Renee – opinie, zwroty, wymiana, reklamacja, buty, forum

Jako że zbliża się black friday, to postanowiłam wziąć pod lupę jeden z popularniejszych w Polsce sklepów internetowych – Renee. Jakie ma opinie? Jak wygląda proces zwrotów, wymian i reklamacji? Czy na nowości w ofercie Renee jest jakiś kod rabatowy? Jeśli jesteś ciekawa, to zapraszam do lektury 🙂 

Renee – opinie

Renee jest bardzo skrajnie opiniowanym sklepem. Około 2-3 lata temu zamówiłam tam 3 pary butów i nic złego o platformie sprzedażowej powiedzieć nie mogę – wysyłka zrealizowana była bardzo szybko, a ze zwrotem jednej z par nie było żadnego problemu. Pieniądze szybko trafiły z powrotem na moje konto. I nie jest to żadna współpraca z Renee – po prostu dzielę się moją opinią o tym sklepie. 

Swoimi odczuciami związanymi z robieniem zakupów w Renee w sieci podzieliły się setki konsumentów. W tej części artykułu skupimy się na ubraniach Renee, nie na zwrotach, wymianach czy reklamacjach – te kwestie omawiam później. 

Co o ubraniach i dodatkach Renee myślą internauci? Jak już wspominałam – recenzje Renee są bardzo skrajne, co akurat wcale mnie nie dziwi. Jest to naprawdę popularna platforma sprzedażowa, a że każdy z nas ma różne standardy, to jednej osobie jakość Renee odpowiada, a innej nie. Oto przemyślenia klientów:

 • Jest naprawdę dużo komentarzy, w których konsumentki chwalą jakość materiałów – nie ma problemów z prześwitywaniem, czy z ich sztucznością. Jest tam sporo poliestrowych rzeczy, ale ten materiał króluje w niemal każdej sieciówce. Wiskoza i bawełna w ubraniach Renee pojawiają się jednak całkiem często i to w  zadowalających proporcjach (nie np. 5%).
Źródło: Ceneo
 • Są zarzuty, że ubrania Renee są źle szyte, przez co np. rozrywają się.
 • Jedna z klientek napisała, że zamówiła sukienkę maxi, a otrzymała ją o wiele krótsza. W dodatku – długość z tyłu i z przodu się nie zgadzały. 
 • Renee ma stałe klientki, które zamówiły z tej strony multum ubrań i dodatków – sama znam sporo osób robiących tam regularnie zakupy.
 • Są klientki, które dostały nie to, co zamówiły, ale takich opinii nie ma specjalnie dużo. 
 • Konsumenci doceniają wyprzedaże i kody rabatowe, które na Renee pojawiają się bardzo często. Chwalona jest też duża liczba nowości.
Źródło: twojeopinie.com

Renee zwroty – opinie

Przejdźmy teraz do polityki działania sklepu – jak oceniana jest ona na forach? Jakie opinie mają zwroty w Renee? Jak się pewnie spodziewasz – różne. 

Są osoby, które w recenzjach piszą, że nie mają zarzutów do tego aspektu działania platformy – zwrot odbył się u nich bez żadnych problemów i w dodatku na koszt firmy. 

Są też konsumenci, którzy narzekają na odsyłanie rzeczy do Renee. Dlaczego? Głównie dlatego, że długo czekali na zwrot pieniędzy. 

Renee – opinie na forum

Opinie o Renee na forach są naprawdę bardzo skrajne. Dobrze jest znać recenzje sklepu, w którym planujemy coś kupić, jednak jak widzisz – nie zawsze są one pomocne. 

Bardzo dużo osób jest naprawdę zadowolonych z sukienek czy butów Renee – sama mam dobre wspomnienia z zamawiania tam obuwia. Jest jednak sporo osób, które czują się przez sklep źle potraktowane – czy to przez jakość, czy przez długi proces zwrotu pieniędzy lub odrzuconą reklamację. 

Myślę, że jeśli jest na Renee jakaś rzecz, która bardzo Ci się podoba, to warto zaryzykować i wyrobić sobie własną opinię o sklepie, bo te dostępne na forach są niejednoznaczne. Ciężko też, żeby były – Renee ma mnóstwo klientów. Ciężko, aby wszyscy myśleli w podobny sposób i mieli te same oczekiwania. Sprzeczne informacje w recenzjach są całkowicie naturalne. 

Zobacz: Magmac – sukienki, dresy opinie, zwroty, ile trwa dostawa?

Buty Renee – opinie 

Co o butach Renee piszą konsumentki? 

 • Bardzo dużo osób jest zadowolonych z jakości tej części garderoby od Renee – chwalona jest ich wytrzymałość (mimo stosunkowo niskiej ceny), to jak prezentują się na żywo i ich wygoda.  
 • Są osoby, które narzekają na to, że buty są liche i na niezgodność rozmiarów – według niektórych jest zaniżona, a według innych mocno zawyżona. 

Renee – reklamacje

O reklamacjach w Renee nie ma zbyt wielu opinii w sieci. W regulaminie sklepu szczegółowo opisano, jak powinna wyglądać reklamacja. Oto kilka najważniejszych informacji o tym procesie: 

 • najszybszą formą reklamacji jest wypełnienie formularza na stronie Renee
 • jeśli reklamacja zostanie odrzucona, to sklep ma prawo obciążyć Cię kosztami wysyłki
 • jeżeli towar odeślesz w oryginalnym pudełku, to nie potrzebujesz formularza zwrotu
 • paczki wysłane za pobraniem nie są przyjmowane

Renee – wymiana 

Jeśli chodzi o wymiany w Renee, to są one możliwe. Co warto wiedzieć w tym temacie? Oto informacje ze strony sklepu

 • na wymianę mamy 14 dni od momentu doręczenia przesyłki
 • odsyłana rzecz musi znajdować się w oryginalnym pudełku – musi być na nim umieszczony specjalny kod
 • nie można wymienić rzeczy, która ma jakiekolwiek znamiona użytkowania 
 • kostiumy i bielizna nie podlegają wymianie

Renee – kody rabatowe, wyprzedaż, nowości

Za chwilę black friday, więc Renee jest pełne kodów rabatowych – obecnie na hasło; WEAR40 jest -40% na odzież (również na nowości). W asortymencie jest wiele sukienek i wyjściowych bluzek – jeśli planujesz kupić te części garderoby, to bardzo dużo modeli jest teraz na naprawdę imponująco dużej wyprzedaży. 

Zobacz: Sklep Wassyl – dresy, sukienki – opinie, rozmiarówka, kod rabatowy, zwroty

Na buty przecena jest tam niemal zawsze – w każdym tygodniu jakaś część obuwia jest na wyprzedaży, 

Jak sama widzisz – Renee opinii ma sporo i wiele z nich bardzo sobie przeczy. Mimo wszystko jest chyba więcej pozytywnych recenzji. Ludzie lubią estetykę, ceny sukienek i butów tej firmy. Renee mocno śledzi trendy, przez co ich oferta zawsze jest atrakcyjna. Platforma bardzo często robi wyprzedaże i rozdaje kody rabatowe, więc jeśli rzecz, która Ci się podoba, nie jest obecnie przeceniona, to radzę poczekać – możliwe, że jutro już będzie. Wymiany, reklamacje i zwroty oceniane są w tej firmie raczej dobrze – są jednak osoby, które musiały długo czekać na oddanie im pieniędzy za odesłaną rzecz, Nie wiem, z czego to wynika. Daj znać w komentarzu, czy zdecydowałaś się coś zamówić na Renee – jeśli tak, jaka jest Twoja opinia o tym sklepie online?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły