Strona głównaPoradyCzy w McDonaldzie można płacić blikiem?

Czy w McDonaldzie można płacić blikiem?

Płatności bezgotówkowe na dobre weszły w życie i przyzwyczajenia Polaków. Brak konieczności posiadania odmierzonej kwoty pieniędzy czy wybierania gotówki z bankomatu celem dokonania zakupów w sklepie, czy zapłacenia za zamówione jedzenie, to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo. Mimo iż płatności z wykorzystaniem kart płatniczych nie są nowością, obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że dziś już praktycznie nikt nie używa gotówki. Płacić możemy jednak nie tylko kartą, ale także urządzeniami posiadającymi moduł NFC, a więc telefonem czy zegarkiem. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób na dokonanie płatności, bez użycia karty płatniczej – BLIK. Częste promocje związane z wykorzystaniem tej formy płatności, a także brak konieczności posiadania ze sobą karty płatniczej, sprawiły, że płatności BLIKiem cieszą się coraz to większą popularnością. Jednak aby móc zapłacić w ten sposób niezbędne jest posiadanie przez dany sklep czy restaurację odpowiedniego terminala. Chociaż obecnie większość lokali usługowych daje taką możliwość, nadal znaleźć możemy miejsca, gdzie płatność BLIKiem będzie utrudniona. 

Sprawdźmy zatem, jak płatności BLIKiem wyglądają w rzeczywistości. Na pierwszy ogień przyjrzymy się płatnościami BLIKiem w McDonaldzie. Czy w McDonald’s można płacić BLIKiem?

ODPOWIEDŹ: TAK, MOŻNA ZAPŁACIĆ BLIKIEM W MCDONALDZIE, ALE PRZEZ APLIKACJĘ MCDONALD’S.

McDonalds płatność blikiem 

McDonalds to lubiana sieć oferująca jedzenie fast – food. Jego polityka wyróżnia się na tle innych, konkurencyjnych marek, zwróceniem uwagi na potrzeby klienta i zaoferowanie mu takich rozwiązań, aby sam proces zamawiania, jak i odbioru zamówienia przebiegał bez żadnych problemów. Jak jest w takim razie z płatnościami? Czy w McDonaldzie można płacić BLIKiem? Zacznijmy od tego, że McDonalds oferuje kilka sposobów zamawiania produktów. Do wyboru mamy klasyczną obsługę kasową, specjalne stanowiska samoobsługowe, linię McDrive, zamówienie poprzez aplikację do wskazanego wcześniej stolika, jak również zamówienia internetowe, które realizowane są, chociażby z wykorzystaniem Uber Eats. Co ciekawe, w każdym z wymienionych sposobów mamy możliwość zapłaty zarówno z wykorzystaniem karty płatniczej, jak i kodu BLIK.

Warto jednak wspomnieć, że wybierając opcję zamówienia posiłku do stolika z wykorzystaniem aplikacji czy zamówień internetowych, płatności realizowane są przez specjalne systemy, przez co możliwość zapłaty BLIKiem może być chwilowo niedostępna i nie jest to uzależnione od McDonalds, a pośrednika realizującego płatność. W pozostałych przypadkach płatności BLIKiem mogą się nieco różnić między sobą, ze względu na fakt, iż poszczególne terminale dostępne w restauracjach McDonalds mogą być różnych typów. Zdarza się, że aby zapłacić BLIKiem, niezbędne będzie naciśnięcie odpowiedniego klawisza funkcyjnego na terminalu, bądź poinformowanie obsługi o takim, a nie innym sposobie płatności. Jeśli korzystamy ze specjalnych samoobsługowych stanowisk, bardzo często sposób płatności wybieramy już na etapie dokonywania zamówienia, warto więc uważnie przechodzić każdy krok, aby nie pominąć wyboru płatności za pomocą BLIKa. Dodatkowo, jeśli decydujemy się na płatność z wykorzystaniem BLIKa, każdą transakcję należy potwierdzić za pomocą aplikacji bankowej na swoim telefonie. Dzięki temu dokonywane transakcje są bezpieczne.

W ostatnim czasie, płatności BLIKiem w McDonaldzie, jak i w innych miejscach zostały ułatwione. Wszystko to za sprawą możliwości płatności zbliżeniowych BLIK, dzięki temu, za zamówienie możemy zapłacić, wykorzystując NFC, a więc przykładając swój telefon do terminala, bez konieczności wpisywania kodu. Nie da się ukryć, że to rozwiązanie znacznie przyspiesza płatność za złożone zamówienie. Płatności z wykorzystaniem kodu BLIK, wymagają jednak dostępu do Internetu, o czym warto pamiętać wybierając ten sposób zapłaty za zamówienie w McDonalds.

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Zobacz też

Nicki do Minecrafta dla dziewczyn – fajne, pomysłowe, TOP30

Minecraft to gra komputerowa, która już od wielu lat cieszy się niemalejącą popularnością. Światową...

Jak odczynić urok? Jak zrobić to samemu?

Czy właśnie zauważyłeś, że z tygodnia na tydzień wiedzie Ci się coraz gorzej? Czujesz,...

Jak szybko się przeziębić? Proste sposoby

Sezon na przeziębienia rozpoczął się na dobre, sporo ludzi już przekonało się, jak szybko...

Chodzenie bez stanika do szkoły – za i przeciw

Jak ubierać się do szkoły? To pytanie bardzo często zadają sobie rodzice, ale także...

Rzucony, zły urok – najczęstsze objawy

Czasem w naszym życiu nic nam nie wychodzi, a wszystko, za co się zabieramy,...

Czy łapacz snów przynosi pecha, czy jest zły?

Łapacze snów znane są od setek lat. Ich pochodzenie wywodzi się z indiańskich plemion....

Podobne

Życzenia na rocznice ślubu – oryginalne, krótkie, najpiękniejsze, wzruszające, religijne

Co, zapomniało się? Doskonale wiemy, że nie kliknąłeś w ten artykuł, żeby umilić sobie...

Beko błąd e01, e02, e03 – jak usunąć błąd? Kody błędów, kasowanie błędów

Jest sobota, późne popołudnie, posprzątany cały dom, pranie się pierze w pralce. Zostało Ci...

Veldman – opinie. Co to za firma, gdzie produkcja. Opinie o producencie

Remonty – kto ich nie lubi? A raczej, kto nie lubi zapachu nowości i...