Erli – opinie. Co to za sklep? Właściciel, czas dostawy

Sklepy online jeszcze 15 lat temu były abstrakcją – po pandemii wirtualne zakupy stały się normą. Mimo że fani szperania w sklepach stacjonarnych nadal istnieją, to jednak możliwość nabycia czegoś pod kocem, na kanapie jest znacznie częściej wybieraną opcją. 

Erli – co to jest? Jest to jedna z popularniejszych platform sprzedażowych. Może nie jest tak znana, jak Allegro czy Zalando, ale kto wie, może za kilka lat stanie się liderem? Coraz więcej osób zastanawia się, czy warto coś tak kupić. Szukane są o Erli takie informacje jak: co to za sklep, kto jest jego właścicielem, jaki jest czas dostawy, jak przebiega kontakt z platformą w razie jakichś problemów. Postanowiliśmy ułatwić Ci życie i w tym artykule rozwijamy wszystkie powyższe kwestie. Sprawdzamy również opinie na forum – co ludzie myślą o Erli? 

Erli – co to za sklep? Kim jest właściciel?

Erli – co to jest za sklep? Kim jest jego właściciel? Erli to marketplace –  nie dostaniesz tam więc rzeczy marki Erli. Jest to miejsce, w którym jest mnóstwo sprzedawców z całej Polski – Erli po prostu pośredniczy między nimi a kupującymi. Dzięki temu na Erli kupisz zarówno meble, jak i kosmetyki czy ubrania. Przez to właśnie jest to tak popularna platforma sprzedażowa – jej oferta jest bardzo różnorodna. 

Kim jest właściciel Erli? Za platformą stoi Adam Ciesielczyk. Mężczyzna ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, na kierunku marketing i zarządzanie. Od lat zajmuje się inwestowaniem, głównie w branżę automotive, hotelarską i e-commerce. 

Erli – czas dostawy. Czy wysyłka jest z Polski?

Szczegółowy czas dostawy na Erli nie jest podany – przy każdej aukcji jest jedynie informacja, że towar wysyłany jest w przeciągu 24 godzin. To, ile będzie wynosił czas dostawy dokładnie, najprawdopodobniej zależy od tego, na jaką firmę przewozową się zdecydujesz. Na Erli większość osób korzysta z InPosta – poza tym zamawiać można również za pośrednictwem: Poczty Polskiej, DHL, Orlen Paczka.

Erli – darmowa dostawa, na co uważać?

Już wiesz, co to za sklep Erli – przejdźmy do konkretów. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z darmowej dostawy na Erli? Darmowa dostawa na Erli zaczyna się od 39 zł – tyle musisz wydać, aby nie płacić za firmę kurierską. Oczywiście w ramach jednego zamówienia od jednego sprzedawcy – na Erli są różni sprzedawcy i to oni odpowiadają za dostawy. Jeśli zamówisz kilka rzeczy od różnych osób, to będziesz musiał zapłacić za każdą wysyłkę z osobna. Jeśli jednak wartość każdej z tych rzeczy będzie przekraczała 39 złotych, to wtedy nie zostaniesz obciążony kosztem dostawy za żadne zamówienie. 

Źródło: OPINEO. 2 negatywne, ostatnie opinie. Proszę pamiętać, że nie są to opinie autoryzowane.

Erli – opinie

Jakie opinie ma Erli? Jak każda większa platforma sprzedażowa – różne. Na Erli można dodawać komentarze i ocenę przy każdej z aukcji. Sprzedawcy również otrzymują opinie od osób, które coś u nich kupiły. Dzięki temu możemy sprawdzić daną osobę i zorientować się, czy warto jest u niej zamówić więcej rzeczy. Jest to super opcja, ponieważ może nam pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie. 

Na Erli oceniana jest zgodność z opisem, obsługa klienta oraz szybkość wysyłki – w każdej z tych kategorii można dać od 1 do 6 gwiazdek. Na każdej aukcji możemy również napisać własnymi słowami, jaka jest nasza opinia o dostarczonym przedmiocie. Większość opinii na Erli jest pozytywnych – przedmioty mają przeważnie 4,5 lub 6 gwiazdek. Każdy z nas ma inne standardy – to, że dany przedmiot nie spełnia czyiś oczekiwań, nie oznacza, że nie będzie spełniać Twoich. Opinie są bardzo pomocne, ale nie powinny być jedynym wyznacznikiem, który decyduje o tym, czy coś kupimy, czy nie. 

Erli – opinie na forum

Erli jest platformą sprzedażową, która w ofercie ma przedmioty od najróżniejszych sprzedawców – ciężko żeby każdy oferował rzeczy o najwyższej jakości. Są ludzie, którzy sprzedają tam lepsze rzeczy, ale są również tacy, o których opinie na forach są mniej pozytywne. 

Jakie Erli ma opinie na forach, które są niezależne i niezwiązane z platformą? Raczej dobre – negatywne opinie odnoszą się głównie do czasu wysyłki. Jednak wiele osób dostało zamówiony towar po 2-3 dniach od czasu złożenia i opłacenia zamówienia. Możliwe, że zależy to od sprzedawców – jedni wysyłają szybciej, a inni wolniej. Kontakt ze sklepem opiniowany jest dosyć skrajnie. Część konsumentów nie miała żadnych problemów ze skontaktowaniem się ze sklepem, a część narzeka na ten aspekt działania Erli. 

Erli meble – opinie

Meble na Erli cieszą się dużym zainteresowaniem. Głównie ze względu na konkurencyjne ceny – czasem można dorwać tam biurko, szafę czy łóżko w bardzo okazyjnej cenie. Jakie Erli meble opinie mają na forach? Raczej pozytywne, jednak wszystko zależy od producenta. Erli tylko pośredniczy w zakupie – platforma nie odpowiada za jakość oferowanych przedmiotów. W opiniach o Erli meble najczęściej podkreślana jest dobra cena i zgodność z opisem. 

Już wiesz, co to jest Erli i ile trzeba wydać, aby załapać się na darmową dostawę. Sama platforma – jej działanie, kontakt z Obsługą Klienta, ceny – są oceniane w większości pozytywnie. Jednak pamiętaj, że jest to marketplace – różni sprzedający, to również różna jakość rzeczy. Jeśli zdecydujesz się kupić coś na Erli, to koniecznie daj znać w komentarzu, jaka jest Twoja opinia o tej platformie sprzedażowej – czekamy!

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły