Czy w Lidlu można płacić blikiem?

Kto nie lubi maksymalizacji komfortu? Szczególnie podczas codziennych, obowiązkowych czynności? Cisza – tak myśleliśmy. Jedną z takich rzeczy są zakupy w marketach. Ci o najsłabszych nerwach robią je online, byleby nie stać w kolejkach lub przeciskać się przez tłumy klientów, kiedy w godzinach szczytu każdy robi zakupy spożywcze. Wyobraź sobie, że właśnie w Lidlu trwa tydzień twojej ulubionej kuchni. Włoskiej, meksykańskiej czy azjatyckiej.

Wybierasz swój ukochany produkt, np. sos, który uczyni twój obiad daniem doskonałym. Podchodzisz do kasy, przyszedł czas zapłacić i okazuje się, że nie masz przy sobie portfela… Co zrobić? Może skorzystać z telefonu, który zawsze mamy pod ręką? Czy w Lidlu można płacić blikiem? Odpowiadamy w dalszej części tekstu.

Zobacz: Czy w Biedronce można płacić blikiem?

Czy w Lidlu można płacić blikiem? 

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czy w Lidlu można płacić blikiem? Tak, i to już od 2018 roku. Co ciekawe, Biedronka pierwsza wyszła z taką propozycją. Kod blik jest dostępny dla każdego klienta sklepu, który posiada bankowość mobilną na swoim telefonie. Za pomocą blika można zapłacić zarówno za dwie bułki, jak i duże zakupy na cały tydzień. Jedynym minusem tej opcji, jak to w przypadku rozwiązań elektronicznych, jest potencjalna awaria lub usterka strony. 

Co więcej, aby uniknąć nieprzyjemności, sprawdź, jaki limit płatności jest ustawiony w twojej aplikacji mobilnej. Może się okazać, że zechcesz przejść do płatności, a blik nie przejdzie, ponieważ cena zakupów przekracza dozwolony dzienny limit. Zmiana limitu jest bardzo prosta i dostępna w każdej aplikacji. Skoro już odpowiedzieliśmy na to pytanie, przejdźmy do praktyki. 

Jak zapłacić blikiem w sklepie Lidl? 

Wiemy już, czy w Lidlu można płacić blikiem. Teraz skupmy się na działaniu. Formę płatności, jaką jest zapłata blikiem, możesz wybrać przy kasie tradycyjnej, a także kasie samoobsługowej. Co zrobić, aby zapłacić blikiem?

  1. Po skasowaniu wszystkich produktów i przejściu do metody płatności wybrać z monitora kasy samoobsługowej opcję zapłać blikiem. W przypadku kasy stacjonarnej przekaż tę informację kasjerowi.
  2. Zaloguj się do aplikacji bankowości mobilnej i wygeneruj kod blik do zapłaty. Nie zamykaj okna, ponieważ dostęp do aplikacji będzie ci potrzebny. 
  3. Na wyświetlaczu przy kasie samoobsługowej lub terminalu przy kasie pojawi się komunikat o wprowadzeniu 6-cyfrowego kodu, wpisz go w odpowiednie miejsce.
  4. Na koniec zaakceptuj płatność w swojej aplikacji. Gotowe.
Źródło: blik.com

Czy w sklepie internetowym Lidl można płacić blikiem? 

Jak pisaliśmy wcześniej – wielu klientów sklepów spożywczych Lidla decyduje się na pozostanie w domu i opcję zakupów online. Taki wariant kompletowania niezbędnych produktów szczególnie zyskał na popularności w trakcie pandemii koronawirusa, gdy wychodzenie z domu i przebywanie w zatłoczonych miejscach należało ograniczać do minimum. W sklepie internetowym Lidla istnieje wiele opcji płatności za zakupy. Szybki przelew, karta, Google Pay, Apple Pay, a także blik. 

W sklepie internetowym podobnie jak w Lidlu – można płacić blikiem. Jest to bez wątpienia wygodna i szybka opcja na realizację płatności. Szczególnie kiedy zostawiliśmy kartę w domu, a zakupy czekają na opłacenie. Do tego płatność za pośrednictwem kodu blik jest nie tylko komfortowa i szybka, ale przede wszystkim bezpieczna. 

Zobacz: Czy w McDonaldzie można płacić blikiem?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły