Piraci z Karaibów od ilu lat można oglądać?

Przynajmniej raz w życiu musieliście słyszeć o takich seriach jak Harry Potter, Piraci z Karaibów czy Władca pierścieni. Filmy z poszczególnych tytułów wychowały tysiące młodych widzów, bawiąc i ucząc jednocześnie. Z tego powodu kusi nas, by podzielić się nimi z dziećmi lub młodszymi członkami rodziny. Czy aspekt przygodowy usprawiedliwia sceny przemocy? Czy np. film Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach od ilu lat można oglądać z czystym sumieniem?

Seria filmów z cyklu Piraci z Karaibów z niezapomnianą kreacją Johnego Deepa składa się z pięciu części. Czas ich nakręcenia to przedział lat 2013-2017. Piraci z Karaibów stali się kultowym już uniwersum z przygodą, intrygą i ciekawą postacią główną w tle. W tym artykule poświęcimy uwagę każdej części filmu Piraci z Karaibów i powiemy, od ilu lat można je oglądać.

Zobacz: Od ilu lat jest saga Zmierzch?

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły od ilu lat? 

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły to pierwszy film z całej serii. Ukochana Willa Turnera, Elizabeth Swann, zostaje porwana. Mężczyzna wie, że nie zdoła odbić ukochanej w pojedynkę. Z pomocą zwraca się do Kapitana Jacka Sparrowa, który przy okazji chce odbić swój ukochany statek Czarną Perłę z rąk wrogów. 

Pytanie o film Piraci z Karaibów i to, od ilu lat można go oglądać, wydaje się całkiem sensowne. To właśnie Klątwa Czarnej Perły, jako pierwszy film z serii, otrzymał za granicą ograniczenia wiekowe. Oficjalna informacja głosi, że film jest przeznaczony dla widzów, którzy ukończyli 13 lat.

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka od ilu lat? 

Druga część serii o Jacku Sparrowie wyszła w 2006 roku. Wszyscy czekają na ślub Willa i Elizabeth, którą udało mu się odbić z rąk nieprzyjaciela. Niestety, ceremonię psuje niefortunny zatarg z przeszłości ich przyjaciela – Kapitana Sparrowa. Jack musi oddać zaciągnięty dług. 

Pojawia się pytanie: Piraci z Karaibów – od ilu lat można obejrzeć drugą część filmu? Według dystrybutora i sieci kin Helios, film jest przeznaczony dla widzów od 12 roku życia. 

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata od ilu lat? 

Rok później wychodzi część trzecia Piratów z Karaibów: Na krańcu świata. W niej ponownie spotykamy się z Willem i Elizabeth, którzy wyruszają na nieznane wody, aby uratować przyjaciela. Co ciekawe, film został nominowany do Oscara.

Podobnie jak dwie pozostałe części, Na krańcu świata można oglądać od 12 roku życia. Z tego, co czytaliśmy na licznych forach internetowych, młodsi widzowie, w wieku 10 lat, uważają, że w Piratach z Karaibów nie ma nic strasznego.

Źródło: disneyplus.com

Zobacz: Od ilu lat można grać w CS:GO? Sprawdzamy!

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach od ilu lat? 

Czwarta część serii jest nieco bardziej mroczna. Można się zastanawiać nad kwestią – Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach – od ilu lat można go obejrzeć? I tutaj odpowiedź nie jest zaskakująca. 

W tej części znikają poznani wcześniej bohaterowie Will i Elizabeth, a zamiast tego na ekranie pojawia się postać tajemniczej Angielki, którą gra Penelope Cruz. Znana Kapitanowi Jackowi Sparrowowi z przeszłości. Jack ponownie chce odzyskać swój statek, Czarną Perłę. 

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach to film od ilu lat? Podobnie jak poprzednie części – od 12.

Od ilu lat Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara?

Ostatnia część serii wyszła po 7 latach od poprzedniej. W niej powraca znany Kapitan Jack, a o pomoc zwraca się do niego syn dawnego przyjaciela. Może w przypadku ostatniej części są inne kryteria wiekowe? Piraci z Karaibów – od ilu lat można oglądać ostatnią część? Również od 12 roku życia.

Pojawia się pytanie o to, dlaczego istnieją ograniczenia wiekowe, skoro cała seria filmów jest dziełem Disneya? To jedyna produkcja, która zawiera takie limity. W końcu na nastolatkach nie robią wrażenia duchy i trupy czy wielkie, zdeformowane potwory. Jednakże twórcy umieszczają w tych filmach elementy kina dla dorosłych. Są namiętne pocałunki, dialogi z podtekstem i sceny walk. I choć możemy pytać z niedowierzaniem – Piraci z Karaibów na nieznanych wodach – od ilu lat można obejrzeć, tak oficjalny limit stale wynosi 13 lat.

Zobacz: Od ilu lat można mieszkać samemu? Sprawdzamy Polskę i USA

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły