Filtry Filtron – opinie, czy to polska firma?

Filtron to przedsiębiorstwo, utworzone na terenie Polski już w latach 80 ubiegłego wieku. Od ponad 40 lat gromadzi wiedzę o produkcji i dystrybucji filtrów przeznaczonych do paliwa, oleju i wielu innych substancji. Marka z pewnością pochwalić się może długą historią, pytanie, czy spełnia współczesne potrzeby klientów? 

W poniższym artykule sprawdziliśmy dla was kilka najczęściej wyszukiwanych kwestii: filtr paliwa i oleju od firmy Filtron oraz opinie na ich temat. Odpowiemy wam na pytanie, czy Filtron to nadal polska firma oraz na jakie produkty się zdecydować: Filtron czy Mann?

Jeśli poszukujecie odpowiedzi na któreś z tych pytań, zapraszamy was do dalszej lektury artykułu.

Zobacz: Zwieger – co to za firma? Opinie o garnkach, patelniach i innych produktach

Filtron – czy to polska firma? 

Filtron – czy to polska firma? Jak już pisaliśmy, początki tego przedsiębiorstwa rzeczywiście posiadają polski rodowód.

Pytania o Filtron i to, czy jest to polska firma, często pojawiają się w kontekście obco brzmiącej nazwy przedsiębiorstwa. Nic dziwnego – założyciel pierwszej linii produkcyjnej był zafascynowany Japonią i inspirował się nazwami “Nikon” oraz “Canon”.

Dużo się zmieniło przez wiele lat funkcjonowania Filtrona – czy w 2023 roku to nadal jest polska firma? W 2016 roku przedsiębiorstwo zostało zakupione przez MANN+HUMMEL. Jest to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w technologii filtracji. Nie ma obecnie, na rynku światowym, lepszego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją filtrów.

Jakość produkowanych filtrów paliwa czy oleju z pewnością nie ucierpiała na tym połączeniu. W następnym segmencie artykułu znajdziecie:

  • opis filtru paliwa od Filtron + opinie na jego temat, 
  • opis filtru oleju od Filtron + opinie na jego temat.  

Filtr paliwa Filtron – opinie 

Filtr paliwa Filtron – opinie na jego temat znalezione zostały przez naszą redakcję na kilkunastu forach motoryzacyjnych. Oto jak prezentują się filtry paliwa Filtron w opiniach klientów!

Źródło: opineo.pl

Tym, co rzuca się w oczy już przy lekturze kilkunastu pierwszych opinii to zgodność co do tego, że wygląd filtrów paliwa Filtron jest mało atrakcyjny. Warto jednak wziąć pod uwagę opinię jednego z użytkowników: “warto porównać nie tylko wygląd i ilości lameli, bo to nie świadczy o przepływności filtra”. Należy się zgodzić z powyższą opinią. Przepływność filtra uzależniona jest od gęstości użytego materiału, a nie od jego wyglądu. Jak zatem sprawdza się przepływność filtrów paliwa Filtron?

Opinie większości forumowiczów są zgodne – filtry tej marki, pomimo że tańsze i mniej “utwardzone”, zachowują się nie gorzej od droższych zamienników. Widoczna jest natomiast różnica w cenie – filtry od innych producentów mogą nakładać marżę nawet o kilkanaście procent wyższą od ceny filtrów paliwa firmy Filtron. Opinie są zatem bardzo pozytywne.

Źródło: opineo.pl

Czas teraz na recenzję filtrów oleju od firmy Filtron. Poznacie opinie o kolejnym produkcie tej marki już poniżej. 

Zobacz: Tooles – opinie, klucze, narzędzia, kod rabatowy

Filtr oleju Filtron – opinie 

Filtr oleju od Filtron – czy opinie na jego temat są równie dobre co opinie na temat poprzedniego produktu? Podobnie jak w przypadku filtru paliwa od Filtron opinii na jego temat szukaliśmy na kilkunastu forach motoryzacyjnych. Oto co znaleźliśmy.

Wszyscy użytkownicy zgadzają się co do jednej kwestii: montowanie filtra oleju, który nie jest sprawdzony i niezawodny, jest proszeniem się o szybką awarię. Często poruszaną kwestią na forach był przypadkowy zakup filtru oleju Filtron i poszukiwanie opinii na jego temat. 

Źródło: fordclubpolska.org

Filtr oleju Filtron, podobnie jak filtr paliwa zbiera w większości pozytywne opinie. Jak wypowiada się jeden z mechaników na forum: “stosuję filtrona w 90 procentach [naprawianych pojazdów] i złego słowa nie powiem”. Użytkownik zwraca uwagę również na to, że filtr oleju Filtron montowany jest fabrycznie w wielu pojazdach – np. w markach typu Volkswagen czy Opel. Opinie wielu innych użytkowników zgadzają się z tym zdaniem. 

Jedyne czego odradzają użytkownicy forum to montowanie filtrów oleju od Filtron w autach o większych gabarytach. W dostawczakach i tym podobnych pojazdach lepiej postawić na coś znoszącego znacznie większe zanieczyszczenia niż te produkowane przez samochód osobowy.

Filtron czy Mann 

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na markę Filtron czy Mann, produkt będzie pochodził od jednego producenta.

Źródło: YouTube Jarosław Tomczak

Filtron jest od 2016 roku marką filtracyjną firmy MANN+HUMMEL. Oznacza to, że standardy produktów wychodzących pod flagą Filtron muszą spełniać wymagania stosowane w filtrach oznaczonych jako produkcja MANN+HUMMEL. Czy rzeczywiście nie ma różnicy w tych produktach? Co lepiej wybrać – Filtron czy Mann?

Z pomocą ponownie przychodzą użytkownicy forum i ich opinie. Zapytani o to, na co by się zdecydowali, produkty od marki Filtron czy Mann, zwracają często uwagę na to, że jest to właściwie jedna firma. 

Jeśli chodzi o samochody osobowe, pytanie “Filtron czy Mann?” nie ma większego sensu. Produkty pod nazwą Mann są sztywniejsze i wydają się trwalsze, ale jeśli chodzi o możliwości filtrujące to produkty od Filtron i Mann dają podobne efekty. 

Knecht czy Filtron 

Produkty od firmy Knecht ciężko porównywać z filtrami paliwa czy oleju od Filtron. Opinie zawsze będą lepsze o pierwszej z wymienionych marek. Dlaczego? Otóż jest to zupełnie inna półka cenowa. 

Wykonanie produktów Knecht jest znacznie lepsze, ale wraz z tym rośnie również ich cena. Jeśli chodzi o wytrzymałość i zdolności filtracyjne to są one lepsze od Filtrona, ale nieznacznie. 

Jeśli chcecie zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale wciąż mieć poczucie, że wasze auto będzie dobrze działać, możecie spokojnie zdecydować się na filtry od marki Filtron.

Zobacz: Węgry samochodem – poradnik praktyczny

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły