Zabawy dla 3 osób, czyli co można robić w 3 osoby?

Różnego rodzaju zabawy są przydatne nie tylko na zimowe wieczory. Można dobrze się bawić na spotkaniach ze znajomymi lub kolegami i koleżankami z pracy. Gry mogą być również doskonałym sposobem na integrację. Zabawy mogą być idealne na zabicie czasu podczas rodzinnego weekendu. Nie każda gra jest przeznaczona dla konkretnej ilości osób. Bywa jednak, że kiedy jest ich mniej, ciężko wymyślić sposób na spędzenie wspólnego czasu. W odpowiedzi na pytanie co można robić w 3 osoby w domu przedstawiamy zestawienie najciekawszych gier i fajnych zabaw w domu i na dworze dla 3 osób i nie tylko. 

Zobacz: Pytania i wyzwania do butelki. Mocne, hardkorowe pomysły

Zabawy dla 3 osób

Zabawy dzielą się na różne kategorie. Myśląc co można robić w domu w 3 osoby warto zastanowić się nad tym, czy posiadamy przydatne akcesoria lub gotowe gry. Mowa tu oczywiście o możliwych do kupienia grach planszowych, czy grach na konsolę. Wspomniane wyżej potrzebne akcesoria to na przykład kartka i długopis, które przydadzą się do kilku ponadczasowych zabaw grupowych. Do zabaw dla 3 osób na dworze może przydać się np piłka czy łuk albo rzutki, które pozwolą na urozmaicenie rozrywki na świeżym powietrzu.

Zobacz: Zadania i wyzwania na urodziny. Dla dorosłych, dzieci, śmieszne i ciekawe

Zabawy dla 3 osób na dworze

  • Podchody

Jakie mogą być zabawy dla 3 osób na dworze? Plener daje możliwości robienia wielu rzeczy. Jedną z nich są podchody, które do zabawy wcale nie potrzebują wielu osób. Będąc w 3 osoby, można podzielić się dowolnie. Jedna osoba lub drużyna rusza w trasę jako pierwsza i po drodze zostawia różne zadania lub zagadki do rozwiązania. Osoby szukające, muszą wykonać wszystkie zadania i odnaleźć osobę uciekającą. Jeśli tego nie zrobią, a uciekający dotrze do wyznaczonego celu to właśnie on wygrywa.

  • Gry z piłką

Mając piłkę można robić przeróżne rzeczy. Zabawy dla 3 osób z piłką sprawdzą się idealnie na dworze. Taka ilość osób daje możliwość zabawy w głupiego jasia. Polega ona na tym, że jedna osoba stoi w środku i łapie piłkę, którą rzucają do siebie dwie pozostałe. Można również postawić na klasykę i zagrać razem w piłkę nożną, nawet jeśli bramką jest przestrzeń między dwoma wbitymi w ziemię patykami. Jeśli macie coś na wzór kosza, możecie pobawić się w koszykarzy i poćwiczyć w ten sposób swoją celność. 

  • Zabawa w chowanego

Chowanego to zabawa również dla 3 osób, która bez problemu może być przeprowadzona na dworze. Jak nazwa wskazuje, polega na chowaniu się w ten sposób, aby jak najdłużej nie zostać znalezionym. Wymiennie jeden gracz musi być osobą poszukującą. W jednej z wersji, jeśli podczas nieobecności szukającego, osoba chowająca się dotrze nie spostrzeżona do wyznaczonej bazy, wygrywa. 

Co można robić w 3 osoby w domu?

  • Kalambury
Dla osób, które nie są zbyt kreatywne, mogą posiłkować się grą z gotowymi hasłami.

Fajną zabawą, którą można wymyślić w domu dla 3 osób są zdecydowanie kalambury. To gra polegająca na naśladowaniu różnych rzeczy. Jedna osoba losuje wymyślone wcześniej hasła i stara się pokazać to tak, żeby reszta mogła odgadnąć zagadkę. Frazy do losowania to totalna dowolność. Możecie podzielić je na kategorie, takie jak np zwierzęta, celebryci, ale również przysłowia czy tytuły najbardziej znanych filmów. 

  • Dixit
Gra Dixit

To jedna z popularniejszych gier planszowych, w którą mogą grać nawet dwie osoby. Dixit jest grą w skojarzenia, która może wciągnąć was tak, że nie będziecie mogli wyobrazić sobie fajniejszej zabawy w domu, nawet jeśli gracie tylko w 3 osoby. Talia zawiera ilustracje zaprojektowane przez najlepszych specjalistów. Gra polega na wymyślaniu skojarzeń do konkretnych obrazów. W każdej turze jedna z osób wybiera jedną spośród 6 otrzymanych kart jedno i wymyśla hasło pasujące do karty. Kolejno pozostali gracze wybierają spośród swoich jeden obraz, który najbardziej pasuje do tego samego hasła. Następnie karty zostają przetasowane i odkryte. Osoby, które nie były w tej turze narratorem, muszą wytypować kartę, która należy do osoby wymyślającej hasło. W kolejnej turze hasło wymyśla następna osoba. Dixit to gra, która pozwoli na wielogodzinną zabawę pełną śmiechu i ciekawych pomysłów.

  • Państwa-miasta

Z odpowiedzią na pytanie co można robić w 3 osoby w domu przychodzi pomysł na legendarną zabawę, którą zapewne wielu z was pamięta. Państwa-miasta to gra, do której potrzebna jest jedynie kartka i długopis. Każdy z graczy musi rozpisać sobie kategorie, jakimi najczęściej są: państwa, miasta, rzeczy, rośliny, zwierzęta oraz imiona. W każdej turze jedna z osób wylicza w pamięci alfabet. Druga osoba w dowolnym momencie mówi stop. To, przy jakiej literze wybrzmiało stop decyduje o tym, że dana litera jest tą, na którą trzeba wymyślić hasła we wszystkich wyżej wymienionych kategoriach. Za każde prawidłowe hasło przyznawane są punkty, które po kilku rundach decydują o wygranej.

Fajne zabawy w domu dla 3 osób

Każdy zapewne pamięta z dzieciństwa wiele przeróżnych gier. Często dzieci bawią się w to, czego uczą ich rodzice, którzy sami w ten sposób pokonywali nudę kilkanaście lat wcześniej. Mali odkrywcy często sami wymyślają sobie różne zabawy. Pozwala im na to ich wybujała wyobraźnia. Do większości kreatywnych zajęć niezbędna jest tylko i wyłącznie ona. 

Do fajnych zabaw w domu dla 3 osób przydadzą się niekiedy gotowe rozwiązania. Mogą być to gry, które można odtwarzać na konsoli. Tym co można robić w domu w 3 osoby w domu są również przeróżne gry planszowe. Niebywałą zaletą jest to, że są przeznaczone dla każdego, bez względu na wiek. Poza domem, można w świetny sposób zagospodarować wspólny czas na dworze. Tutaj z pomocą przychodzą różne zabawy plenerowe, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły