o których Ty możesz zupełnie nie pamiętać, bo nie zwracasz na nie uwagi. Sztuczna inteligencja obserwuje to wszystko.

Czy kolejność znajomych na Facebooku jest przypadkowa?

Masz już pojęcie o tym, co oznacza pierwsza osoba w aktywnych na Messengerze. Pokazałam Ci też przykład tego, od czego zależy kolejność osób na czacie na Messengerze. Jak pewnie się domyślasz, sytuacja z kolejnością znajomych na Facebooku jest podobna. Na pierwszy rzut oka może się ona wydawać przypadkowa, ale ma swoje podstawy. Jeśli masz dodane osoby do listy „Bliscy znajomi”, to minimum dwoje z nich powinno pojawić się w 9 widocznych na profilu znajomych. Pozostali natomiast, dobierani są na tej samej zasadzie, co w przypadku aktywnych osób na Messengerze. 

Mam nadzieję, że wiedza, którą Ci przekazałam, okazała się pomocna i że rozwiała Twoje wątpliwości. Wspólnie odkryłyśmy kto, a raczej co, stoi za kolejnością, w jakiej wyświetlają Ci się znajomi na Messengerze oraz Facebooku. Nie jest ona losowa i stoi za nią potężny algorytm, który analizuje każdą, nawet najmniejszą rzecz. Jednocześnie kolejność ta nie musi oznaczać niczego konkretnego poza tym, że dana osoba zwyczajnie właśnie pojawiła się online. O ile wiesz, od czego jest to zależne, wiesz już, że nie musi oznaczać to dla Ciebie niczego konkretnego.

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły