Polska – Niemcy: zapowiedź meczu towarzyskiego!

16 czerwca na Stadionie Narodowym dojdzie do rywalizacji reprezentacji Polski z Niemcami. Czy biało-czerwonym uda się ponownie pokonać tego rywala na obiekcie w stolicy? Jak będzie wyglądało pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszej zapowiedzi.

Polska – Niemcy

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami, które odbyło się na Stadionie Narodowym, zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Polski. Była to rywalizacja w ramach eliminacji do Euro 2016. Polacy zwyciężyli po bramkach Milika, a także Mili. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został jednak Wojciech Szczęsny, który dwoił się i troił między słupkami polskiej bramki. Warto przypomnieć, że nasi zachodni sąsiedzi stworzyli sobie w tej rywalizacji aż 22 sytuacje bramkowe, ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki.

Teraz oba zespoły są w całkowicie innym położeniu. Niemcy przygotowują się do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane na ich terenie, ale muszą odbudować drużynę, która zawiodła na kolejnych wielkich turniejach. Polacy przechodzą transformację związaną ze zmianą nowego trenera i bardziej skupiają się na walce o awans niż meczach kontrolnych.

Zakłady sportowe z PZBuk, w tym momencie faworyzują ekipę przyjezdną, jednak warto zwracać uwagę na proponowane kursy do samego rozpoczęcia rywalizacji. Potencjalne przeliczniki mogą się mocno zmienić w zależności od tego, na jakie składy zdecydują się obaj trenerzy. Zakłady internetowe mają taką przewagę nad stacjonarnymi, że można poczekać praktycznie do ostatnich minut, aby obstawić swój kupon bez konieczności wychodzenia z domu.

Przechodząc do samej analizy tej rywalizacji, reprezentacja Polski nie przegrała z Niemcami przed własną publicznością od 1971 roku. W tym czasie zostały rozegrane dwa spotkania w 2011 i 2014 roku, gdzie udało nam się dwukrotnie zdobyć po dwie bramki.

Biało-czerwoni nie są faworytem tego starcia, ale propozycja z oferty zakładów sportowych na wynik btts może być ciekawym wyborem. Zazwyczaj drużyny w meczach kontrolnych nie przykładają tak dużej uwagi do gry w defensywie.

Pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski to jedna z legend polskiej piłki. Kuba przez wiele lat reprezentował barwy naszego zespołu narodowego i stanowił o jego sile. Skrzydłowy, który obecnie występuje w barwach Wisły Kraków, otrzyma pożegnanie na Stadionie Narodowym. W tym momencie najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym rozpocznie mecz od pierwszej minuty, a opuścił murawę w 16, co miałoby być nawiązaniem do numeru, z którym występował przez lata.

Potencjalnie nie powinno to wpłynąć na plany Fernando Santosa dotyczące tej rywalizacji, ponieważ w jednym z wywiadów przyznał, że bardziej skupia się na meczu z Mołdawią, niż Niemcami. Dla kibiców będzie to jednak bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie.

Czytaj więcej treści rozrywkowych na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Artykuł sponsorowany

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły