Jak ściszyć dźwięk messengera? Głośny dźwięk Messengera?

Dobrze jest się czasem wyłączyć. Ba! Powiedziałabym, że odcięcie się od tej ogromnej fali informacji, która zalewa nas każdego dnia, jest nawet nie dobre, a zdrowe, bo ile można? Wyciszenie Messengera, Instagrama i Tik Toka nie tylko zrobi dobrze naszym oczom – przede wszystkim naszym głowom. W tym artykule skupimy się na pierwszej z wymienionych wyżej aplikacji – a dokładniej na tym, jak ściszyć dźwięk Messengera? 

Sprawdź: Dlaczego jestem cały czas dostępny na messenger? Kiedy messenger pokazuje aktywność?

Jak przyciszyć Messengera?

Niestety, ale nie da się regulować głośności powiadomień Messengera – możesz je przyciszyć tylko i wyłącznie przez ściszenie wszystkich powiadomień. Przeważnie robi się to bocznymi przyciskami na telefonie lub przez zmienianie trybu na cichy. Nie da się zmniejszyć głośności powiadomień samego Messengera. 

Głośny Messenger – jak wyłączyć dźwięk całkowicie?

Nie martw się – nie jesteś jedyną osobą, która nie do końca ogarnia tę aplikację. Niby wszyscy mamy Messengera i korzystamy z niego X razy dziennie, ale mimo wszystko fora są pełne pytań w stylu: Głośny Messenger – co zrobić?, Jaka ściszyć dźwięk Messengera?, Jak regulować głośność powiadomień na Messengerze? Użytkownicy tej apki przeważnie chcą ściszyć samego Messengera, ale tak, żeby inne powiadomienia były nadal głośne – jak już wiesz, nie jest to niestety możliwe. 

Jak ściszyć dźwięk Messengera? Najskuteczniejsze sposoby

Mam trzy sposoby na to, jak przyciszyć Messengera bez wyciszania innych apek – musisz wstrzymać powiadomienia. Dotyczy to jednak konkretnych konwersacji – jeśli chcesz mieć spokój od wszystkich użytkowników tego komunikatora, to musisz zablokować powiadomienia dla każdego z osobna.

Jak ściszyć dźwięk Messengera

Jednak przeważnie jest tak, że wiadomości dostajemy od kilku osób lub z kilku grupek, a nie od wszystkich naszych znajomych z Facebooka, więc zatrzymanie powiadomień w taki sposób, nie jest nie wiadomo jak pracochłonne. Jak przyciszyć Messengera w taki sposób? Musisz dłużej przytrzymać jakąś konwersację – przytrzymanie palcem czyjegoś imienia i nazwiska lub nazwy grupki powinno sprawić, że pojawi Ci się okienko, w którym będziesz mógł wybrać, na jaki okres chcesz wstrzymać powiadomienia. Do wyboru masz:

  • 15 minut
  • 1 godzinę
  • 8 godzin
  • 25 godziny
  • do chwili zmiany 

Ja najczęściej wybieram ostatnią opcję – jak czuję się gotowa na powrót, to po prostu wznawiam powiadomienia i po sprawie. Nie zawsze przecież da się idealnie założyć, przez jaki czas potrzebujemy spokoju. Jeśli wybierzesz np. 1 godzinę, a ona okaże się niewystarczająca, to cały proces zatrzymywania powiadomień będziesz musiał powtarzać. 

Jest jeszcze jeden sposób na to, jak przyciszyć Messengera – możesz wstrzymać powiadomienia w ustawieniach telefonu. Trzeba wejść w ustawienia aplikacji i zatrzymać możliwość wysyłania powiadomień. 

Ostatnią opcją na głośnego Messengera jest… odinstalowanie go! Wiem, to dosyć skrajne, jednak nikt nie każe Ci rezygnować z tej aplikacji na zawsze – przecież zawsze możesz go znów zainstalować. Usunięcie Messengera z telefonu da Ci 100% pewność, że nic Ci nie zapika, gdy tego nie chcesz. Całkowite odcięcie się od danego medium, które nas męczy, jest naprawdę uwalniające, bo czasem, gdy daną aplikację jedynie wyciszymy, to i tak korci nas, żeby co chwilę do niej zaglądać. Stety lub niestety takie mamy czasy – wszyscy spędzamy w telefonach po kilka godzin dziennie i otwieranie Fejsa czy Instagrama co kilkanaście minut, stało się naszym nawykiem.

Messenger jest przez nas używany coraz częściej, ale jego dźwięk może irytować

Głośny Messenger potrafi wkurzyć – zwłaszcza, kiedy kładziemy się spać i już jesteśmy o krok od zaśnięcia i nagle wybudza nas dźwięk aplikacji, bo nie wyłączyliśmy Wi-Fi lub nie włączyliśmy trybu nie przeszkadzać. Albo kiedy jesteśmy na którejś z kolei randce z osobą, która bardzo nam się podoba – nie ma nic gorszego, niż dwuznaczna wiadomość na pasku, gdy pokazujesz coś w telefonie swojemu crashowi. 

Koniecznie daj znać w komentarzu, którą opcję na zmianę głośności powiadomień na Messengerze wybrałeś – wyciszenie wszystkich powiadomień, wstrzymanie wiadomości z danej konwersacji czy może odebrałeś prawo do wysyłania powiadomień Messengerowi w ustawieniach telefonu? A może postanowiłeś powiedzieć tej aplikacji chwilowe papa i odinstalowałeś ją na jakiś czas? 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły