Czym zmyć naklejkę z szyby – plastiku czy lodówki?

Naklejki to często niechciane pozostałości po dziecięcej zabawie. Zdarza się też, że producenci i sprzedawcy sprzętu AGD albo wyposażenia domu okleili je reklamami, których trudno się pozbyć. Sprawdź nasze sposoby na to:

 • czym usunąć naklejkę z szyby,
 • czym zmyć naklejki z okna,
 • czym usunąć naklejki z plastiku,
 • czym usunąć naklejki z mebli,
 • czym usunąć naklejkę z metalu,
 • czym zmyć naklejki z lodówki,
 • jak usunąć naklejkę z ramy okna,
 • czym zmyć naklejkę z numerem rejestracyjnym,
 • czym zmyć klej po naklejkach z samochodu.

Zobacz: Czym zmyć marker z ubrania – skóry – plastiku czy mebli?

Czym zmyć naklejkę z szyby?

Najprostszym sposobem na to, czym zmyć naklejkę z szyby, będą środki na bazie alkoholu. Możesz wykorzystać: zmywacz do paznokci, rozpuszczalnik, spirytus. Najpierw przetrzyj sklejony ślad na szybie wacikiem nasączonym którymś z tych środków. Czym usunąć naklejkę z szyby, gdy klej już nieco zmięknie? Użyj dowolnej szczoteczki: do rąk, czyszczenia łazienki lub płytek. Szyby okienne nie porysują się od tego. To najprostsze a do tego bardzo skuteczne sposoby na to, czym zmyć naklejki z okna.

Jeśli właśnie przerejestrowałeś samochód, pewnie chodzi ci o zupełnie inną naklejkę i chcesz wiedzieć, czym zmyć naklejkę z numerem rejestracyjnym z przedniej szyby. Dobra wiadomość jest taka, że od 4 września 2022 roku już nie trzeba naklejać takich naklejek na szybie. Nadal jednak musisz usunąć starą, jeśli numer rejestracyjny jest nieaktualny. 

Zatem, czym zmyć naklejkę z numerem rejestracyjnym? Ogrzej naklejkę przy pomocy suszarki, a potem podważ ją tępym nożykiem. Resztki kleju zmyjesz benzyną ekstrakcyjną. Jeśli nie masz na tyle cierpliwości, każda firma zajmująca się auto detailingiem usunie ten problem za ciebie. W profesjonalnych warsztatach wiedzą, czym usunąć naklejkę z szyby i czym usunąć klej z naklejki. 

Tam też dowiesz się, czym zmyć klej po naklejkach z samochodu, jeśli ktoś zrobił ci kawał i okleił auto.  

Czym zmyć naklejkę z plastiku? 

Jeśli szukasz sposobu na to, czym usunąć naklejki z plastiku, np. mebli ogrodowych, doniczek i czym usunąć klej z naklejki (np. cenówki) z plastikowych gadżetów, rozwiązanie jest bardzo proste. Na pewno masz w domu odtłuszczacz do mycia okapu kuchennego lub grilla, np. Meglio. Możesz go użyć do wyczyszczenia kleju. Małe przedmioty, np. plastikowe miski możesz po prostu umyć płynem do naczyń. 

Źródło: meglio.pl

Poniżej sprawdzisz, czym zmyć naklejkę z metalu. 

Zobacz: Czym zmyć smołę z samochodu, ubrań i skóry?

Czym zmyć naklejkę z metalu?

Nie wiesz, czym usunąć naklejkę z metalu? Ponownie sięgnij po produkty na bazie alkoholu, ale nie używaj szczoteczki do usunięcia resztek kleju. Może bowiem porysować metalową powierzchnię. 

Poniżej sprawdzisz, czym zmyć naklejki z lodówki.

Czym zmyć naklejkę z lodówki?

Jeśli potrzebujesz informacji na temat tego, czym zmyć naklejki z lodówki, musisz działać nieco inaczej. Matowa powierzchnia drzwi lodówki może się odbarwić, jeśli użyjesz mocnej chemii gospodarczej. Najlepiej ogrzej klej na naklejce przy pomocy suszarki i spróbuj oderwać naklejkę. Czym usunąć klej z naklejki, który na pewno pozostanie na lodówce? Kup specjalny preparat, który nie uszkodzi jej powierzchni, np. Label off 50. 

Czym zmyć naklejkę z ramy okna?

Ramy okienne oklejane są specjalną taśmą, by nie rysowały się podczas budowy i remontu. Powinieneś ją zerwać dopiero przed pierwszym myciem okien. Niestety, choć nie u wszystkich producentów okien, zdarza się, że po naklejce zostaje plama z kleju. 

Zatem, jak usunąć naklejkę z ramy okna? Spróbuj usunąć ją odtłuszczaczem (Enzim, Meglio). Postępuj zgodnie z tym, co napisaliśmy na temat tego, czym usunąć naklejki z plastiku. Jeśli jednak to nie pomoże, kup profesjonalny środek – Oro spray. Usuniesz nim nie tylko klej, ale też doczyścisz dokładnie ramy okienne po budowie. Niektórzy producenci okien podają również w swoich materiałach, jak usunąć naklejkę z ramy okna, by jej nie uszkodzić. Warto sprawdzić te informacje. 

Odtłuszczacz przyda się też, jeśli chcesz wiedzieć, czym usunąć naklejki z mebli. Jednak najpierw sprawdź, jak działa ten środek na powierzchnię w niewidocznym miejscu. Jeśli chodzi ci o to, czym usunąć naklejki z mebli błyszczących, bezpieczniejszy będzie majonez. Musisz nałożyć go na niechciane ślady i pozostawić na kilka godzin. Ten niecodzienny sposób może okazać się całkiem skuteczny. Na pewno zaś jest najbardziej bezpieczny dla twoich mebli. 

Źródło: multisort.pl

Znasz inne skuteczne sposoby na to:

 • czym zmyć naklejki z okna,
 • czym zmyć naklejki z lodówki, 
 • czym zmyć klej po naklejkach z samochodu, 
 • jak usunąć naklejkę z ramy okna, 
 • czym usunąć naklejkę z metalu?

Podziel się nimi w komentarzu. Możesz opisać domowe sposoby i wymienić środki chemiczne, które stosujesz. Inni chętnie dowiedzą się czym zmyć naklejkę, gdy wszystkie znane im sposoby zawiodły. 

Zobacz: Czym zmyć samoopalacz z dłoni, nóg i twarzy?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły