Co to jest paczka w Ruchu i jak to działa?

Robisz zakupy internetowe i jedną z opcji dostawy jest paczka w Ruchu? Jeśli cena jest dla ciebie atrakcyjna, ale zupełnie nie wiesz, co to jest paczka w Ruchu, poniżej przeczytasz więcej o tej usłudze. W tekście odpowiadamy na pytanie: paczka w Ruchu jak to działa w praktyce i czy warto z tego skorzystać? 

Po pierwsze trzeba powiedzieć, że obecnie większościowym udziałowcem sieci Ruch jest koncern Orlen. Oznacza to, że zmianie uległy nazwa i logo tego operatora. Znacząco zwiększyła się też liczba punktów, w których można nadać i odebrać paczkę. 

Zobacz: Paczka w tranzycie – co to oznacza, ile czasu tam będzie?

Co to jest paczka w Ruchu?

Dziś szukając informacji na temat tego, co to jest paczka w Ruchu, od razu możesz trafić na witrynę obecnego operatora ORLEN Paczka. Paczka w Ruchu to bowiem dawna nazwa usługi kurierskiej, która dziś funkcjonuje jako ORLEN Paczka. Polega na tym, że paczki dostarczane są do wybranych punktów na terenie całego kraju. Po dostarczeniu przesyłki odbiorca otrzymuje SMS i ma 3 dni na jej odebranie. 

W praktyce osoby zainteresowane usługą mają do wyboru ponad 8000 punktów, do których mogą trafić nadawane paczki. Są nimi wybrane automaty paczkowe, stacje paliw, kioski, salony prasowe i punkty partnerskie. Zanim Ruch został przejęty przez Orlen, paczki można było odbierać w około 3700 punktach. 

Poniżej w szczegółach opisujemy zagadnienie paczka w Ruch jak to działa, biorąc pod uwagę zmiany wprowadzone wraz z rebrandingiem.

Jak nadać paczkę w Ruchu?

Aby nadać paczkę w Ruchu trzeba postępować według instrukcji, którą podajemy poniżej:

  1. Formularz online

Trzeba w nim wskazać nadawcę oraz odbiorcę paczki oraz wybrać punkt odbioru i punkt, z którego nadana będzie paczka. Ponadto należy określić gabaryt paczki, wybierając jedną z dwóch opcji:

Mini 20 x 20 x 30 do 5 kg za 11,99 zł

Standard 20 x 30 x 50 do 20 kg za 13,99 zł 

  1. Opłacenie przesyłki i wydrukowanie etykiety

Na podstawie wpisanych w formularzu danych zostanie wygenerowany przelew a po jego uregulowaniu pojawi się etykieta. Trzeba ją wydrukować i umieścić w widocznym miejscu na paczce. 

  1. Nadanie paczki

Zapakowaną paczkę wraz z etykietą należy zanieść do wybranego wcześniej punktu. 

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś nic na temat paczka w Ruchu jak to działa, ta instrukcja na pewno wszystko ci wyjaśniła. 

Zobacz:Kozacka drogeria – opinie, kod rabatowy

Jak odebrać paczkę w Ruchu?

Paczki dostarczane są do wskazanego punktu w ciągu 1-2 dni roboczych, a więc całkiem podobnie jak robią to inne tego typu firmy. Najlepiej jest śledzić drogę paczki przez aplikację ORLEN Paczka. Ta jest do pobrania na telefon bezpłatnie. Można też sprawdzać to, czy dotarła po numerze listu przewozowego. 

Aby odebrać paczkę trzeba znać pięciocyfrowy kod, który po dostarczeniu przesyłki wysyłany jest na adres e-mail oraz SMS-em. Trzeba go podać zarówno w automacie do odbioru przesyłek, jak i w punkcie, w którym paczki wydawane są osobiście. 

Każdy ma 3 dni na odbiór paczki. Może ten czas wydłużyć bezpłatnie o 1 dzień, ale tylko w aplikacji ORLEN Paczka. 

Kiosk Ruchu w Tomaszowie Mazowieckim źródło: wikipedia.org

Ile kosztuje paczka w Ruchu?

Ceny usług kurierskich paczka w Ruchu, które obecnie funkcjonują pod marką ORLEN Paczka są konkurencyjne. Mniejsze paczki można wysyłać na terenie całego kraju w cenie 11,99 zł, a większe za 13,99 zł. 

Ograniczeniem może być gabaryt paczki. Większe przesyłki nadal można wysyłać przy pomocy kuriera. 

Powyżej przedstawiliśmy krótko usługę paczka w Ruchu jak działa i ile obecnie kosztuje. Bez wątpienia do największych zalet tego rodzaju usług należy:

  • dostęp do wielu punktów przez całą dobę (na stacjach i w punktach paczki można nadawać na okrągło, bo tak są otwarte),
  • niska cena i szybko czas dostarczenia (wiele paczek dociera do klientów już kolejnego dnia roboczego),
  • bezpieczeństwo (status paczki można monitorować na bieżąco w bezpłatnej aplikacji). 

Rozwój handlu elektronicznego sprawia, że firmy świadczące usługi dostarczania paczek nie mogą narzekać na brak pracy. Jednocześnie dość duża konkurencja i wrażliwość klientów detalicznych na cenę powodują, że przy obecnych kosztach paliw, zyski wcale nie są bardzo duże. 

Zobacz:Gym Glamour – opinie, zwroty, ile idzie paczka, legginsy opinie

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły