Czym zmyć samoopalacz z dłoni, nóg i twarzy?

Samoopalacz to stosunkowo tani i w miarę bezpieczny sposób na to, by skóra nabrała ciemniejszego odcienia. Składniki samoopalacza (głównie pochodne cukrów) nie są dla niej groźne.

Kluczowe jest jednak to, by samoopalacz w kremie, piance, czy sprayu rozprowadzić równomiernie, a potem umyć dłonie. Choć znamy sposoby na to, czym zmyć samoopalacz z dłoni, o wiele łatwiej jest umyć je tuż po aplikacji niż później zmywać preparat. 

Jeśli mimo starań, nie udało ci się rozprowadzić kremu samoopalającego w zadowalający sposób, sprawdź:

  • czym zmyć samoopalacz ze skóry,
  • czym zmyć samoopalacz z nóg,
  • czym zmyć samoopalacz z rąk,
  • czym zmyć krem samoopalający po nieudanej aplikacji. 

Zobacz: Czym zmyć wosk i stearynę z pomnika granitowego?

Czy każdy samoopalacz można zmyć w ten sam sposób?

Zanim odpowiem ci na pytanie, czym zmyć samoopalacz, musisz wiedzieć, że wszystkie samoopalacze działają tak samo. Rodzaj samoopalacza ma niewiele wspólnego z tym, czym zmyć samoopalacz ze skóry. 

Odpowiedź na pytanie, czym zmyć krem samoopalający, zawsze brzmi tak samo. Jedne sposoby będą skuteczniejsze, inne mniej drastyczne, ale rodzaj wybranego kosmetyku nie ma znaczenia. 

Czym zmyć samoopalacz z dłoni i nóg?

Nie wiesz, czym zmyć samoopalacz z rąk? W przypadku dłoni sprawa wydaje się być dość prosta, bo i tak myjesz je często w ciągu dnia.
Czym zmyć samoopalacz ze skóry dłoni – 3 najskuteczniejsze sposoby:

  1. Cytryna lub sok z cytryny

Zamocz dłonie w soku z cytryny albo pocieraj je kawałkami przekrojonych cytryn. Możesz dodać do tego niewielką ilość sody oczyszczonej i wykonać peeling. 

  1. Pumeks

To dość drastyczny i bolesny dla dłoni sposób, ale dzięki pocieraniu plam z samoopalacza pumeksem, możesz pozbyć się ich w kilka minut. 

  1. Tonik do twarzy na bazie alkoholu

Plamy z samoopalacza zejdą, jeśli nałożysz na płatek kosmetyczny tonik z alkoholem (wiele takich do cery trądzikowej zawiera alkohol) i będziesz pocierać nim plamę. Ta metoda wymaga nieco więcej cierpliwości, bo plamy nie schodzą od razu.

O tym, czym zmyć samoopalacz z nóg, przeczytasz poniżej.

Jeśli nie udało ci się nałożyć równomiernie samoopalacza na nogi, pewnie chcesz się dowiedzieć, czym zmyć samoopalacz z nóg. Z uwagi na to, że będziesz pracować na większej powierzchni niż dłonie, potrzebujesz innych sposobów. Sprawdź moje dwa sposoby na to, czym zmyć krem samoopalający z nóg:

  1. Peeling gruboziarnisty

Nałóż na nogi peeling – musisz wmasowywać go w skórę nieco dłużej niż zwykle. Jeśli masz szczotkę do ciała, możesz się nią wspomóc. Najlepszy będzie peeling gruboziarnisty. Możesz użyć gotowego produktu ze sklepu albo przygotować peeling z fusów po kawie ziarnistej cukru. 

Źródło: hebe.pl
  1. Gotowy preparat do usuwania sztucznej opalenizny

Producenci kosmetyków dość szybko zorientowali się, że taki kosmetyk może się przydać. Na rynku dostępne są gotowe pianki, które trzeba rozprowadzić na ciele, a potem wcierać je przy pomocy gąbki lub rękawicy. 

Większość z nich kosztuje około 40 zł. Możesz wybrać jeden z poniższych produktów:

  •  Cocoa Brown Fresh Start Tan Remover,
  • Tan Go Away,
  • St.Moriz Advanced Pro Tan Remover. 

Jak zmyć samoopalacz z twarzy?

Nieudana aplikacja samoopalacza na twarz i teraz szukasz odpowiedz na pytanie, czym zmyć samoopalacz ze skóry twarzy? Pamiętaj, że tu musisz postępować bardzo delikatnie, ponieważ warstwa naskórka na twarzy jest o wiele bardziej delikatna niż na dłoniach, czy nogach. 

W przypadku twarzy sposoby na to, czym zmyć samoopalacz z rąk albo czym zmyć samoopalacz z nóg mogą być zbyt drastyczne. 

Jeśli nie masz wyjścia i musisz znaleźć sposób na to, czym zmyć krem samoopalający z twarzy, mogę podsunąć ci dwa:

  1. Gotowy produkt do zmywania samoopalacza 
  2. Peeling do twarzy lub oliwka dla niemowląt

Możesz wykonać peeling z produktu przeznaczonego do twarzy (odpowiednia granulacja) lub użyć oliwki dla niemowląt. Tonik do cery trądzikowej z alkoholem może nie być zbyt skuteczny. Nadmierne wcieranie go w twarz zniszczy wierzchnią warstwę naskórka.

Zobacz: Na czym zarabia Vinted na swoje utrzymanie?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły