Śmierdzi z komina? Folia w płynie na śmierdzący komin

Folia w płynie na śmierdzący komin? Produkt, który wszystkim kojarzy się z uszczelnianiem ścian w łazienkach, kuchniach czy nawet pralniach, posiada dużo szersze zastosowanie! Wszędzie tam, gdzie trzeba uszczelnić powierzchnie i nie dopuścić do nich wody, nada się folia w płynie! Na śmierdzący komin również możemy zastosować ten produkt. Wtedy też folia nie tylko zabezpieczy wnętrze domu przed zamakaniem ze strony komina, ale również sprawi, że śmierdzący komin przestanie dokuczać domownikom. Folia w płynie na śmierdzący komin posiada więc podwójne zastosowanie. Zabezpiecza przed przemakaniem i obroni dom przed smrodem z komina.

Z artykułu dowiesz się:

  • Czy zapach sadzy jest szkodliwy?
  • Jakie są sposoby na śmierdzący komin?
  • Sposoby na izolację komina
  • Co robić jak śmierdzi kominem w pokoju?

Czy zapach sadzy jest szkodliwy?

Sadza sama w sobie jest substancją szkodliwą. Ponadto musimy pamiętać o tym, że sadza to nie tylko brzydkie, ciemne zabarwienie, które pojawia się na ścianach z nieszczelnego komina lub w samym kominie. Sadza to wiele związków chemicznych, które mają niekorzystny wpływ na nasz organizm oraz na kondycję komina. Czy zapach sadzy jest szkodliwy? Jeśli czujemy zapach sadzy, to możemy być pewni, że sama sadza również obecna jest w kominie. Z pewnością obniża ona też jego sprawność. W jaki sposób? Przez to, że osadza się na jego ścianach, przez co dym ma coraz mniejsze pole, umożliwiające wydostanie się z komina na zewnątrz.

Oprócz zapachu sadzy z komina, który sam w sobie jest nieprzyjemny, musimy pamiętać o tym, że przez zatkany sadzą komin podwyższa się ryzyko naszego zatrucia się spalinami. 

W dzisiejszych czasach ważną informacją jest również to, że zapach sadzy świadczący o jej dużej obecności, znacząco podnosi poziom zużycia paliwa. Jeśli więc chcemy oszczędzić na opale, z pewnością musimy zadbać o to, by sadzy w kominie było jak najmniej. 

Gdy zastanawiamy się, czy zapach sadzy jest szkodliwy, musimy pamiętać, że powietrze, w którym znajduje się sadza, jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Może wywoływać liczne choroby układu oddechowego. Prowadzi do tworzenia się mutacji i nowotworów, a także chorób układu krwionośnego.

szlam izolacyjny na komin
Szlam izolacyjny – niektórzy piszą, że jest lepszy niż folia w płynie.

Najlepszy sposób na śmierdzący komin

Czy istnieje dobry sposób na śmierdzący komin? Oczywiście, że tak. By poradzić sobie z zapachem z komina w pokoju, musimy sprawdzić przyczyny tej sytuacji. Najczęściej przyczyną brzydkiego zapachu z komina w pokoju jest niedrożny lub nieszczelny komin. 

By pozbyć się problemu, najlepszym sposobem na śmierdzący komin jest pozbycie się przyczyny. Wyczyszczenie komina oraz sprawdzenie jego szczelności, są najlepszymi sposobami na śmierdzący komin. 

Zapach z komina w pokoju nie tylko jest niebezpieczny, ale również zwyczajnie nieprzyjemny. Plamy z sadzy na ścianach są nieestetyczne, a związki chemiczne, które unoszą się w powietrzu, sprawiają, że źle się czujemy, boli nas głowa i z pewnością martwimy się o zdrowie nasze i najbliższych. Dlatego też, jeśli śmierdzi z komina, nie ma czasu czekać, tylko należy jak najszybciej pozbyć się tego problemu!

Ważne jest to, by komin wyczyścić dokładnie. Tylko dokładne i solidne wyczyszczenie komina z sadzy sprawi, że dym będzie mógł swobodnie wypływać z komina. Gdy chodzi o izolacje komina, wiele zależy przede wszystkim od ilości i wielkości nieszczelności. W jaki sposób w łatwy sposób uszczelnić komin?

Izolacja śmierdzącego komina

Zapach z komina w pokoju może być spowodowany nieszczelnym kominem. W takim przypadku najważniejsza jest izolacja śmierdzącego komina. Dzięki takiemu zabiegowi uda nam się w łatwy sposób zniwelować problem. 

Jeżeli nieszczelności są bardzo duże, prawdopodobnie będzie trzeba zatrudnić fachowców, którzy uporają się z problemami z kominem. Jeśli jednak izolacja śmierdzącego komina nie jest dla nas niczym trudnym, warto wypróbować folię w płynie na śmierdzący komin. Jest to tania, łatwa i przede wszystkim skuteczna metoda na zapach z komina w pokoju. 

Folia w płynie to materiał, który z powodzeniem używany jest w budownictwie. Ceniona za łatwość używania i skuteczność, wykorzystywana jest przede wszystkim we wszystkich pomieszczeniach, w których jest wilgotno. Używana jest w łazienkach, kuchniach i pralniach. Dlaczego więc nie wypróbować folii w płynie na śmierdzący komin? 

Zapach z komina w pokoju może być zniwelowany, przez nałożenie na niego folii w płynie. Folię taką wystarczy wałkiem lub pędzlem nałożyć na komin, lub ścianę w jego obrębie. Następnie wystarczy taką ścianę normalnie pomalować. Oprócz zapachu z komina w pokoju pozbędziemy się w ten sposób także nieestetycznych plam, które przez sadzę pojawiają się na ścianach pomieszczeń.

Śmierdzi z komina w pokoju

Gdy śmierdzi z komina w pokoju, przebywanie w tym pomieszczeniu nie należy do przyjemnych. Ponadto jest to najzwyczajniej niezdrowe. Co więc zrobić, jeżeli śmierdzi z komina w pokoju? Jak najszybciej działać! Folia w płynie na komin jest najlepszą i jedną ze skuteczniejszych metod na samodzielne pozbycie się zapachu z komina w pokoju. Izolacja śmierdzącego komina jest metodą, która pozwoli nam cieszyć się ciepłym i bezpiecznym mieszkaniem. 

Folia w płynie na śmierdzący komin może w każdej chwili może nam pomóc poradzić sobie z pozbyciem się nieprzyjemnego zapachu z komina. Wypróbowanie jej nie będzie nas kosztowało dużo, a poprawimy jakość naszego życia i będziemy mogli cieszyć się zdrowiem przez długi czas.

Zobacz też:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły