Prawdziwe numery do sławnych youtuberów – sprawdzamy

Chcesz zadzwonić do swojego ulubionego youtubera? Dzisiaj, to prędzej sławny youtuber zadzwoni do ciebie. Jak to możliwe? Przeczytaj ten artykuł do końca, a dowiesz się, o co chodzi. 

Numery do youtuberów

Numery do youtuberów wyciekły, w ostatnim czasie, do strefy publicznej. To kolejne oszustwo, które tym razem uderza w osoby publiczne. Sławni youtuberzy, dziennikarze, politycy, czy nawet rozpoznawalni w Polsce prawnicy. O co chodzi z tym scamem? 

Oszuści, w perfidny sposób, wykorzystują tożsamość znanych osób. Zhakowane, prywatne numery telefonów polskich twórców są używane do zastraszania i grożenia innym. Z książki telefonicznej przechwyconego numeru, podłożonym głosem, wydzwaniali do znajomych grożąc im śmiercią. Groźby kierowane były także do najbliższych danej osoby. 

Podobne telefony i groźby otrzymywał w ostatnim czasie także Marcin Matczak, znany prawnik i ojciec popularnego, polskiego rapera, Maty. Jeden z polityków otrzymał telefon z numeru córki, która rzekomo nie żyje. Takich przykładów można podać o wiele więcej. Jak widzisz skala tych karalnych żartów jest ogromna i z pewnością nie jest zabawna dla medialnie rozpoznawalnych osób. Każdy z nas byłby przejęty po otrzymaniu dziwnego połączenia, widząc na wyświetlaczu telefonu “córka”, “mama”, “brat”. 

Oszuści poszli o krok dalej. Wysyłają losowo do ludzi smsy, podszywając się pod konkretnego youtubera. W treści czytamy słowa wdzięczności za subskrypcję kanału i dostajemy informację o wygranej, na przykład najnowszego iphone’a. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć w podany link. Jak się domyślasz, nie jest to prawdziwa wiadomość. Żaden youtuber nie wysyła takich smsów do swoich widzów. Tym bardziej, nie prosi o klikanie w dziwne linki. Nie klikaj w tego typu podobne treści. Możesz narazić się na przechwycenie danych osobowych, co może skutkować, przykładowo, wyczyszczeniem konta. 

Pomimo, że problem nagminnych oszustw jest nagłaśniany, nadal zdarza się, że jesteśmy podatni na informacje, które pojawiają się w sieci. Internauci szukają takich informacji i wpisują w wyszukiwarkę zapytania typu “czy ma ktoś prawdziwe numery do sławnych youtuberów”. Sprawdzamy, co pojawia się na forum w tym temacie. 

Ma ktoś prawdziwe numery do sławnych youtuberów? Pytania na forum 

W sieci pojawiają się wpisy internautów, którzy chcą pozyskać numery do ulubionych youtuberów. W odpowiedzi nie pojawia się oczywiście nic konkretnego. W większości są to komentarze prześmiewcze lub podpuszczające. Jeden z użytkowników ironicznie przyznaje się, że ma “prawdziwy” numer do Mini Majka. 

Źródło: zapytaj.onet.pl

Czy faktycznie ma ktoś prawdziwe numery do sławnych youtuberów? Ocenę tego, czy numery do youtuberów pojawiające się na forach są realne, pozostawiamy tobie, drogi czytelniku. 

Osoby publiczne nie chcą rozdawać swoich prywatnych numerów telefonów, tak jak my, nie rozdajemy kontaktu do siebie komukolwiek. Każdy ma prawo do prywatności i należy to uszanować. Warto też pomyśleć o tym, jak to my czulibyśmy się w takiej sytuacji. Często wydaje nam się, że bardzo dobrze znamy człowieka, którego śledzimy na bieżąco w mediach społecznościowych, ale czy faktycznie tak jest? Rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. To, co widzimy w social mediach, to tylko wierzchołek góry lodowej. Youtuber i żadna inna rozpoznawalna osoba, nie pokazuje w pełni swojego życia w sieci. Może dowolnie kreować swój wizerunek i pokazać tylko tyle, ile chce. Odbiorca przez to może mieć złudne wrażenie, że tak dobrze zna tę osobę. Wyciek kontaktów telefonicznych tylko sprawił, że z egoistycznych pobudek chcemy mieć prywatny kontakt z idolem i ulubionym twórcą. Czy jest to dobre? Spróbuj znaleźć sam odpowiedź na to pytanie. 

Kończąc wątek tego artykułu, warto dodać, aby pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Nie dajmy się nabierać na głupie żarty oszustów i nieprawdziwe wiadomości SMS. Nie klikajmy w podejrzane linki. Jeśli większość osób, będzie miało świadomość o istnieniu tego typu scamów, prawdopodobnie oszustom przestanie się opłacać ten proceder. W to miejsce mogą pojawić się za to inne. Dlatego też, nie wierzmy we wszystko, co pojawia się w sieci. 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły