Be Vis – kto to, wiek, raper, ile ma lat, skąd jest, dziewczyna

Be Vis to najmłodszy polski raper, który zaliczył wzrost wyświetleń na klipie, który przekroczył liczbę 10 milionów. Jeżeli nie wiecie kto to czy skąd jest, nie czujcie się źle. Ten konkretny raper zalicza się do tych, którzy samodzielnie wytyczają ścieżki swojej kariery, dlatego czasem jest o nim głośniej, czasem ciszej. Niezależnie od tego warto poznać bliżej niego samego oraz jego dyskografię. 

Z tego artykułu dowiecie się więcej o tej wschodzącej gwieździe rapu: skąd jest, ile ma lat, wzrost, czy w jego życiu jest jakaś dziewczyna. Jeżeli zastanawialiście się, kto to jest Be Vis, to w tym artykule znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. 

Zobacz: Kukon – dziewczyna, wiek, wzrost imię i nazwisko, skąd jest?

Be Vis — kto to? 

Be Vis — kto to? Raper tak naprawdę nazywa się Krzysztof Klimaszewski i pochodzi z Ostródy w województwie warmińsko-mazurskim. Na scenie rapu zadebiutował utworem napisanym pod darmowy sampel Post Malona “Mellow”. Kawałek nazywa się “Crush” i widnieje jako pierwszy na oficjalnym koncie Be Visa na YouTubie. 

Raper, jeszcze zanim jego klipy zaliczyły wzrost popularności, brał udział w 7 edycji projektu Młode Wilki. Akcja organizowana przez serwis Popkiller od 2011 roku daje możliwość mało znanym raperom na wybicie się. Każdy w branży był kiedyś personą, o którą ludzie pytali “kto to w ogóle jest?”, ale dzięki Popkillerowi się to zmienia.

Be Vis na koncercie daje z siebie 100%

Be Vis — wiek, wzrost, skąd jest? Czy ma dziewczynę?

Kilka faktów o tym młodym raperze: 

IMIĘ I NAZWISKO Krzysztof Klimaszewski
WIEK21 lat
ROK URODZENIA2000
SKĄD JESTz Ostródy
WZROSTśredni (około 160 – 170 cm)
KOLOR WŁOSÓWjasny blond
ULUBIONY STYL CIUCHÓWdresy i styl “surferski”
ULUBIONE DODATKIokulary przeciwsłoneczne 
NA JAKIE STUDIA CHCE IŚĆ?kierunek Filozofia 

W porównaniu z innymi raperami (z polskiej sceny muzycznej) wiemy całkiem sporo o Be Visie. Wiemy, kto to, ile ma lat, skąd jest, a jego wzrost również nietrudno wywnioskować. Prawdziwe zainteresowanie budzi jego życie prywatne. 

Be Vis lubi pokazywać się w swoich teledyskach z dziewczynami — co klip to inna laska. W związku z tym jego fani (nie oszukujmy się, głowie fanki) często zastanawiają się, czy w życiu Be Visa jest jakaś specjalna osoba.

Zobacz: Szpaku – wzrost, wiek, więzienie, rodzina, dziewczyna, życie prywatne

Jak na razie nie wiadomo nic na temat tego czy Be Vis ma dziewczynę. Na pewno nie afiszuje się z żadnym związkiem na mediach społecznościowych ani w swoich klipach. Trudno też wyczuć, jaki typ dziewczyn lubi raper — w każdym teledysku występuje inna modelka albo statystyka. Wszystko wskazuje na to, że posada dziewczyny Be Visa jest wolna. Kto to wie? Może jego serce skradnie jedna z jego fanek?

Be Vis — jaki rap tworzy? 

Jest to najmłodszy polski raper, który przekroczył granicę 10 milionów wyświetleń na tej platformie. Trudno się dziwić. Raper zaczynał od tworzenia muzyki w klimatach Bauns, czyli stylu hip-hopu, którego ciężko nie lubić. Stawia się w nim na taneczne i lekkie brzmienie, a teksty skupiają się raczej na hedonizmie, dziewczynach i dobrej zabawie niż ciężkich ulicznych problemach. 

Twórczość Be Visa jest trudna do zaszufladkowania. Główny nurt, którego trzyma się raper to oczywiście Bauns, ale nie można mu odmówić polotu i inwencji twórczej w proponowaniu nowych rozwiązań i dźwięków. Wzrost popularności rapera zaliczył wyżyny przy okazji wypuszczenia utworu “Surfer”. Ten absolutny hit przebił “sufit” wyświetleń, nabijając szalone  10 000 000 wyświetleń na platformie YouTube. Ten wynik jest jeszcze bardziej imponujący, kiedy uświadomimy sobie, że raperowi udało się dobić do tej liczby bez udziału dużych wytwórni lub znanych featuringów.

Rok po wypuszczeniu singla “Surfer” raper znów zaliczył wzrost wyświetleń, tym razem z kawałkiem w produkcji od MØJI, czyli producentem singla Młodych Wilków 7 „Hip-Hop”. Który to utwór zaliczył kolejny wzrost popularności? Był to oczywiście “w takiej chwili gdy jest dobrze” z płyty To, co za mną chodzi

Jeden z jego ostatnich kawałków, “ghosttown” w produkcji od MØJI, można zakwalifikować jako mash up jego pierwotnych bounceowych rytmów z Cloud Rapem. Eksploracja tych eksperymentalnych odłamów rapu nie przyniosła jednak zbyt dobrych efektów — był to najrzadziej odtwarzany kawałek rapera.

Be Vis — kiedy wróci na scenę?

Be Vis jest dopiero na początku swojej kariery. Największy wzrost popularności zaliczył w 2018 roku i od tamtego czasu zebrał swoją stałą widownię. W przeciwieństwie do innych raperów, Be Visowi nie zajęło wieków wydanie pierwszej płyty. Raper od początku nie ukrywał, że to ile ma lat i skąd jest nie stanowi problemu dla wytwórni — już w wieku 19 lat dostał propozycje od kilku wytwórni. 

Raper miał jednak inną wizję na swoją karierę i od początku zapowiadał, że nie uśmiecha mu się współpraca z wielkimi wytwórniami. Zapytany o wydanie płyty odpowiedział tak: 

“Będziemy mieli tylko dystrybucję. Jestem już pod koniec procesu podpisywania papierów, jeszcze ogarniamy ostatnie rzeczy z menadżerem. No i puszczam płytę pod własnym szyldem.”

Jak dotąd w 2022 roku raper wydał tylko jednego singla, pt. “All White”. Jak możemy się domyślać, na podstawie jego wcześniejszych ruchów na scenie muzycznej. Możliwe, że potrzebuje on więcej czasu, by wydać kolejny album. Nie u każdego proces twórczy jest szybki, ale w przypadku Be Visa jest przynajmniej nieskrępowany “mackami” wytwórni.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły