Orange Energia – opinie, rezygnacja, oszuści, cennik, wypowiedzenie umowy

Na przestrzeni ostatnich lat rynek energetyczny, szczególnie blisko związany z energią elektryczną, przeszedł mocną transformację. Szeroko omawiany problem śladu węglowego, jak też poziomu zanieczyszczenia powietrza, niemalże wymusił potrzebę wprowadzenia rozwiązań, które pozwalają na efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dlatego sektor OZE rozwija się obecnie w coraz szybszym tempie.

Jednym z najczęściej spotykanych, alternatywnych źródeł energii, są panele fotowoltaiczne. Z rozwiązania tego korzystają zarówno osoby prywatne, jak również klienci indywidualni. Jednocześnie, obecność takiego rozwiązania na rynku, jak również zapotrzebowanie na tanią energię elektryczną sprawiły, że powstać mogły niezależne firmy, które zajmują się sprzedażą energii elektrycznej. Do takich należy Orange Energia. Swoim klientom oferuje nie tylko atrakcyjne stawki, ale przede wszystkim energię, która w 100% pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Z uwagi, iż usługodawca należy raczej do świeżego sektora sprzedawców energii OZE, wiele osób zastanawia się, czy firma ta to nie oszuści.

Zobacz: Orange Energia stan licznika – jak go podać Formularz, SMS

Orange Energia – opinie

Zaletą Internetu jest możliwość bardzo łatwego natrafienia na opinie na temat poszczególnych firm, czy usługodawców. Warto jednak sprawdzić przynajmniej kilka źródeł informacji. W przypadku Orange Energia warto mieć na uwadze fakt, iż sprzedaż energii pochodzącej z OZE jest stosunkowo nowym zabiegiem na rynku energetycznym, a z pewnością do nowości należy skala, na jaką obecnie podejmowane są działania. Kwestia ochrony środowiska naturalnego, redukcji zużycia surowców naturalnych, jak również zmniejszenie śladu węglowego, to kwestie bardzo istotne. Wydaje się również, iż sprzedaż energii elektrycznej, która pochodzi z OZE, to dodatkowo atrakcyjne stawki dla klientów, jak również większa stabilność cenowa. Jakie są opinie na ten temat?

Jakie są opinie na temat Orange Energia?

Na chwilę obecną opinie są sceptyczne. Mowa oczywiście o tym, które dostępne są w sieci. Warto pamiętać, że o wiele chętniej ludzie dzielą się negatywnymi opiniami, niż pozytywnymi, chociażby po to, aby nieco dać upust frustracji. Jakkolwiek, ciężko oczekiwać, by każda firma funkcjonowała idealnie. Biorąc pod uwagę, iż jest to stosunkowo świeży projekt, z pewnością można się liczyć, że przejdzie jeszcze pewne przemiany, których celem będzie dopasowanie się do potrzeb i oczekiwań klientów. Na chwilę obecną możliwym, widocznym problemem jest z pewnością niewystarczająca ilość konsultantów dostępnych na Infolinii Orange Energia.

Orange Energia – oszuści, o co chodzi?

Czy Orange Energia to oszuści? Z pewnością niektóre osoby mogą „poczuć się oszukane”. Wynika to jednak z niezbyt dokładnego zaznajomienia się z umową. Dostępny jest tam cennik, na podstawie którego następuje rozliczenie. Dlatego warto w pierwszej kolejności porównać cenę za 1 kWh, jaką oferuje ten operator, a stawkę, jaka obecnie obowiązuję u aktualnego dostawcy energii elektrycznej. Cennik wspomina także dodatkowe opłaty, związane z przesyłem energii elektrycznej. I bądźmy trochę realistami. Pomimo, iż Orange Energia oferuje energię pochodzące z OZE, trzeba mieć na uwadze, iż klienci nie płacą tylko za samą energię, ale również za obsługę na infolinii, jak również jej jakość, jak też za wsparcie w innej formie. Dlatego, w przypadku gdy ciężko uzyskać pomoc w przypadku konkretnego problemu, można pomyśleć, że firma ta to faktycznie oszuści.

Oferta Orange źródło: orange.pl

Zobacz: Tagred – co to za marka? Najnowsze opinie i testy

Orange Energia – cennik

Orange Energia oferuje sprzedaż energii elektrycznej na zasadzie abonamentu. Oznacza to, że dostępne są różne warianty, w których klient może wybierać także pomiędzy dodatkowymi usługami, jak wsparcie serwisanta. Z tej racji, dla każdego z wariantów, firma przewiduje inną stawkę za 1 kWh. Uśredniony koszt to około 0.34gr za 1 kWh. Dodatkowo, Orange oferuje gwarancję stawki za prąd.

Orange Energia – wypowiedzenie umowy

Dla wielu osób wypowiedzenie umowy to kwestia bardzo istotna. Jak wygląda rezygnacja z dalszego korzystania z usług firmy Orange? Wedle informacji, które dostępne są na oficjalnej stronie Orange, rezygnacja jest możliwa poprzez złożenie specjalnego formularza, który również dostępny jest na stronie. Wypowiedzenie umowy przewiduje różne okresy jej rozwiązania dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Warto jednak pamiętać, że Orange Energia informuje, iż od umowy odstąpić można, jeśli nie upłynęło 14 dni od jej zawarcia. Można powiedzieć, że cały projekt jest jeszcze w fazie testów. Z pewnością rozwiązanie to będzie się prężnie rozwijać. Na chwilę obecną z zaciekawieniem można patrzeć, w jaki sposób zmienia się rynek energetyczny.

Zobacz: Perfumy Hebe — opinie, czy warto je kupić?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły