Czy w Biedronce można płacić blikiem?

Z biegiem czasu sieć sklepów Biedronka coraz bardziej ulepsza swoje usługi. No bo kto z nas nie wychodzi z zakupów z satysfakcją, kiedy dzięki Karcie Biedronki mógł zaoszczędzić kilka złotych? Każdy, kto wchodzi do sklepu po przysłowiowe trzy rzeczy, może z ulgą ominąć długie jak mur Chiński kolejki do kas, aby w kasie samoobsługowej te trzy rzeczy zakupić. Wreszcie jednym z ogólnodostępnych ulepszeń jest możliwość zapłaty telefonem. Czy także w Biedronce można płacić blikiem? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Zobacz: Kiedy jeść czosnek rano czy wieczorem – czy warto?

Czy w Biedronce można płacić blikiem?

Postawmy sprawę jasno. Czy w Biedronce można płacić blikiem? Jak najbardziej. Od maja 2022 roku nie tylko można płacić blikiem, ale również nie trzeba podawać kodu, aby zrealizować płatność. Ta opcja powstała we współpracy sklepu z bankami Pekao i Santander Polska. To rozwiązanie szybkie, bezpieczne i przede wszystkim komfortowe. Warunkiem, by płacić blikiem bez podawania kodu, jest posiadanie aplikacji lojalnościowej Biedronka na swoim telefonie. Opcja jest dostępna zarówno podczas płatności przy kasie tradycyjnej, jak i samoobsługowej. Jak to zrobić?

Jak zapłacić blikiem w sklepie Biedronka? 

Zanim odpowiemy na pytanie, jak zapłacić blikiem w sklepie Biedronka dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą wykorzystać opcji bez wpisywania kodu, zajmiemy się odpowiedzią na pierwszy wariant. W celu opłacenia zakupów z pomocą blika, bez podawania kodu, należy:

  • Pobrać i zalogować się do aplikacji mobilnej Moja Biedronka.
  • Zrealizować transakcję za 1 grosz poprzez bramkę Tpay.
  • Wejść w aplikację bankową i dodać Biedronkę do listy zaufanych sprzedawców.

Po wykonaniu powyższych kroków możesz płacić blikiem w sklepie Biedronka bez podawania kodu. To nie tylko wygoda związana z płatnością za zakupy, ale także motywacja do założenia karty Moja Biedronka. Nie ma w tym żadnego ryzyka, ponieważ sklep nie naraża naszych danych na wycieknięcie. Zamiast tego pozwala obniżyć wyjściową kwotę za zakupy, a niektóre promocje oferowane przez sklep są dostępne jedynie dla posiadaczy karty Moja Biedronka. 

Źródło: moja.biedronka.pl

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz wykorzystywać tej opcji, choć jako osoby chcące zaoszczędzić kasę w okresie inflacji – bardzo to polecamy, oto co należy zrobić, aby zapłacić blikiem podczas zakupów. 

  1. Poprosić kasjera o możliwość zapłaty poprzez kod blik/wybrać taką opcję realizacji zapłaty na dotykowym monitorze przy kasie samoobsługowej.
  2. Wejść w aplikację mobilną swojego banku, wybrać opcję blik i wygenerować 6-cyfrowy kod. 
  3. Wpisać dany kod przez klawiaturę, która znajduje się przy kasie stacjonarnej lub samoobsługowej.
  4. Potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej. 

Jak widać – jest to opcja o wiele dłuższa i stwarzająca komplikacje, kiedy aplikacja się zatnie i przesłanie powiadomienia o potwierdzeniu zapłaty zajmie dłużej niż przysłowiową chwilę. 

Czy w sklepie internetowym Biedronka można płacić blikiem? 

Biedronka posiada również swój sklep internetowym. Czy w Biedronce online też można płacić blikiem? Oczywiście. Istnieje wiele opcji, za których pośrednictwem możesz opłacić swoje zamówienie.

Podsumowując: zarówno w sklepie stacjonarnym, przy kasie samoobsługowej, tradycyjnej, jak i podczas zakupów online w Biedronce – możesz płacić blikiem. Za pomocą aplikacji lojalnościowej Moja Biedronka możesz dodatkowo przyspieszyć tę procedurę, ponieważ dzięki niej nie musisz podczas zakupów podawać kodu blik. 

Zobacz: Na czym zarabia Vinted na swoje utrzymanie?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły