Dobrze jest się czasem wyłączyć. Ba! Powiedziałabym, że odcięcie się od tej ogromnej fali informacji, która zalewa nas każdego dnia, jest nawet nie dobre, a zdrowe, bo ile można? Wyciszenie Messengera, Instagrama i Tik Toka nie tylko zrobi dobrze naszym oczom – przede wszystkim naszym głowom. W tym artykule skupimy się na pierwszej z wymienionych wyżej aplikacji – a dokładniej na tym, jak ściszyć dźwięk Messengera?
Sprawdź: Dlaczego jestem cały czas dostępny na messenger? Kiedy messenger pokazuje aktywność?
Jak przyciszyć Messengera?
Niestety, ale nie da się regulować głośności powiadomień Messengera – możesz je przyciszyć tylko i wyłącznie przez ściszenie wszystkich powiadomień. Przeważnie robi się to bocznymi przyciskami na telefonie lub przez zmienianie trybu na cichy. Nie da się zmniejszyć głośności powiadomień samego Messengera.
Głośny Messenger – jak wyłączyć dźwięk całkowicie?
Nie martw się – nie jesteś jedyną osobą, która nie do końca ogarnia tę aplikację. Niby wszyscy mamy Messengera i korzystamy z niego X razy dziennie, ale mimo wszystko fora są pełne pytań w stylu: Głośny Messenger – co zrobić?, Jaka ściszyć dźwięk Messengera?, Jak regulować głośność powiadomień na Messengerze? Użytkownicy tej apki przeważnie chcą ściszyć samego Messengera, ale tak, żeby inne powiadomienia były nadal głośne – jak już wiesz, nie jest to niestety możliwe.
Jak ściszyć dźwięk Messengera? Najskuteczniejsze sposoby
Mam trzy sposoby na to, jak przyciszyć Messengera bez wyciszania innych apek – musisz wstrzymać powiadomienia. Dotyczy to jednak konkretnych konwersacji – jeśli chcesz mieć spokój od wszystkich użytkowników tego komunikatora, to musisz zablokować powiadomienia dla każdego z osobna.
Jednak przeważnie jest tak, że wiadomości dostajemy od kilku osób lub z kilku grupek, a nie od wszystkich naszych znajomych z Facebooka, więc zatrzymanie powiadomień w taki sposób, nie jest nie wiadomo jak pracochłonne. Jak przyciszyć Messengera w taki sposób? Musisz dłużej przytrzymać jakąś konwersację – przytrzymanie palcem czyjegoś imienia i nazwiska lub nazwy grupki powinno sprawić, że pojawi Ci się okienko, w którym będziesz mógł wybrać, na jaki okres chcesz wstrzymać powiadomienia. Do wyboru masz:
- 15 minut
- 1 godzinę
- 8 godzin
- 25 godziny
- do chwili zmiany
Ja najczęściej wybieram ostatnią opcję – jak czuję się gotowa na powrót, to po prostu wznawiam powiadomienia i po sprawie. Nie zawsze przecież da się idealnie założyć, przez jaki czas potrzebujemy spokoju. Jeśli wybierzesz np. 1 godzinę, a ona okaże się niewystarczająca, to cały proces zatrzymywania powiadomień będziesz musiał powtarzać.
Jest jeszcze jeden sposób na to, jak przyciszyć Messengera – możesz wstrzymać powiadomienia w ustawieniach telefonu. Trzeba wejść w ustawienia aplikacji i zatrzymać możliwość wysyłania powiadomień.
Ostatnią opcją na głośnego Messengera jest… odinstalowanie go! Wiem, to dosyć skrajne, jednak nikt nie każe Ci rezygnować z tej aplikacji na zawsze – przecież zawsze możesz go znów zainstalować. Usunięcie Messengera z telefonu da Ci 100% pewność, że nic Ci nie zapika, gdy tego nie chcesz. Całkowite odcięcie się od danego medium, które nas męczy, jest naprawdę uwalniające, bo czasem, gdy daną aplikację jedynie wyciszymy, to i tak korci nas, żeby co chwilę do niej zaglądać. Stety lub niestety takie mamy czasy – wszyscy spędzamy w telefonach po kilka godzin dziennie i otwieranie Fejsa czy Instagrama co kilkanaście minut, stało się naszym nawykiem.
Głośny Messenger potrafi wkurzyć – zwłaszcza, kiedy kładziemy się spać i już jesteśmy o krok od zaśnięcia i nagle wybudza nas dźwięk aplikacji, bo nie wyłączyliśmy Wi-Fi lub nie włączyliśmy trybu nie przeszkadzać. Albo kiedy jesteśmy na którejś z kolei randce z osobą, która bardzo nam się podoba – nie ma nic gorszego, niż dwuznaczna wiadomość na pasku, gdy pokazujesz coś w telefonie swojemu crashowi.
Koniecznie daj znać w komentarzu, którą opcję na zmianę głośności powiadomień na Messengerze wybrałeś – wyciszenie wszystkich powiadomień, wstrzymanie wiadomości z danej konwersacji czy może odebrałeś prawo do wysyłania powiadomień Messengerowi w ustawieniach telefonu? A może postanowiłeś powiedzieć tej aplikacji chwilowe papa i odinstalowałeś ją na jakiś czas?