Im mocniejszy makijaż, tym większe ryzyko, że zostawi ślady na ubraniu, czy kanapie. Można tego uniknąć, stosując kosmetyki dobrej jakości i mgiełki utrwalające makijaż. Niestety nawet to nie daje stuprocentowej gwarancji, że puder i korektor będą trzymać się twarzy i nie odbiją się na poduszce, na której się położyłaś. Co robić w takiej sytuacji? Poniżej przeczytasz:
- czym zmyć korektor do twarzy z ubrania,
- czym usunąć korektor z ubrania,
- czym zmyć korektor z mebli,
- czym zmyć korektor ze skóry (skórzanej kanapy).
Podpowiadamy też, jak usunąć korektor biurowy, który się rozlał.
Zobacz: Czym zmyć naklejkę z szyby – plastiku czy lodówki?
Czym zmyć korektor z ubrania?
Plamy z makijażu na ubraniach zdarzają się bardzo często. Sporo z nich powstaje podczas przebierania, kiedy trudno uniknąć kontaktu twarzy z bluzką. Wiesz czym zmyć korektor do twarzy z ubrania? Poniżej sprawdzone naturalne sposoby:
- chusteczki dla niemowląt (trzeba nimi pocierać plamę przez kilka minut),
- mydło glicerynowe (wcieraj je w plamę, użyj także odrobiny wody).
Szczególnie sposób z chusteczkami wydaje się być praktyczny, jeśli chodzi o to, czym zmyć korektor z ubrania. Wiele kobiet nosi je przy sobie. Kiedy plama pojawi się w ciągu dnia poza domem, wystarczy sięgnąć do torebki.
Producenci środków piorących również mają swoje specyfiki, które polecają w odpowiedzi na pytanie czym zmyć korektor do twarzy z ubrania. Najpopularniejsze z nich to:
- Mydełko odplamiające dr Beckmann lub dr Reiner,
- Odplamiacz precyzyjny kosmetyki i trawa dr Beckmann,
- Express sztyft do usuwania plam dr Beckmann,
- Odplamiacz Vanish do ubrań białych lub kolorowych.
Niektóre stylistki zalecają, by odpowiedzi na pytanie, czym usunąć korektor z ubrania, nie szukać na własną rękę. Lepiej oddać rzecz do pralni, gdzie specjaliści pozbędą się plamy. To rzeczywiście jedyne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli na ubranie wylała się farba z korektora biurowego. Alkohol może odbarwić tkaninę, więc właściwie pozostaje pralnia.
Znasz inne sposoby na to, czym usunąć korektor z ubrania? Podziel się nimi w komentarzu.
Czym zmyć korektor z mebli?
Zdarza się, że plamy po korektorze zostają na materiałowych meblach (kanapy, fotele). W tym wypadku najlepiej użyć środków, które działają miejscowo. Dzięki temu uda się uniknąć prania całej kanapy.
Z odpowiedzią na to, czym zmyć korektor z mebli, po raz kolejny przychodzi mydło:
- szare mydło,
- mydło glicerynowe.
Plamę trzeba zwilżyć odrobiną wody, a później namydlić. Najprawdopodobniej trzeba będzie to powtórzyć 3-4 razy.
Poza tym można użyć sklepowych specyfików na plamy, które pojawiły się na tapicerowanych meblach:
- Odplamiacz do tapicerek dr Beckmann,
- Odplamiacz do tapicerki Vanish,
- Specjalistyczny odplamiacz do tkanin meblowych meblobranie.pl
Zobacz: Czym zmyć marker z ubrania – skóry – plastiku czy mebli?
Pytasz, czym zmyć korektor z mebli, ale chodzi ci o biały korektor biurowy? Użyj zmywacza do paznokci. Najpierw jednak sprawdź w niewidocznym miejscu, czy nie odbarwia tkaniny. Jeśli korektor zaschnie, często wystarczy go po prostu zdrapać i na kanapie nie zostają żadne ślady. Im grubszy materiał, tym łatwiej pozbyć się korektora, ponieważ wtedy nie wnika on aż tak głęboko we włókna.
Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czym zmyć korektor z mebli drewnianych lub drewnopodobnych, również możesz sięgnąć po zmywacz do paznokci. Najpierw sprawdź jednak środki w płynie, które służą do pielęgnacji mebli. Czasem po zdrapaniu wierzchniej warstwy farby, pozostałości usuwają właśnie kosmetyki do pielęgnacji drewna.
Czym zmyć korektor ze skóry?
Tu dowiesz się:
- czym zmyć korektor ze skóry – ciała (chodzi o korektor biurowy, bo kosmetyki zmyjesz wodą)
- czym zmyć korektor ze skóry – mebli (podpowiemy zarówno co zrobić w przypadku kosmetyku, jak i białej farbki do zamazywania).
Jeśli plama z korektora zaschła, możesz ją delikatnie zdrapać z ciała, a potem po prostu umyć skórę mydłem. Najskuteczniejszy będzie zmywacz do paznokci, ale uważaj ze skórą na twarzy – może ją podrażnić. Jeśli masz poplamione dłonie, możesz użyć zmywacza bez obaw, że uszkodzi naskórek.
Korektor do twarzy może zostawić tłuste plamy na skórzanej kanapie. Możesz je usunąć na kilka sposobów:
- płyn do naczyń z ciepłą wodą,
- odtłuszczacz Enzim,
- odtłuszczacz Meglio.
W przypadku mebli z ekoskóry dodatkowo możesz sprawdzić zmywacze chemiczne przeznaczone do tego rodzaju powierzchni.
Plamy z białego korektora na skórze (meble, torebka, buty) też można usunąć. Spróbuj najpierw wykruszyć farbę. Często to wystarczy, by całkowicie pozbyć się plamy. Jeśli zostaną ślady, spróbuj je usunąć alkoholem (np. zmywaczem). Sprawdź w niewidocznym miejscu, jak zareaguje skóra. W sytuacji, gdy obawiasz się, że to ją zniszczy, zamiast alkoholu użyj soku z cytryny.
Możesz też sięgnąć po środki chemiczne do czyszczenia skóry. Jednym z nich jest Leather Soap Strong Formula.