RAWR w języku dinozaurów – co oznacza RAWR?

RAWR to słowo, które obecnie jest w slangu młodzieży i internautów. To słowo może fonetycznie brzmieć jak warknięcie groźnego dinozaura. Co to znaczy Rawr? Zapraszamy do świata dinozaurów i odpowiemy na pytanie co znaczy te tajemnicze słowo. Sprawdź to!

Co znaczy rawr w języku dinozaurów? Sprawdźmy

Wiele gatunków zwierząt przez setki lat opracowało swoje własne języki, które pozwalają im się komunikować między sobą. Co prawda, nie były one tak zaawansowane jak ludzka mowa, ale pozwala zwierzętom na wysyłanie prostych i zrozumiałych komunikatów. Okazuje się, że swój język miały również dinozaury.

Dinozaury według obecnej wiedzy naukowej wyginęły ponad 60 mln lat temu. Wiele teorii mówi, że to wielka asteroida uderzając w Ziemię doprowadziła do ich wyginięcia. Naukowcy i archeolodzy od lat odtwarzają wygląd i studiują potencjalne zachowanie różnych gatunków dinozaurów. Do tej pory jednak bardzo trudno było dokładnie rozszyfrować ich język. Tutaj stawiamy pytanie: Co znaczy RAWR w języku dinozaurów?

Badania naukowe oraz odnalezione skamieliny pokazują, że dinozaury emitowały bardzo głośny dźwięk, ze względu na swoje duże rozmiary. To właśnie głośny ryk służył często do odstraszania innych drapieżników lub stanowił wabik dla samic. Popularność serii filmów Jurassic Park sprawiła, że w mediach społecznościowych narodziła się moda na dinozaury. Temat szybko podchwyciła młodzież, która w komunikatorach zaczęła chętnie wykorzystywać wizerunki dinozaurów w postaci emotikon lub gifów. 

Tematem dinozaurów i wielu nierozwiązanych zagadek chętnie podjęli internauci, którzy postawili sobie za punkt honoru rozwiązanie zagadki – co to znaczy RAWR? W wielu dyskusjach internetowych można znaleźć tezę, wyjaśniającą, co znaczy RAWR w języku dinozaurów. W skrócie oznacza to “Kocham Cię”. Czy to prawda? Pozostawimy Wam to do oceny.

Prawdą jest to, że ludzi w różny sposób wyrażają swoje uczucia. Romantycznie wypowiedzenia słowa RAWR wraz z przyjemnym mruknięciem można zaliczyć do słów, które nasz partner lub partnerka oceni jako słodkie wyznanie miłości. Jeśli więc jesteś freakiem i często do Twojego słownika trafiają “słowne nowinki”, to słowo RAWR sprawdzi się w Twojej komunikacji. 

RAWR a słowo kocham cię? Czy to oznacza Kocham Cię?

Czy dinozaury okazywały sobie uczucia? Teorii na temat języka tych zwierząt jest wiele, ale do tej pory w żaden sposób nie udowodniono, że np. Tyronazaur wyznawał w jakikolwiek sposób miłość swojej partnerce. “RAWR kocham Cię”, brzmi według subiektywnych opinii słodko, ale czy rzeczywiście jest to kocham cię w języku dinozaurów? Nie wiemy.

Warto jednak wiedzieć, że okazywanie uczuć w różny sposób może być bardzo miłe i przyjemne. Czasem będzie to bukiet kwiatów, drobny prezent, a czasem to właśnie “RAWR kocham Cię” będzie idealnym pokazaniem sobie uczuć w danej sytuacji.

Kocham cię w języku dinozaurów

Sprawdzając, co to znaczy RAWR, należy zwrócić uwagę na to jak działa internet. Wiele osób nie raz spotkała się z popularnymi określeniami jak “XD”, “LOL”. Do tej grupy z całą pewnością możemy zaliczyć również słowo “RAWR”. W sieci roi się od zapytań “Co znaczy RAWR w języku dinozaurów?”. Do tej pory nie opracowano jednak jednej, spójnej definicji. 

Media społecznościowe to idealne miejsce do nawiązywania nowych kontaktów i znajomości. To właśnie w sieci często rodzą się nowe uczucia i związku. Komunikatory pozwalają często wyjawić swoje uczucia i inny sposób niż standardowe “kocham cię” lub “i love you”. Cyberświat posiada często swój własny język i wiele nieznanej terminologii w świecie offline. Do tej grupy zaliczamy język dinozaurów, który wbrew pozorom ma niewiele wspólnego z prehistorycznymi stworzeniami, które były bohaterami filmów z serii Jurassic Park. 

Co znaczy RAWR w języku dinozaurów? Słowo RAWR ma związek z dźwiękiem, który wydaje to stworzenie. Jest to nic innego ryk, który wydawany jest przez różne gatunki. w wiadomościach i komunikatach tekstowych używa się określenia – RAWR kocham cię. Jest to hasło, które można spotkać w wielu sieciach społecznościowych. 

Przekonaj się na własnej skórze wysyłając do swojej połówki wiadomość o treści: “RAWR kocham cię” i przekonaj się jak zareaguje Twój partner/partnerka.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły