Kinguin – co to, opinie, czy jest legit bezpieczne

Sektor gier ma się świetnie. Zarówno najnowsze produkcje cieszą się sporym zainteresowaniem. Wiadomo, jest to w dużej mierze odpowiednie przeprowadzenie kampanii reklamowych, co obecnie odgrywa istotną rolę w promocji gier, które wchodzą na rynek. W końcu konkurencja jest dość spora, a gracze mogą wybierać spomiędzy dziesiątek tysięcy tytułów. Także tych kultowych, które stanowią niemalże ikoniczne produkcje. Nie bez znaczenia jest także rozwój jednej z kluczowych platform streamingowych, jaką jest Twitch, gdzie gracze mogą transmitować swoje rozgrywki w czasie rzeczywistym. To również niejako przekłada się na promocję poszczególnych tytułów. Wraz z rozwojem sektora dedykowane graczom, powstają także platformy, które pozwalają na zakup klucza do konkretnych gier. W jaki sposób to działa?

Zobacz: Kacap co to znaczy – obraźliwe dla Rosjan

Kinguin – co to?

Jeszcze jakiś czas temu dużo mówiło się po „piractwie” w Internecie. Dotyczyło to także sektora gier. Innymi słowy, gracze, którzy szczędzili sobie wydatków na poszczególne gry, mogli znaleźć w sieci strony, z których możliwe było pobranie konkretnej gierki praktycznie za darmo. Często należało przeprowadzić pewną operację, która zapewniała dostęp do gry. Z pewnością osoby, które od wielu lat zainteresowane są grami, kojarzą tzw. crackowanie, które pozwalało na użytkowanie gry pomimo posiadania braku oryginalnego klucza do gry. Niegdyś, dla poszczególnych tytułów dostępne były także tzw. key-gen, czyli programy, które generowały klucz do gry, by zapewnić graczom dostęp pomimo braku oryginalnego klucza. Oczywiście, działa te były nielegalne, a dla producentów gry oznaczały także utratę części dochodów ze sprzedaży gry. Dlatego obecnie firmy zabezpieczają swoje gry w taki sposób, iż niemalże nie ma możliwości, by zagrać w wersję piracką.

Kinguin – jak działa?

Niegdyś gry dostępne były przede wszystkim na płytach CD oraz DVD. Oryginalne opakowania posiadały oryginalny klucz, który pozwalał po prostu zagrać w daną produkcję. Obecnie jednak niemalże każdą grę można pobrać z oficjalnych stron, które zajmują się sprzedażą gier. Oczywiście, aby możliwe było w ogóle przeprowadzenie rozgrywki, niezbędne jest dokonanie zakupu, który oznacza także dostęp do oryginalnego, niepowtarzalnego klucza do danej gry. Dlatego powstały takie platformy, jak Kinguin, które pozwalają graczom sprzedawać swoje klucze do gier. Czy jest bezpieczne korzystanie z takiej opcji?

Centrum eksportowe Kinguin źródło: kinguin.net/ materiały prasowe

Kinguin – opinie

Co to jest Kinguin? Jakie są opinie na temat tej platformy? W zasadzie większość graczy, tak samo tych, którzy są zainteresowani najnowszymi produkcjami, jak również starszymi grami, ceni sobie miejsca tego typu. Kinguin posiada mocny system zabezpieczeń transakcji, co dla osoby dokonującej zakupu oznacza pewność, iż po dokonaniu zakupu spokojnie będzie mogła zagrać w wybraną przez siebie grę. Jeśli chodzi o opinie, oczywiście ciężko oczekiwać, aby wszystkie z nich były pozytywne. Wydaje się, że problemem, który przytrafia się sporadycznie, są właśnie problemy z kluczami do gier. Niektórzy użytkownicy platformy, którzy dokonali zakupu, informują, że ich klucz został już wcześniej użyty. Oznacza to, że nie mogą z niego skorzystać. Biorąc jednak pod uwagę ogólną liczbę opinii, ich znaczna część należy do pozytywnych.

Zobacz: Damn co to znaczy w slangu?

Kinguin – czy jest legit/bezpieczne?

Co to Kinguin? Przede wszystkim platforma, która pozwala sprzedawać graczom klucze do gier, z których już nie korzystają. Śmiało można powiedzieć, że jest to rynek wtórny gier, co nie oznacza, iż nie można znaleźć tam również najnowszych produkcji. Czy jest legit? Oczywiście, strona działa w sposób zupełnie legalny i oferuje swoim użytkownikom możliwość zakupu klucza gier do starszych produkcji, jak również tych, które dopiero wchodzą na rynek. Niejednokrotnie istnieje możliwość zakupu gry w bardzo atrakcyjnej cenie. Kinguin to platforma międzynarodowa, dlatego dba o jakość swoich usług. Skupia się przede wszystkim na tym, aby umożliwić graczom sprzedaż swoich starych kluczy do gier. To, dla kupującego, oznacza bezpieczeństwo transakcji, która dodatkowo zabezpieczona jest specjalnym systemem. Dlatego nie powinno dziwić, że wielu graczy właśnie tam rozpoczyna poszukiwania gier, którymi są zainteresowani.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły