Czy w Kauflandzie można płacić blikiem?

Opcja płatności, jaką jest wygenerowany w aplikacji bankowej kod blik, w ostatnich latach zyskuje na popularności. Jest dostępny dla każdego, kto ma na telefonie pobraną aplikację mobilną swojego banku i chce szybko oraz sprawnie zapłacić za zakupy. Do realizacji tego sposobu płatności nie jest potrzebna karta płatnicza ani portfel. To doskonała wręcz opcja dla wszystkich zapominalskich i nierozgarniętych. 

Prędzej zapomnimy z domu portfela niż telefonu. Poza tym jest tyle sytuacji, kiedy nagle postanawiamy zrobić zakupy! Podczas wyrzucania śmieci, powrotu z treningu biegowego czy spaceru z psem. Wystarczy telefon, aby nie trzeba było wracać się do domu. Większość marketów posiada opcję płacenia w ten sposób. Czy w Kauflandzie również można płacić blikiem? Odpowiadamy w artykule.

Zobacz: Czy w Lidlu można płacić blikiem?

Czy w Kauflandzie można płacić blikiem? 

W sieciach dużych marketów bez problemu możemy pozwolić sobie na taką metodę płatności. Pytanie o to, czy w Kauflandzie można płacić blikiem, wydaje się retoryczne. Niestety, nie jest. Wadą sklepu, a może aplikacji blik, jest brak możliwości opłacenia zakupów w sieci sklepów Kaufland czy Carrefour. 

Skoro tak komfortowe rozwiązanie jest niemożliwe do zrealizowania, czy klienci sklepu Kaufland mają inną opcję, aby zapłacić za swoje zakupy za pośrednictwem telefonu? Okazuje się, że tak. Ta opcja jest przeznaczona dla właścicieli zegarków Apple Watch i Iphonów z technologią NFC. Jest nią Apple Pay, którą zapłacisz w każdym markecie Kaufland w Polsce. Czy to jedyna opcja na płatność mobilną? Nie.

W Kauflandzie możesz zapłacić również bonem Sodexo i UpBonus, telefonem z funkcją Android Pay, kartami podarunkowymi od Kauflanda oraz punktami Payback. Wielu klientom tego sklepu nie podoba się takie ograniczenie sposobów płatności, czemu dają wyraz na facebookowych grupkach.

Źródło: kaufland.pl

Zobacz: Czy w McDonaldzie można płacić blikiem?

Czy w sklepie internetowym Kauflandzie można płacić blikiem? 

Skoro wiemy, czy w Kauflandzie można płacić blikiem, i że nie można, to może chociaż płatności online są możliwe za pośrednictwem tego rozwiązania? Tutaj również pudło. Do wyboru, poza przelewem tradycyjnym i kartą, są Google Pay i Apple Pay. Zamiast tego Kaufland proponuje inne korzystne rozwiązanie, którym jest karta Payback. Można zbierać na nią punkty za zakupy, a następnie oszczędzać dzięki niej na zakupach w sklepie. Karta Payback jest dostępna także w formie aplikacji mobilnej, co na pewno ułatwi jej użytkowanie. 

Jak zapłacić blikiem w sklepie Kaufland? 

W żaden sposób nie da się tego zrobić, niestety. Nie zapowiada się na to, aby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości. Sklep oferuje tylko opcje, które zostały wspomniane we wcześniejszym akapicie. To zaskakujące, bo blik nie należy do specjalnie innowacyjnych rozwiązań. Komfortem, wygodą i sprawnością płatności owszem – wyróżnia się jako jedna z lepszych alternatyw. Natomiast jest tak powszechną opcją, że wydawać by się mogło, że będzie dostępna wszędzie. Być może z czasem firma rozważy wprowadzenie takiej opcji. 

Podsumowując: czy w Kauflandzie można płacić blikiem? Niestety nie. Choć pozostałe opcje płatności za zakupy są dostępne, a w przypadku Kauflanda jest ich kilka (karta payback, bony zakupowe), tak blik nie należy do tego grona. Nie odpowiemy zatem na pytanie, jak zapłacić blikiem w sklepie Kaufland. Także podczas zakupów w sklepie internetowym Kaufland nie ma opcji, aby skorzystać z metody płatności, jaką jest blik. 

Zobacz: Czy w Biedronce można płacić blikiem?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły