Zaful – opinie, kod rabatowy, czas dostawy

Zaful, czyli sklep online działający na zasadzie Aliexpress czy Shein. Jakie ma opinie? Ile trwa dostawa? Czy to polska firma? Jak dokonać zwrotu do Zaful? Sprawdzamy!

Zaful – co to za firma? Czy to polska firma?

Zaful to platforma sprzedażowa, która w swojej ofercie ma głównie ubrania. Co jeszcze tam kupisz? Różnego rodzaju akcesoria do domu, kosmetyki, buty czy biżuterie. Asortyment Zaful jest naprawdę ogromny. Przez to właśnie ludzie pokochali ten sklep – są w nim różnorodne ubrania w atrakcyjnych cenach. Czy to polska firma? Nie, Zaful nie jest polską firmą – główna siedziba Zaful znajduje się w Stanach Zjednoczonych. 

Zaful – opinie

zaful opinie
Opinie na Trustpilocie sa podzielone

Jakie Zaful ma opinie? Na Trustpilot sklep ma 2,5 gwizdki na 5. Negatywne opinie odnoszą się głównie do długiego czasu dostawy, problemów ze zwrotami oraz do jakości rzeczy. Sporo osób nie jest zadowolonych z tego, jak rzeczy wyglądają na żywo. Z opinii na forach wynika, że po odpakowaniu przesyłki okazuje się, że ubrania mają inny kolor lub materiał tak prześwituje, że nie można ich nosić. Jednak nie we wszystkich recenzjach sklep Zaful jest krytykowany. Są osoby, które nie narzekają na rzeczy z tego sklepu – według nich mają one bardzo podobną jakość, co te w sieciówkach.

Zaful dostawa i czas dostawy – opinie

Dostawa na Zaful wypada w opiniach dość średnio. Ile trwa dostawa? Są konsumenci, którzy na paczkę czekają już kilka miesięcy, a ona nadal do nich nie dotarła. Jednak jest sporo osób, które przesyłkę otrzymały po mniej więcej trzech tygodniach – jest to dość standardowy czas oczekiwania, jeśli chodzi o tego typu platformy sprzedażowe. Zamawiając coś z takich stron, niestety trzeba liczyć się z długim czasem dostawy, bo paczki wysyłane są z Chin. Jednak jeśli dostawa trwa już kilka miesięcy, a z obsługą klienta Zaful ciężko jest się dogadać, to nie ma się co dziwić oburzeniu konsumentów – w końcu zapłacili za towar i chcą go otrzymać. Jedna z konsumentek w opinii napisała, że ktoś w sklepie pomylił podany przez nią kod pocztowy, przez co nigdy nie otrzymała przesyłki. Zaful uznało, że to nie ich wina, więc nie mogą jej zwrócić pieniędzy. Wygląda na to, że to, ile trwa dostawa, jest loterią – czasem dość krótko (jak na sklep wysyłający z Chin), a czasem kilka miesięcy. 

Zaful zwroty – opinie

Zawrotów do Zaful dokonać można w przeciągu 45 dni od otrzymania zamówienia. W regulaminie Zaful jest informacja, aby przed odesłaniem rzeczy najpierw skontaktować się z obsługą klienta, która poda nam adres do zwrotu. Towar odsyła się na inny adres, niż ten, który jest na etykiecie. Oczywiście, zwracane ubrania nie mogą mieć znamion użytkowania oraz muszą mieć metki. Zwrotom nie podlega m.in. bielizna, kosmetyki, stroje kąpielowe i maski. 

Ludzie w opiniach o zwrotach do Zaful krytykują, że nie są one darmowe. W regulaminie jest zapis, że tylko przy pierwszym zwrocie nie ponosimy kosztów odesłania towaru – przy każdym innym tak. Jednak z konsumentek w opinii napisała, że nie otrzymała zamówienia od trzech miesięcy i poprosiła o zwrot pieniędzy – po długiej wymianie e-maili, sklep zgodził się na to, ale ze zwracanej sumy odjął koszt dostawy. Jeśli rzeczywiście tak było, to jest to dość nieuczciwe, bo klientka nawet nie otrzymała zamówienia. Wiele firm nie pokrywa kosztów związanych z wysyłką przy zwrotach – nie mają takie obowiązku. Jednak w tym przypadku sklep mógł chociaż w taki sposób zrekompensować niedostarczenie towaru. 

Są osoby, które ze zwrotami nie miały szczególnych problemów – pieniądze wróciły na ich konta w terminie, który ustalony jest w regulaminie. Jeśli zamówienie opłaci się tam przez PayPal, to zwrot pojawi się na koncie w przeciągu 48h po dostarczeniu do Zaful towaru. Jeśli użyjemy karty kredytowej/debetowej to od 7 do 14 dni roboczych. Sklep uwzględnił w polityce zwrotów informację, że na niektóre karty zwrot nie jest możliwy – wtedy trzeba podać dane do PayPala. 

Zaful – kod rabatowy, promocje, co warto kupić?

Zaful jest jedną z tych platform sprzedażowych, które zarzucają nas kodami rabatowymi i wyprzedażami. Wchodząc na główną stronę sklepu, od razu wyświetlają nam się informacje o obecnych promocjach. Teraz z kodem rabatowym: ZAFULAPP jest nawet 50% zniżki na wybrane produkty – kod rabatowy działa tylko w aplikacji. Co warto kupić na Zaful? Ciężko powiedzieć – na Zaful nie można wystawić opinii przy każdej aukcji tak, jak na przykład na Shein. Przez to trudno jest wywnioskować, które rzeczy są w porządku, a które w rzeczywistości będą odbiegać od tego, co jest na zdjęciu. 

Opinie o Zaful są bardzo skrajne, dlatego ciężko powiedzieć, czy warto jest tam coś zamówić. Są osoby, które już wiele razy coś tak kupiły i za każdym razem proces dostawy przebiegał sprawnie. Są też ludzie, którzy bardzo odradzają robienie tam zakupów, bo wydali tam na przykład 100 – 200 zł, a rzeczy nigdy do nich nie dotarły. Jakość ubrań też jest oceniana bardzo różnie. Każdy z nas ma inne standardy przez co, jednej osobie dany materiał będzie odpowiadał, a dla innej będzie okropny. Jeśli postanowisz zamówić coś na Zaful, to koniecznie daj znać, czy jesteś zadowolony/a!

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły