Chomikuj – podobne strony, czy jest bezpieczny i legalny? Najnowsze opinie

Od wielu lat w sieci można znaleźć szereg serwisów i stron internetowych, które pozwalają na bezpłatne ściągnie na komputer szeregu różnych plików – od muzycznych, po filmowe, tekstowe czy zdjęcia. Jednym z nich jest Chomikuj.pl, czyli popularna platforma do magazynowania plików i udostępniania ich innym użytkownikom. Pozwala między innymi właśnie na pobieranie piosenek za darmo, choć jest jeden haczyk. Trzeba jednak pamiętać, że takie działanie nie jest do końca zgodne z prawem.

Zobacz: TikTok dla dorosłych do pobrania – opinie

Chomikuj – co to za strona?

Chomikuj.pl jest serwisem-magazynem, na którym użytkownicy zamieszczają dowolne pliki – muzyczne, tekstowe czy graficzne, a następnie umożliwiają innym osobom ich pobieranie. Na stronie można znaleźć tak naprawdę każdy możliwy rodzaj plików – od piosenek, filmów czy teledysków, aż po pliki tekstowe, fragmenty książek, notatki z uczelni czy nawet fragmenty czasopism. Wszystko tak naprawdę zależy od użytkownika, co posiada w swoich zasobach i czym postanowi się podzielić z pozostałymi użytkownikami serwisu.

Co istotne, Chomikuj.pl to nie tylko magazyn, z którego użytkownicy mogą pobierać zamieszczane przez inne osoby pliki. To również miejsce, w którym każdy zalogowany może przechować swoje zdjęcia, filmy, dokumenty czy inne materiały. W tym celu wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję przy wgrywaniu plików – dzięki temu inne osoby nie będą widziały plików i nie będą miały możliwości ich pobrania. Może to być przydatne rozwiązanie między innymi w sytuacji, gdy na komputerze zaczyna kończyć się miejsce na dysku.

Strony podobne do Chomikuj

W sieci można znaleźć wiele stron podobnych do Chomikuj.pl, które pozwalają na darmowe pobieranie plików lub ściąganie muzyki. Szereg z nich nie funkcjonuje już jednak tak jak dawniej, a to za sprawą bardzo jasnego powodu – notoryczne naruszanie praw autorskich. Z uwagi na fakt, że udostępnianie cudzej muzyki jest niezgodne z prawem, właściciele takich stron byli zmuszani do zamykania swojej działalności, a niejednokrotnie również musieli dość mocno tłumaczyć się ze swojego zachowania i ponosić konsekwencje. Nie wydaje się więc, aby był to najlepszy sposób na zaistnienie w sieci, a już na pewno na zgodne z prawem dzielenie się z innymi dziełami innych osób.

Strona chomikuj.pl to jedna z tych, które pozwalały na pobieranie piosenek za darmo. Z uwagi na powyższe niedozwolone działania, nie jest ona już dostępna. Alternatywą dla obu tych serwisów jest MediaHuman Youtube Downloader, który pozwala nawet na ściąganie wielu klipów jednocześnie. Chodzi zatem między innymi o mp3, ogg lub m4a. Całkowicie darmowa, a więc pozwalająca na bezpłatne pobieranie piosenek czy filmików jest również strona FreeMake Video Downloader. Obsługa jest bardzo łatwa i umożliwia szybkie ściągnięcie wybranych materiałów.

Źródło: mediahuman.com

Zobacz: Fajne nazwy na Vinted – jaką wybrać?

Chomikuj.pl pobieranie piosenek za darmo

Jedną z największych zalet serwisu Chomikuj jest możliwość pobierania na swój dysk piosenek ulubionych wykonawców. Jako że serwis ma tysiące użytkowników, nie powinno być problemów ze znalezieniem danych utworów, również tych najnowszych. Niejednokrotnie dane osoby regularnie udostępniają w folderach najnowsze piosenki konkretnego wykonawcy lub zespołu, a nierzadko także składanki wielu piosenek. Lista dostępnych piosenek jest bardzo długa i praktycznie się nie kończy.

Pobieranie piosenek za darmo z serwisu Chomikuj.pl nie powinno jednak być gloryfikowane. Takie działania są naturalnym naruszeniem praw autorskich, dlatego jeśli ktoś skusi się na ściągnięcie danego utworu na swój dysk, powinien dwa razy dokładnie się zastanowić. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest używanie bezpłatnych aplikacji, takich jak np. Spotify czy Soundcloud. Wystarczy tam dodać utwór do listy ulubionych, a dzięki dodatkowym opcjom nie ma problemu z ich słuchaniem nawet przy braku dostępu do sieci.

Chomikuj.pl muzyka za darmo, czy aby na pewno?

Teoretycznie można powiedzieć, że Chomikuj.pl i podobne strony to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą płacić za ściągnięcie ulubionych utworów. Pobieranie piosenek za darmo z pewnością jest kuszącą alternatywą, dzięki której można zaoszczędzić nieco pieniędzy w zamian za płatne wykupienie dostępu. Nie powinno być to jednak powszechną praktyką. Tak jak wszyscy inni artyści, piosenkarze również powinni zarabiać za swoją pracę, dlatego zapłata za ich dzieła powinna być czymś w zupełności normalnym.

Co więcej, pobieranie piosenek z Chomikuj.pl nie jest całkowicie darmowe. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaką wagę ma dany plik mp3. Serwis pozwala na bezpłatne ściąganie plików do 1 MB – każdy inny plik o większej wadze wymaga dokupienia odpowiedniej ilości transferu. Jako że większość piosenek ważny po kilka megabajtów (o ile nie są skompresowane), to darmowe pobieranie może okazać się problemem. W takiej sytuacji należy wydać kilka złotych na to, aby zyskać możliwość ściągnięcia utworu.

Zobacz: Tinder opinie – opinie mężczyzn, forum, randki, tinder gold

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły