Od ilu lat są Szybcy i wściekli?

Dźwięki ryczących silników, przepiękne samochody i nieustające wyścigi uliczne. Tak właśnie zaczęła się przygoda z tą serią, która przyciąga miliony widzów na całym świecie. Bardzo trudno jest spotkać człowieka, który choćby o niej nie słyszał. Od pierwszej części seria stała się fenomenem popkultury, a jej bohaterowie ikonami dla wielu milionów ludzi. W kolejnych latach fabuła obiegła od początkowych zamiarów, jednak było to podyktowane sugestiami fanów. Ale od ilu lat są Szybcy i wściekli?

Zobacz: Piraci z Karaibów od ilu lat można oglądać?

“Szybcy i wściekli” – światowy hit

“Szybcy i Wściekli” to pierwszy superhit z kolekcji, który powstał w 2001 roku. Stworzony przez Universal Pictures. Film ten skupia się na nielegalnych wyścigach samochodowych i przygodach charyzmatycznych postaci. Seria składa się z 9 części, jednak to nie wszystko. Na swoim koncie, twórcy posiadają jeszcze dwa filmy krótkometrażowe, jeden serial oraz jeden spin-off, oczywiście nawiązujące do serii, a także zapowiedź 10, ostatniej już części.

Głównym celem serii jest pokazanie na ekranie wpływu adrenaliny, szybkości i niebezpieczeństwa, na życie kierowcy wyścigowego. Twórcą serii jest Rob Cohen, reżyser pierwszego filmu.  Od tego czasu, seria szybko i wściekle się rozwinęła. Trzy pierwsze części skupiały się na nielegalnych wyścigach ulicznych i szybkich, stuningowanych samochodach. Po pewnym czasie, gdy fani zaczęli się nudzić, gotowi zobaczyć coś nowego, postanowiono urozmaicić fabułę o niemożliwe do spełnienia misje, których podejmują się bohaterzy. Oczywiście wykorzystując do ich zrealizowania bardzo drogich aut. W tym momencie seria skupia się na pokazaniu przemiany bohaterów i jak dbają o swoją “Familię”. Nie brakuje tam również pościgów, zwrotów akcji i niezliczonej ilości efektów specjalnych. Seria od zawsze miała fanów bawić w sposób prosty i nienachalny. Jest to, prawdopodobnie, najlepszy cykl filmów rozrywkowych, który do tej pory powstał.

Od ilu lat są Szybcy i wściekli?

Szybcy i wściekli przedstawia historie wielu wyrazistych bohaterów, jak również wiele znakomitych akcji i przygód. To wszystko składa się na 2 godziny świetnej zabawy. Filmowcy starali się również wplatać wątki społeczne i moralne, które dodają serii głębi. Od chwili premiery pierwszego filmu w 2001 roku, minęło już 22 lata. Został zgłoszony do nagrody Akademii Filmowej i zarobił ponad 1 miliard dolarów na całym świecie. 

Pierwszy film opowiada historię grupki młodych ludzi, którzy uczestniczą w wyścigach samochodowych na ulicach Los Angeles. Głównym bohaterem jest Brian O’Conner, który jest agentem FBI. Jego zadaniem jest wytropienie handlarza narkotyków, który działa w otoczeniu wyścigów ulicznych. Kolejne filmy w cyklu rozgrywały się w różnych miejscach na całym świecie, w tym Meksyku i Japonii.  

Źródło: filmweb.pl

Zobacz: Piraci z Karaibów od ilu lat można oglądać?

Kolejne części też osiągnęły sukces i zarobiły łącznie ponad 5 miliardów dolarów. Przez lata Szybcy i wściekli stali się kultową marką. Od samego początku wszystkie filmy są pełne akcji i emocji. Przyciągają widzów z całego świata. Wszyscy ci, którzy oglądali filmy, wiedzą, że przedstawiają one wiele wartości, takich jak lojalność, przyjaźń i oddanie.

Śmierć Paula Walkera 

30 listopada 2013 roku świat stracił wspaniałego człowieka. Paul Walker, amerykański aktor, znanym głównie z “Szybkich i wściekłych”, zginął w wypadku samochodowym. Razem ze swoim przyjacielem, który prowadził Porshe Carrerę GT, w trakcie imprezy dobroczynnej postanowili się przejechać. Niestety wypadli z drogi a ich auto stanęło w płomieniach. Obaj zginęli na miejscu. Fani na całym świecie pogrążeni byli w żałobie przez długie miesiące. Siódma część serii “Szybkich i wściekłych” była ostatnią w której zagrał, a film zadedykowany został właśnie jemu. Walker chętnie i często działał na rzecz organizacji dobroczynnych, a także był założycielem fundacji Reach Out Worldwide, która pomaga ludziom poszkodowanym w katastrofach na całym świecie. Paul Walker zostawił po sobie wiele dobrego, a jego dziedzictwo będzie wiecznie żywe. Jego przyjaciele, rodzina i fani z całego świata pamiętają go jako wspaniałego człowieka z wielkim sercem, który zawsze działał zgodnie z własnymi przekonaniami i był w stanie inspirować innych do działania. Jego niezwykły talent i charyzma pozostaną w sercach na zawsze.

Od ilu lat Szybcy i wściekli 10 są zapowiadani?

Po sukcesie dziewiątej części w 2021 roku, fani serii zniecierpliwieniem czekali na 10 część. Informacja o powstaniu filmu ukazała się już w 2015 roku, kiedy to producenci zapowiedzieli nakręcenie jeszcze 3 filmów z tej serii. Fani czekają zatem od 8 lat na zwieńczenie historii rodziny Toretto. W filmie niezmiennie główną rolę zagra Vin Diesel oraz między innymi Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, ale również Charlize Theron oraz Jason Momoa. Wszystko wyreżyseruje Justin Lin. 

Szybcy i wściekli są z nami od ponad dwóch dekad. Seria zyskała uznanie i popularność wśród fanów na całym świecie. Pomimo zmian w obsadzie i fabule, film zawsze przyciągał widzów. Widzowie nie mogą się już doczekać premiery ostatniego filmu w 2023 roku. A jest na co czekać.

Zobacz: Od ilu lat jest CBD – czy dzieci mogą przyjmować CBD?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły