Dobre pociski i dissy na wroga. Oto nasza propozycja

W środowisku szkolnym ludzie funkcjonują często we własnych grupach towarzyskich. Ty też masz swoich przyjaciół, z którymi spędzasz czas. Pozostałe osoby w większości są Ci obojętne. Zdarza się jednak, że wśród nich pojawia się ktoś, kogo po prostu nie polubiłeś albo przestałeś lubić. Czy zasługuje na miano wroga, nie wiem, ale na pewno przydają Ci się jakieś dissy na wroga, żeby go zgasić, kiedy znowu Cię zaczepi. 

Pamiętaj też, że to całkiem naturalne, że nie ze wszystkimi się lubisz. Na pewno wiele razy słyszałeś, gdy ktoś mówi, że nie jest zupą pomidorową i nie wszyscy muszą go lubić. W takich sytuacjach warto zachować neutralną postawę i nie wdawać się w konflikty. W praktyce nic dobrego z nich nie wynika. Tracisz energię, wymyślając fajne pociski na wroga, zamiast zająć się czymś co naprawdę lubisz. 

Jeśli szukasz ciętych ripost, poniżej mam dla Ciebie dobre pociski na wroga. Nie dość, że powiesz mu, co o nim myślisz, to jeszcze jest szansa, że kolejny raz nie będzie w ogóle przychodzić. Zapraszam do lektury!

Zobacz: Fajne rymy do rapu, na pociski, do piosenek, o sobie, śmieszne

Fajne i dobre pociski na wroga

Kiedy ktoś Cię zaczepia, logicznym jest, że chcesz mu się odgryźć. Pamiętaj, że wchodząc w potyczki słowne, też możesz usłyszeć coś niewybrednego na swój temat. Zgodnie z zasadą: jest ryzyko, jest zabawa, więc pewnie jakieś fajne pociski na wroga będą Ci potrzebne.

Słowa to broń obosieczna i zawsze mogą zwrócić się przeciwko Tobie. Sposób w jaki zareagujesz i czy uda Ci się na pełnym luzie odpowiedzieć swojemu wrogowi wiele mówią o tym, czy jesteś pewny siebie. 

Pociski na wroga  – TOP 5

  1. Chcesz zaznać miłości i akceptacji? Kup sobie psa. 
  2. Mam nadzieję, że ciągle czekasz na aktualizację mózg 2.0
  3. Jeśli chcesz zabłysnąć, to stań obok choinki.
  4. Odwaga i odważnik to nie to samo, wiedziałeś?
  5. Dla Ciebie nawet pasjans jest za brutalny!

Wymyślając pociski na wroga, pamiętaj, że nie możesz stosować gróźb karalnych. Choćbyś nie wiem jak został sprowokowany, nie wolno Ci nikomu grozić z uwagi na to, że jest to karalne i zamiast zwycięstwa w słownej potyczce czeka cię nadzór kuratora. 

Zobacz: Dissy i pociski na koleżankę – TOP20

Możliwe, że kusić Cię będzie, by mu nabluzgać, ale przekleństwa świadczyć będą o Twojej słabości. Lepiej uważać też z zaczepkami dotyczącymi najbliższych. Tak wie, seria Twoja stara zrobiła jakiś czas temu furorę, ale dziś to nie są fajne pociski na wroga. 

Dissy na wroga

Słowo diss jest skrótem od angielskiego disrespect, co oznacza obrazę. Najczęściej spotykać można się z nimi w środowisku raperów, którzy dissują (obrażają) się nawzajem podczas freestyle. Zdarza się, że nagrywają kawałki, które mają być dissem na przeciwnika ze sceny.

Fani polskiego rapu mogliby z głowy wymienić te utwory, w których atakowany jest inny raper. Czasem takie konflikty toczą się latami i mają swoje źródło w latach 90., gdy pionierzy rapu pojawiali się na scenie. Do najbardziej znanych raperskich potyczek należą Kiedy powiem na osiedlu– to diss grupy Płomień 81 na rapera Tede. Do dobrze znanych należy też konflikt Tede z Peją, który przewijał się w wielu rapowych kawałkach. 

Błyskotliwe riposty nie biorą się znikąd. Jeśli nie potrafisz wymyślić na poczekaniu czegoś naprawdę odjazdowego, musisz się przygotować do słownej konfrontacji z wrogiem. Fajne pociski na wroga sprawią, że więcej nie przyjdzie mu do głowy, by w jakikolwiek sposób Cię zagadywać, więc przy okazji kupisz sobie spokój. 

Kiedy potrzebujesz znaleźć dissy na wroga, miej na uwadze to, by atakować go w sposób inteligentny – odwołuj się do sedna waszego konfliktu. Twoje riposty nie mogą być oderwane od tego, o co się toczy wasz spór. Możesz wykorzystać teksty zapisane poniżej, ale pamiętaj o tym, że najlepsze dissy na wroga możesz wymyślić sam, zwłaszcza kiedy mocno podniesie Ci ciśnienie. Nie obawiaj się konfrontacji, bo tylko mierząc się z nim osobiście, jesteś w stanie wyjaśnić to, co was poróżniło albo sprawić, że w końcu da Ci święty spokój. 

Możesz na początek użyć kilku popularnych tekstów, by wybić go z rytmu. Dobre pociski na wroga nie muszą być wcale oryginalne. Ważne jest, by udało się go wyprowadzić z równowagi. Możliwe też, że fajne pociski na wroga, które uda Ci się wymyślić, zyskają popularność i będą wykorzystywane też przez innych. 

Dobre pociski na wroga – TOP 5 polskiego internetu

  1. Powtórz to jeszcze raz, bo zbyt krzywo się oplułeś.
  2. Nie truj ludziom czterech liter, idź umyć okna w kopalni. 
  3. Rzucasz się jak komornik na thermomixa.
  4. Mnie to jest przykro od samego patrzenia na Ciebie. Wrażliwy jestem.
  5. Peron Ci odjechał. 
Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły