Strona głównaInneCentercar - opinie, silniki

Centercar – opinie, silniki

Centercar to firma zajmująca się regeneracją i sprzedażą silników do aut osobowych oraz towarowych. Przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę w Oławie na Dolnym Śląsku, ale w zależności od instrukcji klienta, swój asortyment wysyła na całą Polskę i Europę, dzięki czemu z oferty firmy można skorzystać będąc pod prawie każdą szerokością geograficzną.

Zobacz: Cormak – opinie o produktach. Co to za firma?

Centercar – opinie 

Centercar posiada pozytywne opinie. W systemie Google można znaleźć wpisy zadowolonych osób, które zdecydowały się skorzystać z oferty firmy z Dolnego Śląska. Konsumenci zwracają uwagę, że firmę cechuje szybka wysyłka. W trakcie realizowania usługi klienci nie napotykali się na żadne związane z nią problemy. Kolejnym plusem jest także podejście pracowników Centercar do klienta. Dobrze wiemy, że odpowiednie potraktowanie klienta świadczy o profesjonalizmie pracowników firmy, dlatego nabywców tym bardziej ucieszył fakt, że kontakt z przedstawicielami oławskiej firmy był przyjemnością. 

Kolejną rzeczą, na jaką zwracają uwagę klienci, jest wiedza i doświadczenie osób pracujących w firmie. Konsumenci piszą o Centercar, jako o podmiocie godnym zaufania, w którym można liczyć na fachową pomoc i doradztwo. Wielu klientów poinformowało też w swoich opiniach, że są tak zadowoleni z poziomu firmy, iż z całą pewnością powrócą do niej w przyszłości.

Mało która firma na tak dobre opinie.

Reasumując, Centercar zbiera wśród swoich dotychczasowych użytkowników dobre recenzje. Pewnym niedosytem może być jedynie fakt, że samych opinii nie jest zbyt wiele, co może sugerować nieznajomość oławskiej firmy przez sporą część posiadaczy aut. Pamiętajmy, że na rynku części do samochodów, działa bardzo dużo podmiotów, co wpływa na potencjalne trudności z przebiciem się do świadomości konsumentów. Niemniej pozytywne opinie, które już można znaleźć w internecie powinny wpłynąć na wyobraźnie przyszłych-nowych klientów, którzy zdecydują się kupić silnik właśnie w Centercar.

Zobacz: Powermat – co to za marka? Opinie o wszystkich produktach

Centercar – silniki po regeneracji, czy warto?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy przeanalizować uprzednio, co będzie nas bardziej opłacalne – kupno nowego silnika, czy postawienie na odrestaurowanie starego. Na ten temat zdania są podzielone. Ile ludzi, tyle opinii. Dużo zależy tutaj od wieku naszego samochodu – im auto mniej wyeksploatowane, z mniejszym przebiegiem, tym koszt naprawy starego będzie mniejszy, zaś w przypadku starszych maszyn, które mają na liczniki wiele przejechanych kilometrów, cena za renowację silnika najpewniej przekroczy wartość auta.

Jeżeli jednak uznamy, że bardziej kalkuluje się nam kupno silnika po odrestaurowaniu, to musimy mieć na uwadze, skąd będzie pochodził wybrany przez nas egzemplarz motoru. W branży motoryzacyjnej używane silniki pozyskuje się z czterech różnych źródeł. Pierwszym z nim są auta, które po wypadkach zostały przeznaczone do kasacji. Jeżeli w wyniku kraksy przód samochodu pozostał nieuszkodzony, to elementy konstrukcyjne pojazdu znajdujące się w nim mogą być wciąż zdatne do pracy, dzięki czemu można je później bez problemu wykorzystać gdzie indziej.

Kolejnym źródłem są auta pochodzące z kradzieży. Niestety, na rynku nie brakuje wielu sprzedawców oferujących części zamienne pochodzące z nielegalnych źródeł. Pod względem jakościowym jest to bezpieczny kanał pozyskania silników, ponieważ nikt nie kradnie niedziałających samochodów.

Trzecim sposobem jest zakup silnika po regeneracji, pochodzącego z auta sprowadzonego z Wielkiej Brytanii. To, że tamtejsze samochody mają kierownicę po prawej stronie, w żadnym wypadku nie wpływa na sposób działania motoru, więc jeżeli uda nam się natrafić na tanio ściągnięte do Polski auto z Wysp, to śmiało możemy posłużyć się częściami pochodzącymi właśnie z niego. Warto też zaznaczyć, iż fakt, że mamy do czynienia z ,,anglikiem’’, w żaden sposób nie wpływa na kłopoty z montażem. 

Czwarte źródło stanowią warsztaty samochodowe, które oprócz przeprowadzania remontów zajmują się również sprzedażą odrestaurowanych silników. Decydując się jednak na zakup motora u mechanika należy pamięć, że będzie to dość kosztowny wybór. Cena rozpoczyna się przeważnie od kwoty 5-6 tysięcy zł za jednostkę, którą da się równie dobrze nabyć dwa razy taniej, choć nie mamy wówczas pewności, jaki jest jej stan, i z jakiego pochodzi źródła. Natomiast warsztat daje nam rękojmię legalności.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Zobacz też

Jakie grzechy do spowiedzi? Przykładowe grzechy lekkie i ciężkie

Wiara jest swego rodzaju darem - nie każdy go ma, a Ci, którzy go...

Imię dla smoka — fajne imiona dla smoków

Wraz ze wzrostem popularności serialu Ród Smoka, prequelu kultowej już serii Gra o Tron,...

Jak uciec z domu? W nocy, za granicę, w jakim wieku?

Ściśnięte gardło, płytki oddech i przyspieszone tętno. Znasz to uczucie, kiedy docierasz do swojej...

Czym można się interesować? Co odpowiedzieć?

Wielu z nas ma problem z odpowiedzią na pytanie, czym się interesuje. Czy należysz...

Potężna modlitwa do Św. Rity – pomaga gdy, gdy wszystko zawodzi

Kult św. Rity z Cascii jest popularny na całym świecie. Sama święta żyła w...

Jak zrobić drzewo i drewno w Little Alchemy?

Znasz Małego Alchemika? Szukając informacji jak zrobić drewno i drzewo w Little Alchemy, z...

Podobne

Apo-Discounter – opinie, kontakt, telefon, kod rabatowy, telefon

Z roku na rok zakupy przez Internet cieszą się coraz większą popularnością. Są wygodne,...

Zadania i wyzwania na urodziny. Dla dorosłych, dzieci, śmieszne i ciekawe

Celebrowanie urodzin to piękny zwyczaj. Każdy z nas ma swoją wyjątkową datę - swoje...

Afera dubajska – nazwiska posypały się na forum

Afera dubajska ujrzała światło dzienne w 2014 roku. Ujawnili ją autorzy bloga Tagthesponsor, którzy...