Drewniane bombki – jak je zrobić?

Drewniane ozdoby choinkowe są lekkie, trwałe, a przede wszystkim ekologiczne. Można je powiesić na tradycyjnej choince lub nowoczesnym stroiku. Jeśli dodatkowo je ozdobisz, będą wyglądać oryginalnie i wyjątkowo. 

Na pewno chcesz wiedzieć, jak zrobić ozdoby na choinkę z drewna lub jak ozdobić drewniane bombki, dlatego koniecznie przejrzyj nasz krótki poradnik. Sprawdzamy też, gdzie kupić gotowe drewniane bombki, by je później udekorować w rodzinnym gronie. Chcesz dowiedzieć się, jakie ozdoby świąteczne można zrobić samemu? Przekonasz się, że nie potrzeba ani dużych pieniędzy, ani wielkiego talentu, by mieć w domu piękne świąteczne ozdoby. 

Jak ozdobić drewniane bombki?

Ozdabianie drewnianych bombek może stać się nową rodzinną tradycją w twoim domu. Przypomnij sobie, jak wygląda przedświąteczna gorączka: generalne porządki, kolejki w sklepach, a potem godziny spędzone w kuchni. A teraz pomyśl, że w tym roku będzie zupełnie inaczej: usiądziesz z dziećmi przy stole i własnoręcznie ozdobicie drewniane bombki. Bombki w oryginalnych wzorach kupisz w sklepie Woodena. O tym, jak finalnie będą wyglądać, zdecydujecie samodzielnie.

Źródło: woodena.pl

Jak ozdobić drewniane bombki? Przekonaj się, że to proste:

  1. Akrylowe farby

Kup zestaw cienkich pędzelków i farb akrylowych. Mają intensywne barwy i szybko schną. Gęstością przypominają farby plakatowe, więc bardzo łatwo się je nakłada. Możesz też mieszać kolory i nakładać je warstwami. 

  1. Decoupage

Będziesz potrzebować ozdobne papierowe serwetki (motywy świąteczne, kwiatowe) , cienki ozdobny papier oraz klej wikol. Wytnij papierowe wzory i przyklej je do drewnianej bombki. Jeśli chcesz, do swojej bombki możesz też przykleić przygotowane na ozdobnej papeterii życzenia świąteczne. Takie ozdoby choinkowe z drewna mogą zastąpić tradycyjne kartki świąteczne dla rodziny i przyjaciół.  

  1. Brokat, pompony i cekiny

Jeśli w przygotowywaniu  świątecznych ozdób pomagają ci dzieci, wykorzystaj materiały plastyczne, które znają ze szkoły. Przy pomocy wikolu do drewnianej bombki przykleisz pompony i cekiny. Brokatowy klej możesz nanieść na bombkę przy pomocy pędzelka do farbek. 

Źródło: woodena.pl

Jakie ozdoby świąteczne można zrobić samemu?

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak zrobić ozdoby na choinkę samodzielnie. Będą oryginalne, a praca nad nimi pozwoli ci oderwać się od świątecznych obowiązków. 

Zatem, jakie ozdoby świąteczne można zrobić samemu? Sprawdź poniżej:

  1. Świąteczny stroik

Będziesz potrzebować kilku świerkowych gałązek i ozdób, które na nich powiesisz. Gałązki przewiąż czerwoną kokardą (złoto i czerwień to “świąteczne” kolory) i przyczep do nich:

  • ozdoby choinkowe z drewna,
  • nieduże bombki, które masz w domu,
  • suszone plastry pomarańczy,
  • szyszki. 

Jeśli masz nieduży zestaw lampek na baterie, ułóż je na gałązkach. Zamiast nich w środku stroika możesz postawić świecę lub aromatyczne podgrzewacze.  

  1. Świąteczne bombki

Bombki choinkowe możesz wykonać z papieru – będziesz potrzebować kolorowy blok techniczny i dobry klej. Wytnij z papieru koła o średnicy 8-10 cm i złóż je na pół. Następnie sklejaj ze sobą wszystkie złożone koła po kolei aż powstanie kolorowa kula. 

Na twojej choince pięknie wyglądać będą także drewniane bombki. Piękne drewniane bombki ze sklejki kupisz także w sklepie Woodena. 

Ozdoby choinkowe z drewna – gdzie kupić?

Drewniane bombki, figurki i napisy świąteczne kupisz w sklepie internetowym Woodena. Wykonane są ze sklejki, która docinana jest laserem. Ozdoby choinkowe z drewna Woodena są gotowe do zawieszenia, ale może je dodatkowo samodzielnie ozdobić. Jeśli czytałeś dokładnie nasz tekst, wiesz jak ozdobić drewniane bombki. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają ogromnych zdolności manualnych, ale chętnie udekorują drewniane bombki. 

Artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły