Śmieszne przywitania – nasze TOP

Codziennie zaprowadzam do szkoły moją córkę i muszę Ci się  przyznać, że jeszcze nigdy nie usłyszałam, by dzieciaki witały się z sobą, używając sztampowego cześć. Faktem jest, że mogę nie być na bieżąco i może od lat młodzi ludzie już tego sformułowania nie używają, ale mimo tego było to dla mnie dość zaskakujące. 

Śmieszne przywitania, które słyszę co rano, stały się dla mnie inspiracją do napisania tego tekstu. Co więcej, zaczęłam się przysłuchiwać temu, co słyszę na szkolnym korytarzu albo placu zabaw, więc udało mi się tego zebrać całkiem sporo. 

Śmieszne przywitania, czyli jak się śmiesznie przywitać?

Kiedy po raz pierwszy zwróciłam uwagę na to, jak młodzi ludzie witają się z sobą, usłyszałam, jak niższy od mojej córki kolega w bluzie z Psim Patrolem, mówi do niej: Siemano dynamo. Po około minucie dobiegła do nich dziewczynka w dwóch kucykach i różowej sukience, krzycząc na dzień dobry: Oto pies, który lata! 

Można też przywitać się śmiesznym obrazkiem

Za moich czasów szczytem ekstrawagancji było: elo albo spolszczone heloł. Czy dzisiaj już nikt tak nie mówi i wszyscy wymyślają śmieszne przywitania, by na początek dnia zaskoczyć swoich znajomych? 

Zobacz: Miłe i fajne powitanie na dzień dobry

Po drodze z naszej podstawówki mijam przystanek autobusowy. Tam starsza młodzież, oddalająca się do podmiejskiej zawodówki mówi do siebie: siema, elo pis. Oczywiście nie jest to wyraz poparcia dla jedynej słusznie nam panującej partii. Chodzi o angielskie peace

Witać można się na wiele sposobów. Poniżej przedstawiam Ci kilka propozycji na śmieszne przywitania, w zależności od sytuacji, w której się znajdujesz. Inaczej będziesz witać się online, a inaczej, gdy kogoś spotykasz osobiście. 

Jak powiedzieć cześć na Messengerze lub SMS – śmieszne przywitanie online

 1. Wyślij zestaw śmiesznych min – emotikon, zwłaszcza jeśli witasz się z dobrym kumplem i savoir vivre macie w głębokim poważaniu.
 2. Wybierze powitalnego mema – zwierzaka, jeśli chcesz miło zagaić albo polityka, gdy zamierzasz kogoś zdenerwować dzień dobry. 
 3. Możesz też napisać krótki rymowany wierszyk:

Wstawaj kolego,

idź zrób coś złego. 

Wypij kawusię,

zjedz jajko strusie.

Dzień dobry kochanie,

co masz dziś w planie?

Cześć! Dziś pierwszy dzień reszty Twojego życia! Zrób z nim coś dobrego!

TOP śmieszne powitania osobiste

 1. Cześć, jak się masz? (Gdy kogoś lubisz i ryzyko, że zacznie biadolić na dzień dobry jest niewielkie).
 2. Siema, co tam? (Podobnie jak nr 1 – uważaj na wylewnych!).
 3. Witam z powrotem na tym łez padole (do kolegów pod zakładem pracy).
 4. Dzień dobry, dzień dobry (krótko i rzeczowo, zawsze wypowiadane bardzo szybko, bez oczekiwania na odpowiedź; popularne wśród korpo managementu, który zawsze udaje, że się śpieszy).
 5. Cześć i czołem kluski z rosołem (nie wiem, czy ktokolwiek jeszcze tak mówi, ale z sentymentu do własnego dzieciństwa przytaczam). 

Pamiętaj, że tym, w jaki sposób przywitasz się ze współpracownikiem lub kolegą ze szkoły, możesz ustawić sobie cały dzień. Jeśli od rana będziesz naburmuszonym mrukiem, najpewniej tak zostanie do wieczora. Sposób, w jaki zaczniesz dzień (np. wymyślając jakieś śmieszne przywitania), będzie rzutować na Twój i innych nastrój w ciągu dnia. 

Zobacz: Co napisać dziewczynie na dobranoc? Nasze propozycje

Jeśli zastanawia się, kto pierwszy powinien się przywitać – zaraz Ci powiem. Zasada jest dość prosta. Nie do końca mam pewność, że stosujemy ją wobec tych, dla których cały ranek przygotowywaliśmy śmieszne przywitania, ale dobrze by było, byś przy okazji o tym usłyszał. Zatem pamiętaj, że:  

 1. Przywitanie inicjuje osoba stojąca niżej w hierarchii:
 • młodszy wita się ze starszym
 • ten, kto wchodzi do pokoju wita tych już w nim obecnych
 • podwładny wita przełożonego
 1. Co do zasady, jeśli relacje między osobami są równorzędne, pierwszy powinien odezwać się mężczyzna. 

Uwaga! O tym, czy przywitaniu się towarzyszy podanie ręki, decyduje osoba wyżej w precedencji, czyli pracownik jako pierwszy się wita, ale to szef decyduje, czy będzie towarzyszyć temu uścisk dłoni. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły